Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Sreda, 14. 2. ´07 ob 24.00; ROBOTOBIBOK: V živo v Lizboni, 20.7. 2006 (2902 bralcev)
Sreda, 14. 2. 2007
Mancek



Robotobibok

Naši stari koncertni znanci, poljski nokturno-elektro-jazzerji Robotobibok so se po turbulentnem obdobju, ki je sledilo izdaji odličnega albuma Nawyki Przirody , uspeli ponovno pobrati, rekrutirali so vibrafonista in z njim v kratkem času pripravili material za novi album, ki so ga potem novembra prejšnje leto tudi posneli, potem pa je v ekipi zopet nekaj začelo škripati in rezultat je trenutna negotovo stanje, tako glede nove plošče, kot tudi glede benda samega. K sreči pa smo prišli do posnetka koncerta – prvega in enega redkih, na katerem je bend predstavil celotni svoj novi material. Tako da gre za zelo kvalitetno informacijo o tem kakšna je novi zvok in nova podoba Robotobibok. Siloviti nokturno groove na eksluzivnem koncertnem materialu enega trenutno najbolj zanimivih novojazzovskih bendov - nocoj v RŠ koncertu! (v celoti!) ...
* Slabi dve leti sta minili odkar je siloviti nokturno jazz groove poljskega benda Robotobibok zadnjič zavibriral skozi naše kraje. V štirih slovenskih nastopih je takratna peterica predstavila odlični album Nawyki Przirody, ki je s fantastično posnetim analognim zvokom in drzno retro-futuristično vizijo fuzije, obetal konkreten mednarodni prodor.

Robotobibok so po teh akcijah - koncem poletja 2005 doživeli turbulentno obdobje, v katerem se je peterica malce zaustavila, skupino sta zapustila originalna člana - kitarist Maciek Baczyk in saksofonist Adam Pindur, trobentač Artur Majewski in bobnar Kuba Suchar pa sta zagnala stranski projekt Mikrokolektyw – ki je nekak evropski pandan Chichago Underground Duu in ki smo ga lani videli tudi na tolminski Sajeti.

Ekipa se je lani uspela ponovno pobrati, rekrutirali so vibrafonista in z njim v kratkem času pripravili material za novi album, ki so ga potem novembra prejšnje leto tudi posneli, potem pa je v ekipi zopet nekaj začelo škripati in rezultat je trenutno negotovo stanje, tako glede nove plošče, kot tudi glede benda samega.

K sreči pa smo prišli do posnetka koncerta – prvega in enega redkih, na katerem je bend predstavil celotni svoj novi material. Tako da gre za zelo kvalitetno informacijo o tem kakšna je novi zvok in nova podoba Robotobibok. Na posnetku je za dobro uro suvereno odšpilanega materiala – v glavnem nove stvari, par komadov je iz prejšnjih albumov.

Zvok benda se je po eni strani razširil na ambientalni spekter vibrafona, pod drugi strani pa je manj intervencij mooga in drugih analognih synth zvokov, ki so tako zaznamovali Robotobibok, sploh v zadnjem obdobju. Vodilni drive pa ostaja – neumorni prepletajoči se, igrivi a neomajni groove boben bas sekcije, čez katerega brlizga Arturjeva trobenta. Nekje med električnim jazzom 70-ih in zgodnjimi elektro-akustičnimi eksperimenti zveni vse skupaj.
Zvok je neposreden, udaren, kompozicije so ritmično še bolj vznemirljive kot poprej, zdi se da Robotobibok vibracije nezaustavljuvo rušijo ovire pred seboj. Upamo da res in da nas bo čimprej doletela novica o izdaji novega albuma in koncertni akciji.

Da bo čakanje lažje pa - siloviti nokturno jazz-groove na eksluzivnem koncertnem materialu enega trenutno najbolj zanimivih novojazzovskih bendov - nocoj v RŠ koncertu!

pripravil Matjaž Manček


Komentarji
komentiraj >>