Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Beraški OFF Program (4318 bralcev)
Petek, 5. 9. 2008
tadejla



... Moamer Gadafi pričakuje nadvse drago gostjo ...
... Rekrutiranje otrok v ubijalske namene v indijski zvezni državi Čatisgarh . . .
. . . Prva generalna guvernerka v zgodovini Avstralije . . .
. . . Argentinski vozači kurijo vlake . . .
. . . Kralji ulice izrazili protest nad Jelinčičevem predlogom o prepovedi vsake oblike beračenja . . .


OFF NAPOVEDNIK

Da od raznih imperialnih teženj, ki smo jim priča pod krinko širjenja svobode in miru, ne gre pričakovati kaj dobrega, dokazuje tudi naslednja novica. Francoski znanstveniki tako trdijo, da je veliko manjša možnost, da imajo ljudje, katerih predniki so bili nekoč del Rimskega imperija, varianto gena, ki pomaga ščititi pred virusom HIV.

Delež te variante gena z imenom CCR5-delta32 je mnogo višji v delih Evrope, ki ni bil nikoli zavojevan od rimske vojske, medtem ko je v deželah, kot so Grčija, Španija in seveda Italija, med nič in šest odstotki. Rimljani naj bi po tej teoriji lokalno prebivalstvo počastili z novo obliko bolezni, proti kateri ljudje s tem genom niso imeli imunske obrambe.

Vsem okupatorjem zato polagamo na srce, naj se čim prej poberejo z zasedenih ozemelj, preden nas vseh ne pobere kuga.

Poslušate protiimperialno razpoloženi OFF program Radia Študent.

OFF Program

K libijskemu liderju Moamerju Gadafiju prihaja v goste ameriška zunanja ministrica Condoleezza Rice. Kakšno veselje je verjetno zavladalo med puščavskim ljudstvom, si lahko predstavljate, če vemo, da bo to prvi obisk katerega od državnih sekretarjev baje najbolj svobodne države sveta v Libiji po letu 1953. Velika socialistična ljudska libijska arabska džamahirija je bila vse do leta 2003 na seznamu teroristom prijaznih držav, pozicija pa se jim je korenito zasukala, ko so naznanili uničenje orožja za množično uničevanje in se obvezali plačati odškodnino svojcem žrtev razstreljenega letala nad Lockerbijem. Kupi denarja torej raztegnejo še tako načelna usta, okus pa lahko skali dejstvo, da denar še ni bil nakazan. Polkovnik Gadafi je izboljšanje odnosov pokomentiral kot način, da obe državi dasta druga drugi mir, kaj več pa tudi ne gre pričakovati.

Human Rights Watch je tokrat opozoril na rekrutiranje otrok v ubijalske namene v indijski zvezni državi Čatisgarh. Mlado in poceni bojno silo naj bi si tako privoščili obe v konflikt vpleteni strani, tako vladne sile kot tudi maoistični uporniki. Vseeno pa obstaja majhna razlika, četudi za zlorabljene otroke nepomembna. Maoistične skupine vsaj priznavajo, da je njihova običajna praksa rekrutiranje šestnajstletnikov in da pošiljajo v boj celo mlajše od dvanajstih let. Na drugi strani pa je indijska policija sicer priznala, da je še ne osemnajstletnike mobilizirala v specialnih policijskih enotah, kar naj bi se zgodilo zaradi pomanjkanja njihovih rojstnih podatkov. Medtem naj bi vse “small-soldiers” že odpustili, s čimer pa se Human Rights Watch niti približno ne strinja.

V Avstraliji je Quentin Bryce, ki prihaja iz republikanskih vrst, prisegla kot prva generalna guvernerka v zgodovini države, mnogi pa upajo, da bo tudi zadnja v tej vlogi. Na novi funkciji namreč zastopa angleško kraljico Elizabeth, ki formalno še vedno, kot anahronističen ostanek kolonialnih časov, predstavlja glavo države. Leta 1999 so Avstralci na referendumu glasovali za obstoj v okviru monarhije, vendar republikanci, ki si na čelu v prihodnosti povsem neodvisne države želijo avtohtone avstralske krvi, poudarjajo, da so volivci glasovali predvsem proti predlogu, da bi parlament volil predsednika. To opravilo menda ljudstvo zmore samo.

Bes nad zamudami v argentinskem železniškem prometu je razjarjene vozače razkuril tako hudo, da so podtaknili ogenj na dveh vlakih, kamenjali blagajne za prodajo kart in blokirali tire na severnem obrobju Buenos Airesa, saj jih zamude vlakov prikrajšajo za dnevni zaslužek. Policija je proti protestnikom uporabila solzivec in gumijaste naboje in jih kakšen ducat tudi aretirala. Vlada za spontan izbruh gneva seveda obtožuje, z njihovimi besedami, militantne pripadnike leve Delavske stranke, kar pa je stranka že zanikala kot poceni poskus delegitimiziranja zahtev po učinkovitejšem prevozu.

V Gruziji se nadaljuje merjenje moči med ZDA in Rusijo. V pristanišče Poti, katerega okolico še vedno nadzorujejo ruske sile, je vplula ameriška vojaška ladja, ki naj bi pripeljala humanitarno pomoč v obliki odej, higienskih pripomočkov in otroške hrane. Rusija se je seveda pričakovano odzvala in postavila pod vprašaj vsebino tovora, zaradi česar napoveduje morebitno nespoštovanje mednarodnih konvencij o humanitarni pomoči. Stežka bi se namreč sprijaznila z dostavami, za katere sumi, da gre v resnici za vojaško pomoč. Glede na simboliko vojaških ladij jih lahko celo razumemo.

Na predlog Zmaga Jelinčiča, ki je, kako nenavadno, da ravno v tej predvolilni histeriji, predlagal spremembo devetega člena Zakona o varstvu javnega reda in miru (ZRJM) v smislu, da bi postalo vsakršno beračenje prepovedano, so se odzval Kralji ulice. Poslušajmo predstavnika prodajalcev, Jakoba Harischa:



OFF je pripravil Tadej.




Komentarji
komentiraj >>