Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
XXXIX: Zadnja izdaja zanimive založbe Brown Sugar (3480 bralcev)
Sobota, 18. 8. 2007
jizah



Klikni za veliko sliko: zeleno
Založba Brown Sugar že nekaj časa kompilira zanimive kompilacije najrazličnejše črnske godbe iz različnih obdobij, zadnja njihova kompilacija pa se v stilu jazza, funka in sorodnih žanrov nanaša na ljubezensko tematiko. Z Brown Sugarja med drugim prihaja množica kompilacij specializiranih v iskanju redkih in mnogokrat podcenjenih kompozicij. Tokrat bomo poslušali fuzijo s konca sedemdesetih let, stičišče katerih bo nekje med jazzom/funkom in nezlajnanim, manj popersko obarvanim discom. Izvajalci z zadnje izdaje založbe Brown Sugar so tudi tako priznana imena sample krogov, kot so Brass Construction, Gary Bartz, Blackbyrds, Pleasure, Bobby Lyle, Carmen McRae in nedavni ljubljanski znanec Roy Ayers. Pridružite se nam v soboto ob 15.00 v oddaji "Zeleno sonce", ki se vsako drugo soboto ob 15.00 pojavlja na frekvencah Radia Študent, kjer napovedujemo tudi prvo češko žurko z glasbo iz Zelenega sonca, ki se bo zgodila v petek 7.9. v Gali hali na Metelkovi. Welcome (za flyer kliknite na flyer)!
Še zadnji del flyerja (klik na flyer za povečano verzijo) Klikni za veliko sliko:
V že 39. oddaji Zelenega sonca bomo prisluhnili ritmom najrazličnejših deep jazz, disco rare groove in funk komadom, ki jih na albumih najdemo bolj poredko. Kompilacije, ki jih že nekaj let za svojo založbo "Brown Sugar" uspešno kompilira Michael Moehring, so torej po nekaj odličnih kompilacijah kot so "You Can Count On Me", "Paint It Black", "Let There Be Funk", "Hit The Rhodes, Jack", "Cold Sweat" in druge. Zadnji kompilacijski podvig Michael Moehringa je izšel lani in vsebuje skladbe v originalu posnete za založbe tipa Fantasy, Prestige, Blue Note, kot tudi multinacionalk Capitol oz. EMI in Universal. Kompilacija z naslovom "Can't Hide Love" v sebi torej skriva nekaj pussy jebačkih komadov, kot tudi tiste z dolgimi kitarskimi, basovskimi in bobnarskimi solo podvigi. V oddaji pa poslušamo klaviaturista Johnnyja Hammonda, pianista in klaviaturista ter nekoč tudi člana znamenite druščine Sly & The Family Stone Bobby Lyla, izjemno kompozicijo z basovskim solom "Funked Up", ki jo bo predstavil saksofonist Gary Bartz skupaj s pevko Syreeto. Gre za saksofonista, ki je sicer sodeloval z pred dnevi žal preminulim Max Roachom, Tyner McCoyom in drugimi. V ušesa vam bomo spustili tudi vsestranskem klaviaturista Ronnieja Fosterja, čigar skladba "Funky Motion" izvira iz njegovega danes popolnoma nedosegljivega albuma iz leta 1975, ki ga je izdala založba Blue Note. Z nami bodo tudi The 3 Pieces, kolektiv iz Washington D.C.-ja, pa Pleasure s močnimi trobino sekcijo ter kitarist Arthur Adams in tenor saksofonist Rusty Brynat, ki prihaja iz Columbusa v Ohiu... Zato se priklopite vsako drugo soboto ob 15. na frekvence Radia Študent...






Komentarji
komentiraj >>