Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF Odstopov (4021 bralcev)
Ponedeljek, 19. 5. 2008
Nejc M.



… FARC-ova aktivistka Karina se je predala oblastem …
… Policijski načelnik severnega dela Mexico City-ja zaradi groženj narko kartelov odstopil s položaja …
... Francija navezala stike s Hamasom ...
...Virant in Janša o kolektivni pogodbi za javni sektor ...
... Študentje iz doma Korotan predali podpise zunanjemu ministrstvu ...
... Koroška Enotna lista nezadovoljna z obetajočo se obliko vinjet ...

OFF NAPOVEDNIK

Izraz "kadiš kot Turk" utegne kaj kmalu izgubiti vso svojo veljavo. Z novim protikadilskim zakonom, ki vstopa v veljavo, se začenja izbris enega najbolj tipičnih stereotipov, povezanega s to pol azijsko, pol evropsko državo.

Novi zakon Turkom prepoveduje kaditi v taksijih, trajektih in tudi nakupovalnih centrih. Nič več ne bomo priča tudi z dimom prepojenim športnim dvoranam in štadionom, saj bodo po novem namesto ogorkov stene športnih objektov krasili opozorilni znaki s cigaretami, prečrtanimi z debelo rdečo črto. Toda oblast se ne bo ustavila le pri tem. V prihodnjem letu bi se naj prepoved kajenja razširila tudi v bare, restavracije in celo kavarne. Novi zakon, baje sprejet v dobrobit zdravja državljanov, neposlušnim nalaga slabih trideset evrov kazni.

Zanimivo bo videti, s čim se bodo Turki razvajali od zdaj. Potem ko je alkohol verski, cigareta pa državni tabu, jim preostane le še kava. Dokler ne izdajo njenega za pritisk škodljivega učinka.

Vi pa poslušate OFF program zakajenega Radia Študent.


OFF PROGRAM

Nelly Avila Moreno – Karina, ena vodilnih aktivistk kolumbijskega gibanja FARC, se je po več letih predala oblastem. Karina, sicer obdolžena umorov, izsiljevanj in ugrabitev v kolumbijski severnozahodni pokrajini Antioquia, je bila od leta 2002 ena glavnih tarč predsednika Uribeja, za njeno glavo pa je bila celo razpisana nagrada v višini osemsto tisoč dolarjev. Kolumbijski predsednik je pred dvema tednoma ponovno opozoril na FARC-ovo poveljnico za Antioquio in ji garantiral varstvo v primeru predaje. Bolj kot tople besede Uribeja je Karino v odstop prepričala smrtonosna lakota in številne poškodbe.

Z odstopom s položaja se je predal tudi policijski načelnik za severni del Mexico City-ja, Guillermo Prieto. Ta se je po zadnjih narko kartelskih spopadih, ki so zajeli to srednjeameriško državo skupaj s še enaindvajsetimi kolegi, znašel na črni listi narko tolp. Te so v preteklih tednih sedem od njih že ubile, Prieto pa se je odločil odstopiti, preden bi bilo prepozno tudi zanj. Sicer je bilo v omenjenih spopadih ubitih že več kot tisoč ljudi, oblast s predsednikom Felipejem Calderonom pa se proti tolpam neuspešno bori s 30.000 vojaki.

Azija se še vedno srečuje s posledicami ciklona Nargis, ki je
prizadel jugovzhodni del kontinenta drugega maja. Najbolj prizadeti Mjanmar, ki je dolgo zavračal pomoč tujih humanitarnih delavcev, je v minulih dneh sprejel medicinsko osebje iz Indije, Tajske ter Kitajske, v prihodnjih dneh pa pričakuje obisk generalnega sekretarja Združenih narodov Ban Ki Moona. Združeni narodi so sicer že včeraj na krizno območje poslali vodjo človekoljubnih operacij Johna Holmesa, Ki Moon pa bo poskušal v dogovoru z vladajočo vojaško hunto tamkajšnjim prebivalcem zagotoviti čim hitrejšo dostavo pomoči. Ob tem bo Mjanmar sprejel tudi večjo količino pomoči s strani zveze narodov jugovzhodne Azije.

Francoski zunanji minister Bernard Kouchner je potrdil, da je Francija navezala stike s palestinskim gibanjem Hamas. Po Koucherjevih besedah pa naj ne bi šlo za formalne stike ali celo pogajanja. Stiki izvirajo iz srečanja upokojenega francoskega diplomata Yvesa Aubina de la Messuziereja z voditelji Hamasa. Slednji naj bi bili na srečanju pripravljeni sprejeti meje palestinske države iz leta 1967 in tako posredno priznati državo Izrael.

V Zagrebu se v tem tednu odvija "Subversive film festival", posvečen štirideseti obletnici majske revolucije. V tednu dni se bo poleg predvajanih filmov zgodilo še kup predavanj z eminentnimi domačimi in tujimi gosti. Več o samem festivalu njegov direktor umetniškega programa Srećko Horvat:



Minister za javno upravo Gregor Virant se po dogodkih, ki so pretekli teden zapletli podpis kolektivne pogodbe za javni sektor, sestaja s premierjem Janezom Janšo. Virant naj bi Janši ponudil nekatere nove rešitve, ki bodo sprejemljive tudi za vojsko. Prav slednja je pretekli teden ob pomoči resornega ministra Karla Erjavca s svojimi zahtevami, po Virantovih besedah, vnesla "neenakost" v kolektivno pogodbo.

Potem ko se nerešen problem študentskega doma Korotan na Dunaju, kjer prebivajo slovenski študentje in naj bi se, kot napovedano, prodal kar na prostem trgu, medtem ko vlada in Mohorjeva družba, ki je doslej upravljala z domom, a je zašla v dolgove, ne najdeta kompromisa, so študentje iz Korotana novice o dogajanju poslali v vednost vsem parlamentarnim strankam. Odzvala se je samo Liberalna demokracija, s katere članom Alešem Guličem so zunanjemu ministrstvu predali podpise študentov prebivalcev Korotana s pozivom za rešitev problema, saj je Korotan pomembno središče slovenske kulture na Dunaju. Več nam bo povedal eden od predajnikov podpisov in študent z Dunaja Jernej Kralj.



Slovenija je pred uvedbo vinjet, svoje stališče do tega vprašanja pa so pripravili tudi pri avstrijskokoroški Enotni listi, ki niso zadovoljni s samo polletno in letno vinjeto, ker bi to lahko tudi slabo vplivalo na turizem slovenskih zamejcev v matični državi. Deželni poslovodja Enotne liste Adrian Kert:



OFF je podpisal Nejc.





Komentarji
komentiraj >>