Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF preklinjanja (5079 bralcev)
Četrtek, 18. 10. 2007
Urh



curb
...v Pakistan se je vrnila nekdanja premierka Benazir Buto..

...iraška regionalna vlada v Kurdistanu je predlagala pogajanja z Ankaro...

...zaradi stavke v Franciji ohromljen javni promet...

...poleg stranke Zares se je na prizorišču pojavila stranka Krščanskih socialistov Slovenije...

...predvidena zadnja obravnava glede civilne tožbe proti Aleksandru Todoroviču...
OFF NAPOVEDNIK

Se vam morda dozdeva, da je vaše življenje stresno in je vaše slabo počutje posledica razmer na delovnem mestu? Rešitev za vaše težave je povsem preprosta. Znebite se ene mastne in sočne kletvice - baje pomaga. Po raziskavi angleške univerze v Norwichu preklinjanje pomaga pri obvladovanju stresa, zato naj bi bilo delavcem omogočeno nemoteno glasno preklinjanje, seveda v kolikor jim to koristi pri delu – predlagamo, da kriterije delavci postavijo sami. Študija med drugim tudi poudarja, da redno uporabljanje kletvic lahko krepi solidarnost med osebjem ter omogoča izražanje čustev, ob tem pa razvija bolj socialne medsebojne odnose.

Torej imejte radi svoje sodelavce in poglobite svoj odnos z direktorjem. Glasno ga pošljite v poljubno telesno odprtino. Uspeh zagotovljen. Če ste slučajno brez idej, kako bi s sodelavci vzpostavili pristnejši odnos, poslušajte naslednji izsek iz odlične televizijske humoristične nanizanke Curb Your Enthusiasm.



Vi pa poslušate off program Radia Študent, ki vas bo skozi kletvice sprostil.

OFF PROGRAM

V Pakistan se je po osmih letih vrnila nekdanja premierka Benazir Buto. V pričakovanju njenega prihoda se je v pristaniškem mestu Karači na jugu Pakistana zbralo več sto tisoč njenih podpornikov, množica okoli letališča pa po navedbah Pakistanske ljudske stranke – katere predsednica je Butova - šteje okoli milijon Butinih privržencev. Nekdanjo premierko pa pričakuje tudi 20.000 policistov, ki so jih oblasti namestile ob cestah, ki vodijo v Karači. Varnostni ukrepi naj bi jo zaščitili pred morebitnim napadom islamskih upornikov. Butova je odšla iz države zaradi suma korupcije, a je predsednik Pervez Mušaraf podpisal odlok o njeni pomilostitvi. Sedaj Butova med drugim tudi razmišlja o delitvi oblasti z Mušarafom, ki čaka na potrditev novega mandata.

Busha pa ponovno tarejo skrbi pred jedrskim oboroževanjem Irana, ki bi po njegovih besedah lahko pripeljalo celo do tretje svetovne vojne. Izjava je prišla v javnost po srečanju ruskega predsednika Vladimirja Putina z iranskim predsednikom Mahmudom Ahmadinedžadom, kjer sta v Teheranu predstavila nov predlog za rešitev jedrske krize. Morebitnega vojnega stanja se zaveda tudi Iran, ki je Busheve besede označil kot 'psihološko vojno', saj naj bi bile le izraz ameriške jeze nad iranskim uspehom v mednarodni skupnosti. Več o dogodkih v ZDA – kjer ne mine dan, ko ne bi razmišljali o Iranu - nam bo povedala redna poročevalka Radia Študent, Lidija Poljaček.



Vodja južnega Sudana, Salva Kiir, se zaradi grožnje razpada države na dva dela namerava sestati z njenim predsednikom, Omarjem al-Bashirjem. S tem naj bi pripomogla k umiritvi napetosti med Ljudskim osvobodilnim gibanjem južnega Sudana in vladajoče Nacionalne parlamentarne stranke, ki naraščajo že več mesecev. Kiirova stranka, nekdaj skupina upornikov, je od podpisa miru pred dvema letoma, ki je prekinil 21-letno državljansko vojno, je prevzela vodstvo v južni regionalni vladi in tako postala tudi del nacionalne.

Iraška regionalna vlada Kurdistana se je odzvala na odločitev turškega parlamenta, ki je dal zeleno luč za vojaško akcijo proti članom Kurdske delavske stranke – oziroma, natančneje to načeloma pomeni, da bo morda turška vojska vdrla v Irak. Tako regionalna vlada Kurdistana predlaga neposredna pogajanja z Ankaro, s čimer bi se izognili vojaškim posredovanjem. Turška vlada naj bi že določila časovni okvir in obseg operacije vdora ter tudi število vojakov, ki bodo v njej sodelovali. Iraška vlada pa po drugi strani zagotavlja, da nihče ne bo uporabil ozemlja pod njenim nadzorom za napade na Turčijo ali katero drugo državo. Bomo videli, če bodo zagotovila Iraka in pa nasprotovanju ZDA turškemu vdoru na sever Iraka pripomogla k temu, da do dejanskega napada ne bo prišlo.

