Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KrOFF bivšega kraljevskega Jaguarja (3304 bralcev)
Sreda, 23. 7. 2008
Urh



...al-Bashir kljub obtožbam o genocidu brez strahu...
...v Nepalu prvič v zgodovini prisegel predsednik...
...turška policija spet z aretacijami nad potencialne puntarje...
...vlada spet vnesla nemir v pogajanja o plačah v javnem sektorju...


Sudanski predsednik Omar al-Bashir je med obiskom pokrajine Darfur, kjer vladne sile pod njegovim direktnim ali indirektnim nadzorom vršijo genocid in kršijo skoraj vse obstoječe mednarodne zakone o človekovih pravicah, dejal, da je človek miru in napredka, ki ga bo prinesel tudi v Darfur. Mednarodno kazensko sodišče je al-Bashirja obtožilo genocida in vojnih zločinov, a sudanski predsednik pravi, da se teh obtožb ne boji. Kot kaže bo kmalu al-Bashir podobno kot njegov stanovski kolega potreboval bujno brado in homeopatske spretnosti, ne pozabimo pa niti na lažno ženo.

Prisegel je prvi nepalski predsednik v zgodovini. To je postal 61-letni zdravnik Ram Baran Yadav. Kljub temu, da je predsedniška funkcija v najmlajši republiki na svetu bolj kot ne simbolična, si maoistični uporniki ne želijo formirati vlade pod novim predsednikom. Yadav, ki se je na prisego pripeljal kar v Jaguarju bivšega kralja, tako ni rešil sporov, ki vrejo pod tibetansko planoto.

Vre tudi v Turčiji, kjer so prostost odvzeli še 20 potencialnim rušiteljem vse bolj klerikalne islamske države. Vse skupaj so sedaj priprli 106 članov nacionalistične skupine Ergenekon – ki je ime prevzela po planoti, od koder naj bi po legendi izhajali prvinski Turki -, grupe, ki je, kot kaže, preveč dobesedno razumela nauke in naloge Kemala Ataturka – za kar pa je zadolžena tudi vojska. Za sekularnost proti trenutni konzervativni oblasti pa se po drugi poti bori sodna veja oblasti, ki je postavila vladajočo stranko kar pred ustavno sodišče.

Domača vlada pa je zopet vnesla nemir v pogajanja o plačah v javnem sektorju. Želi, da bi spremenili člene zakona, ki določajo prenos dosedanjih napredovanj javnih uslužbencev v nov plačni sistem, in s tem prihraniti nekaj denarcev pri uvedbi novega plačnega sistema. Za komentar smo se obrnili na vodjo pogajalske skupine sindikatov javnih sektorjev Dora Hvalico.




KrOFF je pripravil Boštjan.


Komentarji
komentiraj >>