Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Križarska dežela Slovenija (4943 bralcev)
Sreda, 28. 11. 2007
tomazza





Da bi lahko bil med darovi, ki jih bi že jutri na Sveti sedež v Vatikan prinesel predsednik vlade Janez Janša, tudi sporazum med Slovenijo in Svetim sedežem o verski duhovni oskrbi v obrambnih silah, policiji in zavodih za izvrševanje kazenskih sankcij, bi ga morala vlada potrditi še na današnji seji. Kljub nasprotovanju državnozborske opozicije in stroke ter dejstvu, da sporazuma na mizo še sploh niso dobila tudi pristojna državnozborska telesa, in da naj bi ga po zadnjih informacijah vlada v strahu pred novo enotno fronto nasprotnikov rekatolizacije te dežele celo umaknila iz dnevnega reda današnje seje, pa besedilo sporazuma črno na belem potrjuje, da bi z njegovo uveljavitvijo tudi Republika Slovenija uradno postala križarska dežela.
Da bi lahko bil med darovi, ki jih bi že jutri na Sveti sedež v Vatikan prinesel predsednik vlade Janez Janša, tudi sporazum med Slovenijo in Svetim sedežem o verski duhovni oskrbi v obrambnih silah, policiji in zavodih za izvrševanje kazenskih sankcij, bi ga morala vlada potrditi še na današnji seji. Kljub nasprotovanju državnozborske opozicije in stroke ter dejstvu, da sporazuma na mizo še sploh niso dobila tudi pristojna državnozborska telesa, in da naj bi ga po zadnjih informacijah vlada v strahu pred novo enotno fronto nasprotnikov rekatolizacije te dežele celo umaknila iz dnevnega reda današnje seje, pa besedilo sporazuma črno na belem potrjuje, da bi z njegovo uveljavitvijo tudi Republika Slovenija uradno postala križarska dežela.

Prosto po wikipediji so bili sicer Križarji ali božji vitezi vojščaki, ki so na poziv papeža sodelovali v križarskih vojnah, da bi iz rok muslimanov osvobodili sveto mesto Jeruzalem. Križarske vojne pa so bile verske vojne, ki jih je po prelomu prvega tisočletja sprožil krščanski zahod proti drugim religijam in ljudstvom. Sprva je ta izraz označeval le 9 križarskih vojn za osvoboditev Svete dežele izpod muslimanov, kasneje pa se je smiselno uporabljal tudi za vse druge vojne v imenu rimskokatoliške vere.

In če so včasih križarje sestavljali vitezi, princi, kmetje in romarji, ki so se odpravili na dolgo bojevito romanje oziroma križarski pohod iz zahodne Evrope v današnjo Palestino in Izrael, bomo v primeru uveljavitve sporazuma med Slovenijo in Svetim sedežem o verski duhovni oskrbi v obrambnih silah, policiji in zavodih za izvrševanje kazenskih sankcij med sodobne križarje 21. stoletja prištevali tudi domače oborožene policijske in vojaške sile na mednarodnih bolj ali manj mirovnih operacijah v spet samih večinoma muslimanskih deželah. Torej Bosni in Hercegovini, Kosovu, Iraku in Afganistanu.

Da pa je temu tako, pa sami zase potrjujejo že besedilu sporazuma med Slovenijo in Svetim sedežem o verski duhovni oskrbi v obrambnih silah, policiji in zavodih za izvrševanje kazenskih sankcij priloženi razlogi, zaradi katerih naj bi Vlada pravzaprav sploh predlagala sklenitev te mednarodne pogodbe med Slovenijo in Vatikanom. Takole se je namreč zapisalo uradnikom aktualne vlade. Navajam. Ustava republike Slovenije zagotavlja celovito spoštovanje človekovih pravic in temeljnih svoboščin, med katerimi posebno mesto zavzemata svoboda vesti in veroizpovedi ter njeno neposredno uresničevanje. Organizirana duhovna oskrba v vojaškem sistemu in vseh drugih ustanovah, v katerih je gibanje omejeno, pa da je pomembna za uresničevanje te svoboščine, saj da je uresničevanje verske svobode takim skupinam oteženo.

Vojska in policija pa sta dve specifični državotvorni instituciji, katerih pripadniki opravljajo naloge, ki so za delovanje države nujno potrebne, kar da pogosto vpliva tudi na njihove družine. In ker da Sveti sedež upošteva specifičen položaj pripadnikov obrambnih sil in policije, kot tudi drugih oseb, ki jim je gibanje omejeno, bo zato za nudenje duhovne oskrbe tem skupinam oseb in njihovim družinskim članom na podlagi tega sporazuma ustanovljen obrambno-varnostni ordinariat oziroma škofijo s sedežem v Ljubljani. Konec navedka.

