Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
»NEURADNI LIST – LETNIK 1, ŠTEVILKA 14« (3777 bralcev)
Ponedeljek, 25. 2. 2008
Lan



Še posebno kritično je stanje pri formacijskih dolžnostih pilotov in letalsko-tehničnega osebja. V letu 2005 sta Slovensko vojsko zapustila dva pilota, v letu 2006 jo je zapustilo sedem pilotov, v letu 2007 pa 17. Razlog? Zunaj vojske so plače za omenjeni profil med 50 in 100 odstotkov višje.
NEURADNI LIST

»NEURADNI LIST – LETNIK 1, ŠTEVILKA 14«

Neuradni list Radia Študent je štirinajstdnevnik, v katerem prestrezamo in prežvekujemo osnutke in predloge zakonov, pravilnikov, uredb, javnih naročil in drugih aktov ter dokumentov, ki šele nastajajo po vladnih in ministrskih kuloarjih. Prestreči jih je pomembno pred njihovo potrditvijo na seji vlade, saj je po njihovem pristanku v državnem zboru za vsebinske popravke praviloma prepozno. Naivno bi bilo namreč verjeti, da vsakokratna večinska koalicija svojega dela ne bo opravila skladno z voljo političnih botrov z Gregorčičeve.

Na eni naslednjih vladnih sej bo sprejeto POROČILO O IZVEDENEM PROGRAMU IN STROŠKIH DRŽAVNIH PROSLAV IN SLOVESNOSTI DRŽAVNEGA POMENA V LETU 2007. V letu 2007 je bilo na sporedu devet državnih proslav oziroma slovesnosti državnega pomena, ena več kot leto prej. Prizorišča so bila razporejena po različnih slovenskih krajih, približno polovica se jih je zgodila zunaj prestolnice.

Pri organizaciji državnih proslav je delovna skupina načrtno delala na komunikativnosti za širok spekter državljanov, na vedrini in gledljivosti proslav, je zapisano v osnutku poročila. S tovrstno usmeritvijo so že v letu 2006 dosegli popularizacijo. V letu 2007 je bil vrhunec gledanosti TV-prenosov dosežen s proslavo ob dnevu državnosti, ki jo je v določenem trenutku gledalo približno 275.000 gledalcev.

Da pa se tudi državni organi soočajo s povsem posvetnimi težavami, priča naslednji zapis iz predloga poročila: »Zaradi obsega in zahtevnosti priprav in izvedbe državnih proslav že tri leta ponavljamo prošnje za obljubljena tri dodatna delovna mesta. Izkazalo se je namreč, da premestitve kadrov iz vladnih služb ali ministrstev niso primerne, saj na tem specifičnem področju dela nimajo potrebnih izkušenj. V primeru, da prošnji protokola, v okviru katerega se za Koordinacijski odbor za državne proslave opravljajo organizacijska in administrativna dela, ne bo ugodilo, teh del ne bo več mogoče opravljati nemoteno in uspešno.«

Za stroške za izvedbo državnih proslav je bilo znotraj proračuna za leto 2007 porabljenih 956.000 evrov.

V letu 2007 je od 518 pripadnikov Slovenske vojske pogodbe o zaposlitvi prekinilo 279 vojakov in 91 podčastnikov. V vojski je skupno zaposlenih dobrih 7000 ljudi. Primanjkljaj pri vojakih skladno z nekajletnimi negativnimi trendi v začetku leta 2008 znaša že 794 vojakov oziroma en bataljon in ena četa.

Še posebno kritično je stanje pri formacijskih dolžnostih pilotov in letalsko-tehničnega osebja. V letu 2005 sta Slovensko vojsko zapustila dva pilota, v letu 2006 jo je zapustilo sedem pilotov, v letu 2007 pa 17. Razlog? Zunaj vojske so plače za omenjeni profil med 50 in 100 odstotkov višje.

Zaradi navedenega bo vlada v kratkem sprejela Uredbo o nagradah za sklenitev in podaljšanje pogodbe o zaposlitvi v Slovenski vojski. Vojakom se bo med drugim skladno z njo ob sklenitvi pogodbe o zaposlitvi v Slovenski vojski za najmanj pet let izplačala posebna denarna nagrada v višini ene povprečne bruto plače, ob sklenitvi pogodbe o zaposlitvi za najmanj deset let pa v višini petih povprečnih bruto plač na zaposlenega v Republiki Sloveniji.

Neuradni list Radia Študent, letnik 1, številko 14, je podpisal in v nadaljnjo obravnavo poslal Lan.

Povezave do aktualnih oddaj Aktualno-politične redakcije Radia Študent








Komentarji
komentiraj >>