Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
BritOff G-nilih Osem (3536 bralcev)
Četrtek, 26. 6. 2008
Nejc M.



Sedma
...na Onkološkem inštitutu izgubili raziskovalni arhiv...
... dan "proti zlorabi drog in nezakonitemu prometu z drogami"...
... komisija za nadzor varnostnih in obveščevalnih služb o incidentih v piranskem zalivu ...

Osma

... tudi Mandela očita Mugabeju ...
... Ekvador brez diplomatskih stikov s Kolumbijo, dokler bo njen predsednik Uribe ...
... Proces proti Fritzlu se začenja že konec tega leta ...

Deveta

...v Kojtu srečanje zunanjih ministrov G8...
... S. Koreja predstavl
Sedma:

Dan državnosti je za nami, na onkološkem inštitutu pa jim je v patriotski vnemi uspelo izgubiti raziskovalni arhiv. Šlo naj bi za pomembne dokumente, ki so jih zbirali vse od leta 1973, v njih pa beležili tudi različne inovacije na področju kemoterapije. Te so služili kot osnova za načrtovanje zdravljenja za bolnike, ki niso primerni za običajne metode. Kot navaja upokojena vodja arhiva Marija Auersperger se je arhiv odločil uničiti kar sam direktor inštituta Aljoša Rojec, ki naj bi poslal dokumente v urgentni razrez. Bravo!

Drugi zdravstveni inštitut, Inštitut za varovanje zdravje pa opozarja na mednarodni dan proti zlorabi drog in nezakonitemu prometu z drogami, še eni »dnevnih« bizarnosti sveta. Letošnja bojda poteka pod kratkim in totalno neintrigajočim geslom »Droge obavladujejo tvoje življenje? Tvoje življenje. Tvojo skupnost. Ne pusti se drogam!«

Poletje je vsak dan bolj vroče, morje vse bliže in čas je, da na politično plano ponovno potegnemo incidente v Piranskem zalivu. Že nekaj časa po obrokih hit postajajo tisti iz leta 2004 in domnevno dogovarjanje med hrvaškim premierjem Ivom Sanaderjem in takratni carjem slovenske opozicije, danes pa vlade Janezom Janšem. Komisija za nadzor varnostnih in obveščevalnih služb bo obravnavala stališče v zvezi z omenjenimi incidenti, že v torek pa je taisti organ državnega zbora obdelal poročila o delu varnostnih služb v letu 2007.

Osma:

Nekdanji južnoafriški voditelj Nelson Mandela se je pridružil mednarodnim očitkom na račun zimbabvejskega predsednika Roberta Mugabeja, povezanimi s povolilnim nasiljem v Zimbabveju. Mandela se prav tako strinja, da bi moral biti drugi krog volitev preložen in se izvršiti šele takrat, ko bodo ustvarjeni pogoji za »pravično in svobodno« glasovanje.

Ekvadorski predsednik Rafael Correa ne namerava obnoviti diplomatskih stikov s Kolumbijo dokler njen voditelj Alvaro Uribe ne zapusti položaja. Odnosi med državami so bili pretrgani v marcu, potem ko so kolumbijske sile v želji obračunati s levičarskimi aktivisti FARC-a vdrli na ekvadorsko ozemlje, nato pa nekoliko obnovljeni v začetku tega meseca. Correa se je očitno odločil za nov preobrat, kolumbijski vrh pa je stališča ekvadorskega predsednika že označil za »agresivna«.

Proces proti Jospehu Fritzlu, ki so ga pred sodišče pripeljali, ne premalo, ampak preveč intenzivni stiki, se bo začel konec leta. Avstrijske sodne oblasti v primeru preveč ljubečega očka napovedujejo hitro delo, na sojenju pa bo žrtev oziroma Fritzlova hči pričala preko posebne video povezave.

Deveta:

V japonskem Kjotu se začenja samemu sebi namenjeno srečanje zunanjih ministrov G-nilih Osem. Na dvodnevnem sestanku, predhodniku julijskega vrha osmih, bodo predstavniki sedmerice kao najbogatejših in Rusije s prstom kazali na Iran, Severno Korejo in Afganistan ter njihove »sporne jedrske programe«. Snidenju bo kot predsednik Sveta Evropske unije za splošne zadeve in zunanje odnose prikimaval tudi »naš« Dimitrij Rupel.

Omenjena Severna Koreja v Pekingu predaja deklaracijo v kateri razkriva svoje jedrske programe. Deklaracija, ki bi jo Severni Korejci morali predati že pred dobra pol leta, je rezultat šeststranskih pogajanj oziroma zahodnih diktatov. V luči omenjene listine naj bi Pjongjang v petek uničil stolp za hlajenje vode v jedrskem reaktorju v Yongbyonu.

Domača vlada obravnava novelo zakona o zdravstvenem varstvu. Z njo naj bi bo predlogu ministrstva za zdravje slabim sto tisočim upravičencem zagotovili kritje plačil do polne vrednosti zdravstvene storitve iz proračuna. Spremembe, ki jih predpisuje novela pa obsegajo tudi širitev uporabe osebne izkaznice.

Pa še novica za študente v pokoju. Državni zbor obravnava predloga zakona o enkratnem pokojninskem dodatku, po katerem naj bi 250 000 upokojencev s »penzijami« nižjimi od petsto evrov dobili med osemdeset in sto petdeset evri dodatka. Držimo pesti!


Komentarji
komentiraj >>