Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
off posekanih dreves (4338 bralcev)
Petek, 2. 11. 2007
Urh




... ubit je bil vodja tamilskih tigrov Tamilsevan ...

... v Gruziji opozicija organizira proteste, za katere upajo, da bodo največji v zgodovini države ...

... največje zajetje kokaina se je nasmehnilo policiji v Mehiki ...

... režim v Burmi je na prostost izpustil 46 protestnikov, ki so jih zaprli med zadnjimi demonstracijami ...

NAPOVEDNIK

Če se mi kregamo za malo morja s Hrvati, ga je tudi neki Nemec očitno videl premalo in je pri Baltskem morju z električno žago posekal kar 122 dreves, ki so mu zakrivala pogled na morje. V igri so bili štiri metre visoki jeseni, bukve in divje češnje. Sicer so bila drevesa v lasti tamkajšnjega gozdnega gospodarstva, zaradi česar si je nemški upokojenec prislužil ovadbo.

Ironično pa je, da v amazonskem gozdu zaradi čim večje gospodarske rasti posekajo najmanj tisočkrat več dreves na dan kot pa omenjeni Nemec in vendar ni nihče za to kaznovan. Ampak če bi te stvari obdolženi Nemec povedal tožilcu, bi mu ta kratko malo rekel, da je nor. O nekaterih stvareh se pač ne sme dvomiti, sploh o tistih, ki poganjajo svet in nam pravijo, da brez njih ne bi mogli živeti, pa čeprav gre za čisto manipulacijo. In na koncu, če bi imeli borca za človekove pravice, ki razlaga, da dela predsednik George Bush krivice po svetu, bi ga Bush enostavno odpravil: on je nor! In še vedno bi Bush dobil večino na volitvah.

Poslušate off program Radia Študent, ki pozna principe populizma!

OFF PROGRAM

Ubit je bil vodja tamilskih tigrov v Šrilanki Tamilsevan. Razlog za to je akcija šrilanskega obrambnega ministrstva, kjer so umorili več pomembnih vodij uporniških tamilskih tigrov. Ti in njihovi nasledniki so se in se tudi še bodo borili za večjo avtonomijo manjšinskih tamilcev v Šrilanki. Tamilsevan je sicer tudi vodil pogajalsko skupino tamilskih tigrov na pogajanjih s šrilansko vlado lanskega leta v Švici.

Opozicijske stranke v Gruziji organizirajo veliki protest proti vladi, za katerega upajo, da bo največji v zgodovini države. Predsednika Mikhaila Saakashvillija obtožujejo korupcije in avtoritativnega sistema. Gruzija je sicer strateški partner Združenih držav Amerike, del tega pa je tudi tako imenovan naftovod BTC, ki gre med drugim skozi Tbilisi. In seveda, ZDA tolerirajo režim, dokler jim gre na roko, so pa toliko bolj nezadovoljni Rusi, ker imajo prav tako geostrateške interese na ozemlju bivših sovjetskih republik.

Za gotovo pa je bolj od gruzijskih oblasti zadovoljna mehiška vlada. Tam so namreč zajeli kar 23,5 ton kokaina, kar bi na črni prodaji na ulici kriminalni združbi navrglo kar 400 milijonov dolarjev. Ambasador Združenih držav Amerike v Mehiki Antonio Garza še že hvali, da je zadnja akcija mehiške policije zgled za sodelovanje med državama. Za gotovo pa ne more biti za zgled Ameriki dejstvo, da veliko Mehičanov dela pri njih na črno brez socialnih pravic, pri tem pa držijo pokonci njihove abstraktne vrednosti kapitala. Več o dogajanju v Združenih državah pa nam bo povedala redna poročevalka Radia Študent Lidija Poljaček.



Režim v Burmi je izpustil 46 aktivistov, ki so se na zadnjih demonstracijah borili za demokracijo, pa čeprav ni nujno, da bi ta prinesla kaj dobrega za Burmo. Večina izpuščenih protestnikov je članov opozicijske stranke Nacionalna liga za demokracijo. Spuščanje aktivistov je sicer v Burmi v zadnjem času kar pogosto, saj so tudi prejšnji teden spustili 70 aktivistov. Spodobilo bi se, da bi jim Združene države namenile vsaj malo denarja za ta demokratična dejanja.

Komisija pri Škofovski konferenci, ki ima že sumljivo ime, namreč za pravičnost in mir, je profesorja na FDV-ju in podpredsednika Socialnih demokratov Igorja Lukšiča obtožila, da s tem, ko je poslal študente na volilni dan v cerkev, to institucijo, ki je sicer čisto civilno družbenega značaja in, kot vemo vsi, nima političnih interesov, ogroža njeno dostojanstvo. Nam je obtožbe s strani rimskokatoliške cerkve komentiral Lukšič.



Zakaj se Rimsko katoliški cerkvi zdi, da jo Lukšič ogroža, nam bo povedal tajnik komisije za pravičnost in mir Tadej Strehovec.



ODPOVED: Off je pripravil Urh, sledi kultivator Borisa in Mateja o novi politični krizi v Bosni in Hercegovini, ki je dokaz še vedno močno prisotnih nacionalnih delitev v tej državi.








Povezave na tedenske oddaje Aktualnopolitične redakcije Radia Študent:


kultivator Matej in Boris sta se ukvarjala s krizo v Bosni in Hercegovini

Intervju Urh in Matej Š. sta se pogovarjala s predsednikom stranke Krščanskih socialistov Andrejem Magajno

Intervju Urh, Matej J. Boris V so se pogovarjali s predsednikom stranke Zares Gregorjem Golobičem

Kultivator Urh in Matej J. sta se ukvarjala s poročilom o delovanju RTV-ja prvih 9 mesecev v letu 2007

Zeitgeist ekipe APR z naslovom "predsedniške volitve - prvi krog"

Terminal: z naslovom :"LIBERALI VS. NARODNJAKI, MILIJONTIČ" izpod prstov Iva Podržaja

Drogerija: z naslovom: "ibogain" izpod prstov Jankoviča

APR intervju I z naslovom "štirje ločeni intervjuji in poglobljena analiza o Kosovski problematiki, ki jo je pripravil Boris - vse v zvočni obliki!! "


(tudi) vredno ogleda:

Kultivator z naslovom "Enotni ali enoumni v zmagi? " izpod prstov ekipe "sunitski trikotnik smrti"

APR Intervju: Vladimir Vodusek













Komentarji
komentiraj >>