Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
kroff odločitev (3299 bralcev)
Sreda, 14. 5. 2008
Urh



... Spodnji dom italijanskega parlamenta je pričakovano izglasoval zaupnico novi vladi Slilvia Berlusconija ...
... Burma nekatere države prosi za vstop humanitarnih delavcev ... Iran hoče rešiti svet ...
... sindikati niso podpisali pogodbe ...
Spodnji dom italijanskega parlamenta je pričakovano izglasoval zaupnico novi vladi Slilvia Berlusconija. Za je glasovalo 335 poslancev, proti pa je bilo 275. Za popolno potrditev vlade Berlusconi potrebuje še večino v senatu, kar pa ne bo težko, saj ima Berlusconijeva koalicija tudi v senatu absolutno večino. Viharni odnosi pa se kljub temu ne bodo umirili, pa naj Berlusconi lapa kar koli.

Burma je kljub zavračanju vstopa tujih humanitarnih delavcev po opustošenju viharja Nagris nekoliko popustila, saj so zaprosili pomoč tujih delavcev, medtem ko so jih sprva zavračali in so sprejemali zgolj materialno pomoč iz drugih držav. Tako so dostop v državo dovolili osmim ameriškim letalom. Za pomoč humanitarnih delavcev so prav tako zaprosili tudi Kitajko, Tajsko, Bangladeš in Indijo.

Širše probleme, ne zgolj v Burmi, pa bi rad rešil Iran. Tako je njihov veleposlanik Ali Asgar pri institucijah EU predstavniku za zunanjo politiko Evropske unije Havierju Solani predstavil predloge za rešitev problemov vključno z jedrskim vprašanjem Teherana. Podrobnosti paketa še za enkrat niso znane, za gotovo pa je jasno, da jih marsikdo ne bo jemal resno, kot se je to zgodilo že večkrat do sedaj.

Pogajalska skupina sindikatov javnega sektorja krivi vlado za ne-podpis kolektivne pogodbe. Po njihovem mnenju naj bi novela zakona o sistemu plač v javnem sektorju dajala posebne privilegije Slovenski vojski, za kar pa predstavnik sindikatov javnega sektorja Doro Hvalica ne krivi vojske, ampak vlado, ki se je v zadnjem času odločila, da nekatere skupine postavi v privilegiran položaj.

ODPOVED: kroff je spisal Urh.


Komentarji
komentiraj >>