Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KROFF novih začetkov (2817 bralcev)
Torek, 27. 3. 2007
Maja




... generali v Burmi zgradili novo glavno mesto ...

... francoske železnice ne bodo plačale odškodnin za prevoze v koncentracijska taborišča ...

... Gruzija toži Rusijo zaradi kršenja človekovih pravic ...

... Rusija še noče priznati, da bo dala veto na Athisaarijev predlog ...

... iz poročila o Hrvaški črtan predlog o arbitraži ...
Generali, ki vladajo Burmi, so svetu razodeli svoje novo glavno mesto. Slabih 500 kilometrov severno od starega in obubožanega Ranguna so si zgradili ekstravagantno in moderno novo mesto Najpjidaj. Mesto sicer še ni dokončano, vendar so na državni dan vojaških sil z vojaško parado v izolirano mesto prvič povabili tuje novinarje, da si ogledajo ta višek burmanske modernizacije.

Francosko sodišče je zavrglo odločbo nižjestopenjskega sodišča, ki je od francoskih železnic zahtevala plačilo odškodnin potnikom, ki so bili med drugo svetovno vojno z njenimi vlaki prepeljani v koncentracijska taborišča. Podjetje zanika odgovornost, dokumenti pa dokazujejo, da so francoske železnice za prevoz ljudi zaračunavale karte za tretji razred, čeprav so jih prevažali v živinskih vagonih.

Evropsko sodišče za človekove pravice bo na zahtevo Gruzije obravnavalo domnevne ruske kršitve človekovih pravic proti gruzijskim državljanom. Rusija je po sporu z Gruzijo zaradi aretacije petih ruskih častnikov osumljenih vohunjenja, izgnala številne Gruzijce ali jih diskriminirala pri dostopu do javnih storitev.

Kot stalna članica Varnostnega sveta Rusija predstavlja edino upanje Srbiji, da Svet ne bo potrdil spornega Ahtisaarijevega predloga, ki Kosovu v prihodnosti napoveduje neodvisnost kot edino sprejemljivo rešitev. Moskva sicer noče potrditi, da namerava dati veto na predlog, hkrati pa trdi, da bo podprla le rešitev, ki bo sprejemljiva tako za Beograd kot za Prištino, kar pa Ahtisaarijev predlog pač ni.

Zunanjepolitični odbor evropskega parlamenta je z veliko večino zavrnil del poročila o napredku Hrvaške, ki govori o reševanju mejnih vprašanj s Slovenijo s pomočjo arbitraže. Člana odbora Alojz Petrle in Borut Pahor sta z uspešnostjo svojega lobiranja seveda nadvse zadovoljna. Preostali del poročila so poslanci podprli, vendar avtor poročila Hannes Swoboda zdaj ni več zadovoljen z uravnoteženostjo poročila, zato ga namerava popraviti.

Kroff je spekla Maja.



Komentarji
komentiraj >>