Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
ponedeljek, 7.V.07 ob 18.00 (3086 bralcev)
Ponedeljek, 7. 5. 2007
JasminaJ



- nagrada za slovenski dokumentarni film "Občinski svetnik in Občinski svetnik - tri leta pozneje"

- nagrada Katarini Stegnar na festivalu malih odrov na Reki

- delo Eve Petrič razstavljeno v dunajski Galeriji H 17

- umrl eden največjih srbskih pesnikov, akademik Stevan Raičkovič


V tokratnih kulturnih novičkah kar dve nagradi za slovenske umetniške ustvarjalce. Najprej gremo na 5. romski filmski festival "Zlato kolo", ki je med 26. in 27. aprilom potekal v Skopju. V uradnem delu festivala je sodelovalo petnajst filmov iz devetih držav. Slovenski dokumentarni film Občinski svetnik in Občinski svetnik - tri leta pozneje je osvojil nagrado za najboljši scenarij. Dokumentarni film skozi portret Zdravka Kovačiča, romskega občinskega svetnika, prikazuje življenje v naselju Kerinov grm pri Krškem.

Najboljša predstava 14. mednarodnega festivala malih odrov, ki se je včeraj zvečer končal na Reki, je "Samljeveninestao" madžarskega gledališča Katona Jozsef v režiji Viktorja Bodoja. Iz Slovenije pa je na festivalu nastopilo Slovensko mladinsko gledališče s predstavo Fragile! Tene Štivičič v režiji Matjaža Pograjca. Katarina Stegnar je za vlogo v predstavi prejela nagrado za najboljšo mlado igralko.

Eva Petrič sicer ni prejela ravno nagrade, je pa uvrščena med 16 umetnikov iz Avstrije, Nemčije, Švedske in Francije, ki razstavljajo v dunajski Galeriji H 17. Gre za razstavo likovnih del z naslovom Justine – njena usmerjenost na erotično načelo. Razstava tematizira junakinjo znamenitega romanopisca Markiza de Sada, ki v svojih delih razkriva hinavsko moraliziranje družbe. Mlada na Dunaju živeča slovenska umetnica Eva Petrič je na razstavi predstavljena z dvema akrilnima slikama na platno, tremi barvnimi fotografijami in štirinajstimi črno-belimi fotografijami.

Zdaj pa k malce manj razveseljivi novici. Umrl je eden največjih srbskih pesnikov, akademik Stevan Raičkovič. Raičkovič, katerega ime je bilo v povojni srbski poeziji sinonim za izvrstnega intimnega lirika, se je rodil leta 1928 v Neresnici pri Kučevu. Šolal se je v Senti, Kruševcu, Smederevu in Subotici, kjer je maturiral. Študiral je na filološki fakulteti v Beogradu, že pri 17 letih pa začel objavljati pesmi v literarnih revijah in časopisih, kot so Književnost, Mladost, Književne novine, Politika.

Naj živi poezija, v današnjih kulturnih novičkah zaključuje JasminaJ.



Komentarji
komentiraj >>