Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF za en euro (4190 bralcev)
Petek, 4. 7. 2008
Nejc M.



... »Trpljenje uboge Ingrid Betancourt« ali mitizacija ugrabitve kolumbijske političarke ...
... ZDA pred realizacijo protiraketnega ščita ali Condoleeza Rice potuje na Češko ...
... Nekdanji voditelj Konga Jean-Pierre Bemba pred »roko« pravice ali še en vojni zločinec v Haggu ...
... Nadaljevanje seje Odbora za notranjo politiko ali poslanci zadovoljni s poročili informacijskega pooblaščenca in generalnega državnega pravobranilca ...

OFF NAPOVEDNIK

Prodaja otrok v ogorčenost Unicefa in drugih kao otrokom prijaznih organizacij v nekaterih daljnih deželah naj ne bi bila nič posebnega, podobna praksa pa se očitno seli tudi v Evropo.

Od e-bay-a in podobnega malooglasnega internetnega sranja obolela nemška starša sta se odločila na svoj naraščaj opozoriti tako, da sta ga kot prodajni artikel ponudila lenim e-potrošnikom. »Svojega skoraj novega dojenčka dajem naprodaj, saj je postal preveč glasen. Je moškega spola, velik skoraj 70 centimetrov, uporaben pa je za voziček ali za otroški sedež,« je oglas, ki naj bi prepričal. Toda ni. Prav tako pa tudi ne mizerno bizarna cena enega evra. V dveh urah in pol, kolikor je trajala dražba, namreč ni bilo odziva. O razlogu razočarana starša-prodajalca nista razpravljala, tudi mi pa iz uvidevnosti ne bomo ugibali.

Trgovanje z otrokom se je zaključilo tako, da je sodišče sina vrnilo staršem, potem ko sta slednja vse skupaj obrazložila kot ponesrečeno šalo.

Vi pa poslušate OFF Program, ki ni naprodaj.


OFF PROGRAM

Proces mitizacije rešene FARC-ove talke Ingrid Betancourt se komaj dva dni po prihodu kolumbijske političarke iz ujetništva levičarskih aktivistov že začenja. Zahodni, predvsem francoski mediji so polni zgodb »mučenja, poniževanja in žalitev«, ki naj bi jih bila deležna ves čas v verige vklenjena Betancourtova. Kolumbijka po izpustitvi začenja miniturnejo, v kateri bo svojo mučeništvo predstavila med drugim francoskemu predsedniku Nicolasu Sarkozyju in papežu Benediktu šestnajstemu. Ob tem pa mučenica, ki ji je iz najhujšega pomagala »sveta duhovnost«, že žuga s prstom in poziva FARC k odstopu in izpustitvi preostalih ujetnikov.

Ameriška državna sekretarka Condoleezza Rice se bo prihodnji teden odpravila na Češko, kjer naj bi prišlo do s strani Amerike dolgo pričakovanega dogovora o postavitvi ameriškega protiraketnega ščita. Ni pa izključeno, da bo prva dama ameriške diplomacije švignila tudi na Poljsko, ki jo Američani prav tako prepričujejo v nujnost gostitve tovrstnih naprav. Toda ker se Poljaki naj še ne bi dokončno omehčali, Bela hiša razmišlja o alternativni rešitvi – Litvi. Kot je znano, so protiraketni ščiti ameriške paranoje pred iranskimi in severnokorejskimi napadi, njihovi namestitvi pa močno nasprotujejo Rusi.

Ameriški predsednik George Bush ne bo bojkotiral prihajajočih olimpijskih iger in se bo udeležil otvoritvenega ceremoniala. Bush pa naj bi se v Peking odpravil iz povsem športnih motivov – podpreti atlete ZDA, ob tem pa ga nasveti skorajšnjega predsednika Baracka Obama, naj olimpijado izpusti, ne ganejo. Zaradi »nedemokratičnega« ravnanja kitajskih oblasti v primeru Tibeta so bojkot olimpijade že napovedali nemška kanclerka Angela Merkel, britanski premier Gordon Brown, francoski predsednik Nicolas Sarkozy pa bo največji športni dogodek izpustil v primeru, če med Kitajsko in Tibetom ne bo prišlo do opaznega napredka.

Nekdanji podpredsednik in senator Konga Jean-Pierre Bemba se bo pred mednarodnim sodiščem za vojne zločine v Haggu moral zagovarjati za hudodelstva, storjena v Centralni afriški republiki leta 2002. Bemba naj bi kot voditelj uporniške skupine »Gibanje za svobodo Konga«, kar pa sam zanika, prizadejal zločine proti človeštvu, nato pa lani pobegnil v Belgijo. Prvak »Gibanja za svobodo Konga«, ki se je kasneje preoblikovalo v politično stranko, je med letoma 2003 in 2006 v prehodni vladi opravljal funkcijo podpredsednika.

Indijski komunisti so zagrozili z odpovedjo podpore domači vladi, če bo ta nadaljevala z, s strani ZDA vodeno, jedrsko in zunanjo politiko. Komunistični zavezniki indijske vlade, ki imajo v spodnjem domu parlamenta devetinpetdeset članov, so slednji dali rok do ponedeljka, da sporoči svoje nadaljnje korake. Toda vladajoča koalicija se na opozorila komunistov ne odziva kaj prida, še več, indijski sekretar za zunanje zadeve Shiv Shankar Menon pravi, da bodo še naprej sodelovali z ZDA in nadaljevali z načrtovano jedrsko politiko. Indijski premier Manmohan Singh pa naj bi prav o tej temi spregovoril tudi z ameriškim kolegom Bushem na sredinem vrhu G 8 v Tokiu.

Odbor državnega zbora za notranjo politiko je nadaljeval z v sredo prekinjeno redno sejo. Na njej so člani glasovali o letnem poročilu informacijskega pooblaščenca in soglasno ocenili, da je poročilo dobro in da nadaljnja seja v državnem zboru ni potrebna. Prav tako je bilo brez težav in po ekspresni razpravi sprejeto tudi letno poročilo državnega pravobranilstva, ki ga je predstavil generalni državni pravobranilec Lucijan Berbič. Precej dlje so se poslanci mudili okoli nujne seje, na kateri so na zahtevo poslanskega kluba LDS in poslanske skupine SD obravnavali problematiko v zvezi s pobegi iz slovenskih zaporov. O »zaporniškem vprašanju« je spregovoril predsednik odbora za notranjo politiko in poslanec SDS Drago Koren:



Združenje policistov Slovenije se je na današnji tiskovni konferenci zavzelo za pravno varstvo policistov in v ta namen podpisalo tudi pravno pogodbo z eno od odvetniških hiš. Prav tako so opozorili na neenakopraven položaj pri opravljanju nalog ob predsedovanju Slovenije Evropski uniji, kajti za razliko od ostalih javnih uslužbencev niso bili dodatno nagrajeni. Več o tem nam je povedal tajnik Združenja policistov Slovenije Teodor Gonikar:



OPDOVED: Off je spisal Nejc, sledi pa Kultivator Urha in Tine o predsedovanju Slovenije Evropski uniji.










Komentarji
komentiraj >>