Resnici na ljubo je sicer res potrebno priznati, da je za pravno podlago za ustanovitev varnostno-obrambnega pravzaprav pa vojaškega ordinariata oziroma škofije, poskrbel že Sporazum med Slovensko škofovsko konferenco in Vlado Republike Slovenije o duhovni oskrbi vojaških oseb v Slovenski vojski, pod katerega se je v imenu kratko-trajajoče Bajukove vlade podpisala predsednica komisije Vlade Republike Slovenije za rešitev odprtih vprašanj Rimskokatoliške cerkve – Barbara Brezigar. Prav tako je resnici na ljubo potrebno priznati, da se je od vseh drugih uradno registriranih in z ustavo prav te mogoče že od jutri tudi uradno križarske dežele Slovenije ločenih verskih skupnosti do podpisa podobnega sporazuma za časa iste vlade uspelo dokopati tudi domači prav tako na gimnastika na križu prisegajoči Evangeličanski cerkvi.

Toda če naj so na Slovenskem verske skupnosti in verujoči ali pač neverujoči državljani prav po Ustavi enaki in enakopravni, se je na tem mestu nujno vprašati, kaj pa je z duhovno oskrbo slovenskih vojakov, policistov in zapornikov, ki ne verujejo v katoliškega Boga, ampak pač kakega drugega. Slovenija se bo tako v skladu prav z Ustavo, na katero se sklicuje aktualna vlada, pridevnika križarska dežela znebila šele, ko bodo podobni sporazumi sklenjeni tudi s predstavniki vseh drugih na Slovenskem registriranih verskih skupnosti. Da o čem takem ta vlada pravzaprav še sploh ne razmišlja, pa je jasno že na primeru za slovenske razmere kar številne muslimanske skupnosti, ki že vrsto let čaka, da padejo birokratske in politične ovire za gradnjo njenega prvega verskega in kulturnega središča v Ljubljani.

Vlada premierja Janeza Janše, ki se očitno jutri v Vatikan odpravlja po blagoslov za uspešno in v notranjepolitičnem smislu čim bolj mirno predsedovanje Evropski Uniji, je sicer obravnavo sporazuma med Slovenijo in Svetim sedežem o verski duhovni oskrbi v obrambnih silah, policiji in zavodih za izvrševanje kazenskih sankcij iz dnevnega reda današnje seje vlade umaknila. Ali je bilo temu tako, zaradi Janši ta čas ljubega notranjepolitičnega miru, ali pa morebiti zaradi zgovorne podrobnosti v sporazumu, po kateri bi ga naj namesto Janše podpisal prav obrambni minister in predsednik ideološko najbolj šibkega člena aktualne koalicije, Desusov Karel Erjavec, lahko zaenkrat še zgolj ugibamo. Toda to seveda še zdaleč ne pomeni, da sta tako sporazum s Svetim sedežem kot ustanovitev vojaškega ordinariata oziroma škofije s sedežem v Ljubljani in glavnim štabom v Vatikanu tudi dejansko umaknjena iz dnevnega reda politike aktualne vlade in da Slovenija že v kratkem tudi uradno ne bo ponovno križarska dežela.

ODPOVED: Tudi tokratni N-euro moment sem z bodočimi križarji države Slovenije, ki bodo s križem, ognjem in mečem red delali v oddaljenih muslimanskih deželah, v zobeh prispeval Tomaž Z.








Povezave na tedenske oddaje Aktualnopolitične redakcije Radia Študent:

Kultivator Urh in Boris sta se ukvarjala s Hrvaškimi volitvami v Sabor

Okrogla miza Sunitski trikotnik smrti se je z aktivisti in novinarji iz Slovenije in tujine pogovarjal o množičnih medijih in manipulaciji

OFF priloga vložena interpelacija zoper notranjega ministra Dragutina Mateja

PLJUNKI POZABE Lan je gostil predsednika Sindikalne konference samostojnih ustvarjalcev na področju kulture in informiranja, Denisa Miklavčiča.

Kultivator Urh in Boris V sta poglabljala politično krizo v državi

Terminal premierni Terminal Andreja Pavlišiča

Off priloga poročilo o okrogli mizi na temo šolskega zakona, ki so jo organizirali študentje teologije

Zeitgeist Urh, Boris in Lan so po drugem krogu volitev harali po štabih od Peterleta in Türka

OFF Priloga Miheljak o grožnji Janše z odstopom vlade

OFF Komentar Borisova razmišljanja o predsedniških volitvah

Erikovo Javljanje kronološko zaporedje Erikovih javljanj iz turško-iraške meje

Drogerija Matej J. se je ukvarjal z Martinovim










Komentarji
komentiraj >>