Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Politično komemoracijski Kroff (3176 bralcev)
Torek, 24. 4. 2007
tomazza





Predsedniški TV šou v Franciji bo 2. maja ...

Napad na kitajsko naftno polje v Etiopiji ...

Ameriški protiraketni ščit bo tarča Rusije ...

Referendum o odpoklicu romunskega predsednika bo 19. maja ...

Senat ljubljanske Univerze zavrača predlog zakona o visokem šolstvu in razvojno raziskovalni dejavnosti ...
Politični šou po francosko je, da se bosta kandidata za predsednika, Nicolas Sarkozy in Segolene Royal, 4 dni pred drugim krogom volitev, 2. maja, neposredno soočila v televizijskem dvoboju. Politični prestiž po francosko pa, da se bo sedanji predsednik Jacques Chirac iz predsedniških soban v Elizejski palači v lastno stanovanje preselil prvič po treh desetletjih. Pred predsedniškim sta mu namreč od leta 1974 naprej pripadali še službeni stanovanji predsednika vlade in župana Pariza.

Politična realnost je, da se večina muslimanov po svetu s cilji mreže Al Kaida strinja, njenih terorističnih napadov pa ne odobrava. Da si velik delež muslimanov želi umika ameriške vojske z Bližnjega vzhoda in drugih muslimanskih držav je pokazala javnomnenjska raziskava organizacije WorlPublicOpinion.org. Izvedli so jo v Egiptu, Maroku, Pakistanu in Indoneziji.

Separatisti v regiji Somali ogrožajo kitajske politično-gospodarske interese v Etiopiji. To so podkrepili z napadom na kitajsko naftno podjetje na naftnem polju blizu mesta Abole, v katerem je umrlo najmanj 74 ljudi, med njimi vsaj devet kitajskih državljanov.

Beli hiši je s projektom protiraketnega ščita uspelo politično destabilizirati stari kontinent Evropo. To je po srečanju članic Unije in Rusije v Luksemburgu izpostavil ruski zunanji minister Sergej Lavrov. Načelnik generalštaba ruske vojske Jurij Balujevski pa je kar iz Moskve pridodal, da bi lahko načrtovani protiraketni ščit postal tarča Rusije.

Politična usoda romunskega predsednika Traiana Basescuja je v rokah romunskega ljudstva. Da bo referendum o njegovem odpoklicu zaradi oviranja dela vlade in kršenja ustave 19. maja, se je odločil romunski parlament.

Politično delo domače vlade pa se je namenil ovirati senat Univerze v Ljubljani. Kamen spotike je predlog zakona o visokem šolstvu in razvojno raziskovalni dejavnosti, ki ga je pripravilo pristojno visokošolsko ministrstvo. Komentar članov senata pa, da je ta konceptualno zgrešen, pravno nedodelan in z vidika posameznih rešitev neustaven.

ODPOVED: Za Kroff je pogrnil Tomaž Z.


Komentarji
komentiraj >>