Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KrOff prvega premierja (3245 bralcev)
Petek, 15. 8. 2008
Nejc M.



... Prachanda prvi nepalski premier ....
... Pakistanski predsednik Perez Musharraf ne namerava odstopiti ...
... Iranski predsednik Mahmud Ahmadinedžad v Turčiji ...
... vse manj Poljakov na delu v tujini ...



Nekdanji vodja nepalskih maoistov Pushpa Kamal Dhahal – Prachanda je bil izvoljen za prvega premiera novonastale republike, s tem pa se je tudi končala večmesečna politična kriza. Volitve predsednika vlade v ustavodajni skupščini so bile potrebne potem ko maoisti po zmagi na parlamentarnih volitvah niso dobili absolutne večine. Prachando so podprli tako člani komunistične stranke, kot tudi Desni madhezijski forum. Dhahalov protikandidat Sheh Bahadur Deuba je prejel le glasove svoje Nepalske kongresne stranke.

Pakistanski predsednik Perez Musharraf ne namerava odstopiti, sporoča njegov najbližji sodelavec Rashid Qureshi, ki je s tem zanikal vse glasnejše govorice o voditeljevem samovoljnem odhodu. Musharraf še že dlje časa sooča z obtožbami na svoj račun, prihodnji teden pa bo proti njemu v parlamentu stekel tudi proces.

Na zahodu vse popularnejši bad guy, drugače pa iranski predsednik Mahmud Ahmadinedžad se je mudil v Turčiji pri kolegu Abdulahu Gülu. S turškim predsednikom sta se dogovarjala predvsem o sklenitvi dogovora o plinovodu in električni energiji, a ne tudi dogovorila. Glavni razlog ne povsem uspele kupčije naj bi bil denar, tako da se bodo pogovori še nadaljevali.

Tujina za Poljake ni več tako obljubljena dežela kot je bila še lani. Po statističnih podatkih trenutno zunaj meja matične države dela nekaj sto tisoč Poljakov manj kot leta 2007, ko sta na tujem kruh služila kar dobra dva milijona poljskih delavcev. Glavni razlog, da Poljaki bolj ostajajo v domovini je rast plač. Ta se je na letni ravni zvišala na dvanajst odstotkov.




Komentarji
komentiraj >>