Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KrOFF kavalirskih uspehov in izzivov! (3170 bralcev)
Četrtek, 18. 9. 2008
PolonaT



...hrvaški profesorji skorumpirani...
...Ahmadinedžad voljan pogovora z predsedniškima kandidatoma v ZDA...
...Ameriškemu vojaku za sodelovanje pri pobijanju iračanov 7 mesecev...
...slovenske nepremičnine v Srbiji ne gredo na dražbo...
Tudi bratje Hrvatje so aktivni v boju proti korupciji, v danem primeru proti tisti na univerzah. V okviru operacije, ki so jo hrvaški kriminalisti poimenovali Indeks, so danes na podlagi upravičenega suma o prejemanju podkupnin prijeli 21 profesorjev, 3 asistente in štiri uslužbence, zaslišali pa naj bi tudi do 70 ljudi. Omenjeni profesorji in uslužbenci naj bi za vpis na fakultete zahtevali po 9000 evrov, cene posameznih izpitov pa naj bi se gibale od 400 do 2000 evrov.

Iranski predsednik Mahmud Ahmadinedžad je ameriškima predsedniškima kandidatoma Baracku Obami in Johnu McCainu vrgel rokavico in dejal, da se je z njima pripravljen spustiti v razpravo o globalnih vprašanjih, ko bo prihodnji teden obiskal New York in se udeležil plenarnega zasedanja Generalne skupščine Združenih narodov. Dejal je tudi, da čeprav je lani Ameriškega predsednika Busha pozval na podoben pogovor, letos za to ne čuti potrebe, ker to ne bo vplivalo na odnose med obema državama.

V Združenih državah Amerike, pa so, čeprav nekje še vedno poznajo smrtno kazen dokazali, da znajo biti milostljivi. Ameriškemu vojaku Belmorju Ramosu, ki je bil spoznan za krivega, da je lani s še štirimi vojaki sodeloval pri umoru štirih Iračanov, so namreč naložili kazen dolgih sedem mesecev. Ramos je sicer priznal, da je pri dejanju »držal stražo« ter soglašal s pobojem in ravno to priznanje ga je po besedah sodnika rešilo zaporne kazni 40 let, še prej pa mu je grozila tudi dosmrtna ječa.

Štiri protestne note, ki so bile s strani Slovenskega ministrstva za zunanje zadeve poslane v Beograd v protest proti nameri srbske agencije za privatizacijo, ki je na dražbah želela prodati nepremičnine slovenskih podjetij v Srbiji, so le uspele, s čimer smo dobili še eno stvar s katero se bo rad ponosil minister za zunanje zadeve Dimitrij Rupel. S tem je lastnoročno rešil težave približno 20 podjetij in za delo od nekaterih vpletenih, tudi tistih, ki so bili prej kritični do prizadevanj slovenske diplomacije, celo prejeli zahvalo.

KrOFF je ocvrla Polona.



Komentarji
komentiraj >>