Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
zdravokmečkopametni OFF (3287 bralcev)
Petek, 1. 6. 2007
Maja





... tretji najbolj iskan Haaški obtoženec Zdravko Tolimir na poti v Haag ...

... nov osnutek resolucije o Kosovu rahlo omiljen, a še vedno preoster za Ruse ...

... Japonska grozi z ustanovitvijo lastne organizacije za regulacijo kitolova ...

... Komisija za peticije razpravljala o pozivih Kočevskega župana na barikade ...
Prebivalci Srbije so si očitno oddahnili od hude politične krize, ki so jo ravnokar prebrodili, in se v zatišju pred naslednjo, ki bo zaradi statusa Kosova izbruhnila vsak čas, obremenjujejo z neodložljivimi življenjskimi težavami. Na primer kako iz petnajstih metrov na tla vreči kokošje jajce, ne da bi se razbilo. 300 let po tem, ko je Newton precej nedvoumno dokazal, da jabolko slejkoprej pade z drevesa, so v Nišu poskušali to teorijo ovreči, vendar neuspešno. Čim pa so v igri jajca, penisi niso daleč stran. Nek srbski plastični kirurg iz Kragujevca je namreč priznal, da se v svojem delu kar precej poslužuje blagovne menjave. Standardna cena za podaljšanje penisa naj bi bila po novem ena krava, kar ustreza približno 600 evrom. Menda predvsem med kmečkim prebivalstvom razsajajo dvomi v moškost, ki jih doktor Srečko Djordjevac lahko odpravi za eno kravo. Srečko je vseeno potožil, da imajo kmetje nerealistične predstave o učinkovitosti tovrstne kirurgije, saj si želijo tudi do 10 centimetrov daljše organe, kar pa ni mogoče - vsaj ne v zameno za eno samo kravo.

Vi pa poslušate nad kmečko zdravo pametjo navdušen OFF program!

Nov osnutek resolucije o prihodnjem statusu Kosova je še en neuspešen poskus predlagateljice Velike Britanije, da bi omilila rusko nasprotovanje. Medtem, ko je prejšnji predlog »podpiral« Ahtisaarijev predlog, ga novi predlog le še »sprejema«, po drugi strani pa je prejšnji predlog »poudarjal pomen« demokratičnih standardov na Kosovem, po novem pa jih »zahteva«. Sprememba nians diplomatskega izrazoslovja Rusije ni prepričala, ruski veleposlanik Vitalij Čurkin pa ni pustil veliko dvoma, da bi njegova država na takšen predlog vložila veto. Edina skromna zahteva, ki jo ima Rusija, je namreč ta, da se s predlogom strinjata obe strani.

Tik ob srbski meji pa je policija Republike srbske zajela tretjega najbolj iskanega haaškega obtoženca Zdravka Tolimirja. Tolimir je kot pomočnik generala Ratka Mladića obtožen sodelovanja v pokolu v Srebrenici leta 1995, kjer je skrbel za obveščevalno dejavnost. Njegovo aretacijo sta pozdravila komisar za širitev Olli Rehn in glavna tožilka v odhajanju, Carla del Ponte, saj naj bi aretacija v sodelovanju s srbsko policijo dokazovala zavezanost Srbije k ponovni vključitvi med ugledne članice mednarodne skupnosti. Hkrati pa se v Haagu že veselijo, saj naj bi ravno Tolimir organiziral skrivanje Mladića in ostalih obtožencev na begu.

Ameriški predsednik George Bush je vsaj navidezno prevzel pobudo v boju proti globalnemu segrevanju ozračja in predlagal nov dogovor o zmanjševanju emisij, ki bi nadomestil Kjotski protokol. Za razliko od slednjega, ki se bo iztekel leta 2012, naj bi po Bushevem predlogu pri zmanjševanju sodelovali tudi Kitajska in Indija. Hkrati pa Bush ni predlagal nobenih zavezujočih ciljev. Ta predlog je za en teden prehitel predlog, ki ga pripravlja Nemčija za zasedanje G8, kjer naj bi zahtevali 50 odstotno znižanje emisij do leta 2050.

Mednarodna komisija za kitolov je na zasedanju na Aljaski odločila, da 21 let star moratorij na komercialni kitolov ostaja v veljavi do nadaljnjega. To je državam, ki nasprotujejo kitolovu, uspelo predvsem z intenzivnim rekrutiranjem enako mislečih držav, tako da so uspele zbrati večino v komisiji. Japonska je kot glavna zagovornica komercialnega kitolova nad odločitvijo seveda zgrožena, zato ne izključuje možnosti, da izstopi iz Komisije in ustanovi rivalsko organizacijo. Kakšen status bi takšna organizacija imela po mednarodnem pravu ni jasno, obstoječa Komisija pa, navkljub moratoriju, ni uspela preprečiti okoli 20.000 komercialno ubitih kitov v zadnjih dveh desetletjih.

V bližini severno-libanonskega mesta Tripoli se po dveh tednih spopadov razmere ponovno zaostrujejo. Okrepljene sile libanonske vojske obkoljujejo in obstreljujejo begunsko taborišče Fatah al Islam, od koder je že prebegnilo okoli 25.000 beguncev, notri pa je še vedno ujetih več tisoč ljudi. Vojska trdi, da z obstreljevanjem odgovarja na ostrostrelske napade islamskih skrajnežev.

Boji se že četrti dan nadaljujejo v indijski zvezni državi Rajastan, kjer se spopadajo nomadi Gujjar (izg: Gudžar) in pleme Meena (izg. Mina). Nomadsko pleme zahteva za svoje pripadnike enake pravice pozitivne diskriminacije, kot jih uživa pleme Meena. Slednji temu nasprotujejo, saj bi vključitev še enega plemena na seznam, zmanjšala dodeljene kvote za zaposlovanje in šolanje. V nasilju je umrlo že več kot 20 ljudi.

Po podatkih Statističnega urada je bila mesečna inflacija v mesecu maju 1.2 odstotka, tako da so se cene že sedaj dvignile toliko kot v celotnem prejšnjem letu. Kaj to pomeni, nam je poskusil razložiti predstojnik ekonomskega inštituta na pravni fakulteti, dr. France Križanič.

///////////////////////////////////////////////////////

Na Zvezi svobodnih sindikatov Slovenije so predstavili svoja stališča do predlaganega zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o pokojninskem in invalidskem zavarovanju. Predlog naj bi po besedah ministrstva za delo »zlepa ljudi pripravil do tega, da se odločijo za kasnejšo upokojitev«. Predsednik zveze Dušan Semolič pa vidi stvari drugače:

///////////////////////////////////////////////////////

Komisija Državnega zbora za peticije ter človekove pravice in enake možnosti, je zaključila nujno sejo o primeru poslanca in kočevskega župana Janka Virka, ki naj bi lani zaradi napovedane selitve Strojanovih v njihovo občino, po radiu pozival prebivalce na barikade. Sklepe komisije nam je predstavila predsednica komisije in poslanka Social-demokratov Majda Potrata:

///////////////////////////////////////////////////////

OFF je spisala Maja, sledi Urhov in Borisov Kultivator o skovikanju sove v neharmonično-političnem pragozdu.


Komentarji
komentiraj >>

Re: zdravokmečkopametni OFF
anonimni alkoholik [01/06/2007]

Srečko je že ime, "Djordjevcac" pa nikakor ni srbski priimek. "Dj" ne obstaja kot črka v srbskem jeziku. bojan
odgovori >>

    Re: zdravokmečkopametni OFF
    erik [18/06/2007]
    ma daj bre, andjelko
    odgovori >>