Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Mumbajski OFF (3584 bralcev)
Petek, 28. 11. 2008
APR



... Indijski premier Manmohan Singh za napade obtožil
uporniške elemente v Pakistanu ...
... Sile ZDA ostajajo v Iraku še najmanj tri leta ...
... Državni tožilci v Južnoafriški republiki protestirajo proti umaknjeni obtožbi Zube ...
... V Socialnem centru Rog se je odvila skupščina z naslovom »Kriza je stvar gospodarjev, naj jo rešujejo sami« ...



OFF NAPOVEDNIK

Kot ste že slišali v napovednem jinglu, začenjamo z verskim programom. Radio Ognjišče ima štirinajsti rojstni dan in kakopak pripravlja slovesno mašo v Ljubljani, kar pa mu seveda ne bo pomagalo pri izboljšanju kvalitete, ampak prej obratno. Več o obletnici pa nam bo povedal odgovorni urednik Radia Ognjišče Franci Trstenjak.



Berete OFF program Radia Študent, ki obstaja že štirideset in ne zgolj 14 let!

OFF program

Več kot dan in pol po napadu doslej neznane skupine Deccan Mujahideen na sedem ključnih turističnih in infrastrukturnih točk v indijski finančni prestolnici Mumbaju je policiji uspelo zatreti napade in rešiti 93 talcev iz hotela Oberio. Obstreljevanje se nadaljuje v hotelu Tadž Mahal in židovskem centru, kjer policija išče aktiviste in možne talce. Aretirali naj bi tri člane skupine Lashkar-i-Tayyiba, ki je znana po napadu na indijski parlament leta 2001.

V napadih je življenje do sedaj izgubilo najmanj 130 ljudi, več kot 320 je ranjenih. Indijski premier Manmohan Singh je za napade obtožil uporniške elemente v Pakistanu, kljub temu da jih je pakistanski premier Jusuf Raza Gilani ostro obsodil in Indiji ponudil vso podporo v boju proti upornikom.

Sile Združenih držav Amerike ostajajo v Iraku še najmanj tri leta, kajti Iraški poslanci so z 144-imi glasovi potrdili sporazum med državama, ki predvideva, da se Američani dokončno umaknejo do 30. julija iz iraških mest, v bazah pa ostanejo do konca leta 2011. Sporazum je bil podprt tako s strani šiitske in kurdske veje vladajoče koalicije kot z opozicijskega Arabskega bloka, ki pa je v zameno za podporo zahteval izvedbo referenduma o tem vprašanju, in sicer čez pol leta. Ostro so sporazumu nasprotovali le privrženci šiitskega klerika Moktade al Sadra, ki so med razpravo vihteli transparente in vzklikali »Ne za sporazum«..

Tajski premier Somchai Wongsawat (izg. Somčaj Vongsavat) je odpustil poveljnika policije zaradi krize, ki so jo povzročili zadnji protesti. Gibanje Ljudska zveza za demokracijo in njeni privrženci še vedno vztrajajo na zasedbi obeh letališč in vladnih prostorov ter napovedujejo boj do poslednjega diha, če premier ne odstopi. Wongsavat je že napovedal, da ne misli odstopiti, policija pa je sporočila, da je pripravljena poseči po represivnih ukrepih, če bi pogajanja s protestniki spodletela, medtem ko vojska še čaka.

Južnoafriški državni tožilci so se pritožili na opustitev tožbe zardi korupcije proti voditelju Nacionalnega kongresa Jacobu Zumi. Obtožbe so bile zavrnjene septembra, kar je povzročilo politično intrigo in odhod predsednika Thabota Mbekija. Po mnenju generalnega tožilca Chrisa Nicholsona pa naj bi bil tudi protest državnih tožilcev politično motiviran, saj se pričakuje, da bo Zuma zmagal na parlamentarnih volitvah naslednje leto, prav umik obtožnice pa mu tudi omogoča, da kandidira. Sicer je bil Zuma obtožen pranja denarja in okoriščenja s 5 milijard vrednim vojaškim poslom iz leta 1999.

Latvija je v imenu gospodarske krize uvedla absurdno potezo, ki pa tokrat ni povezana z bojem proti komunizmu. Tamkajšnja vlada se je namreč odločila, da prepove javnim uslužbencem pošiljanje božičnih in novoletnih voščilnic ter organizacijo sprejemov ob koncu leta. Tako bo javnim uslužbencem edina preostala izbira elektronska pošta, prav tako pa so jim znižali sredstva za službene poti, seminarje in konference. Latvija je za Madžarsko druga država v Evropski uniji, ki je Mednarodni denarni sklad zaprosila pomoč.

Krivice delavcem iz tujine se v času tako imenovane gospodarske krize še stopnjujejo. Medtem je firma Venil d.o.o. po informacijah nekaterih delavcev imela več časa določene ljudi zaposlene na črno. Ko so to izvedeli, so dali odpoved, a jim sedaj nočejo izplačati zadnje plače, poleg tega pa jim bo potekla viza in bodo morali zapustiti Slovenijo. Več nam bo povedal delavec Ramo Dervišević.



Včeraj je bila v tovarni Rog skupščina z naslovom 'mi ne bomo plačali njihove krize'. Več o skupščini, sklepih in nadalnjih bojih nam bo povedala urednica časopisa za kritiko znanosti Barbara Beznec.



Mladinski center Maribor ob petih organizira dogodek Positivo – Anti aids projekt. Sicer izbira lokacije ni najbolj posrečena, saj so se odločili za Europark, več pa nam bo povedala predstavnica Mladinskega centra.




Komentarji
komentiraj >>