Francija se sooča z vsedržavno stavko delavcev javnega transporta. Delavski sindikati pozivajo k demonstracijam v več kot šestdesetih mestih. V protestih nasprotujejo francoskemu predsedniku Nicolasu Sarkozyju, ki poskuša reformirati pokojninski sistem. Delavci v javnem prevozu s stavko oponirajo načrtovani pokojninski reformi, ki med drugim predvideva ukinitev posebnih modelov upokojevanja, ki veljajo za delavce v težji poklicih, kot so strojevodje, rudarji in drugi delavci. Javni transport je skoraj v celoti prekinjen, tako da morajo prebivalci francoske države namesto metroja, vlaka ali avtobusa izbrati druga prevozna sredstva. Nekateri so se v službo pripeljali s kolesom, tisti s slabšo kondicijo pa so ostali kar doma.

V Sloveniji se bo na naslednjih parlamentarnih volitvah za sedeže v parlamentu potegovala tudi na novo ustanovljena stranka Krščanskih socialistov Slovenije. Več o sami stranki in njenih načrtih bo povedal njen predsednik, Andrej Magajna:



Včeraj zvečer se je pred Orto barom zgodil protest proti homofobiji in na splošno proti družbeni zaprtosti v našem javnem prostoru. Sicer predstavniki Orto bara še naprej zatrjujejo, da je bil lezbični par iz lokala odstranjen zaradi nespodobnega obnašanja in ne zaradi spolne usmerjenosti. Nočejo pa pokazati posnetka, na podlagi katerega je varnostnik ocenil, da gre za neprimerno obnašanje. Več o protestu nam bo povedala aktivistka Vesna Vranvnik.



Ravnokar poteka predvidoma zadnja glavna obravnava civilne tožbe zoper Aleksandra Todorovića, ki so jo vložili štirje bivši višji državni funkcionarji, med njimi tudi nekdanji notranji minister Andrej Šter. V tožbi mu očitajo razžalitve dobrega imena, s tem, ko jih je Todorović zaradi izbrisa več kot 18.000 ljudi označil za fašiste. O današnji tožbi in njenem preteklem poteku smo govorili s Todorovićem.



Povejmo še, da sta ta teden nevladni organizaciji Mirovni inštitut in pravno informacijski center na Evropsko sodišče za človekove pravice v okviru projekta izbrisani prebivalci Slovenije – izziv za mlado nacionalno državo vložili intervencijo tretje strani v primeru 'Makuc in drugi proti Sloveniji. Kako hitro pa bodo mleli evropski sodniški birokratski stroji, ki očitno ob delovanju slovenske politike ostaja edino upanje izbrisanih, pa nihče ne more napovedati.

Odpoved: off je pripravila Tea, pomagal je Urh, sledi Terminal Iva Podržaja.









Povezave na tedenske oddaje Aktualnopolitične redakcije Radia Študent:

Terminal: z naslovom :"LIBERALI VS. NARODNJAKI, MILIJONTIČ" izpod prstov Iva Podržaja

Drogerija: z naslovom: "ibogain" izpod prstov Jankoviča

OFF Poročilo: "Vojne na Balkanu in novinarska odgovornost" izpod prstov MatejaŠ

Kultivator z naslovom "Enotni ali enoumni v zmagi? " izpod prstov ekipe "sunitski trikotnik smrti"

Okrogla miza Urh in Andraž s tremi predsedniškimi kandidati: Gaspari, Jelinčič in Krajnc

APR intervju I z naslovom "štirje ločeni intervjuji in poglobljena analiza o Kosovski problematiki, ki jo je pripravil Boris - vse v zvočni obliki!! "

APR Intervju II: "Kosovska problematika, zgodovina in politične alternative" izpod prstov BorisaV

Zeitgeist ekipe AinA z naslovom "Privatna vojska v Iraku ali kako se je divji zahod naselil v deželi naftnih vrelcev"

(tudi) vredno ogleda:

APR Intervju: Vladimir Vodusek

APR Intervju: Intervju s Fabrizijem Mosegujem o Hughu Chavezu

En azil prosim:Oddaja pod okriljem društva matafir na temo; Mladoletniki brez spremstva

Recenzija Urha in Erika filma Rambo 3. Celotna oddaja je na voljo v poslušljivi obliki








Komentarji
komentiraj >>