Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KROFF izsiljevanja! (3243 bralcev)
Četrtek, 5. 2. 2009
PolonaT



... šrilanska vlada se s tamilskimi tigri ne bo pogajala ...

... Kosovo s Srbi le o načrtu Ahtisarija, Srbi pa blokirajo mejne prehode ...

... Tako Sanader, kot Pahor v EU iščeta simpatije ...
Na Šrilanki so vladne sile zasedle še zadnje znano pomorsko oporišče tamilskih tigrov na severovzhodu otoka. Šrilanška vlada je sicer vsem upornikom, ki se bodo predali ponudila amnestije, obenem pa je zavrnila vsakršna pogajanja z njimi, k čemur jo je sicer pozvala širša mednarodna skupnost. Slednja zahteva, da šrilanška vlada spoštuje humanitarno pravo, vendar pa je po drugi strani za omenjene oblasti sprejemljiva le popolna vdaja.

Kosovski premier Hashim Thaci in predsednik te države Fatmir Sejdiu sta na srečanju z vodjo misije Združenih narodov na Kosovu – Unmik, Lambertom Zannierijem dejala, da se lahko Kosovo s Srbijo pogovarja samo o vprašanjih, ki izhajajo iz načrta Marttija Ahtisaarija in ne o statusu Kosova ali vprašanjih, ki posegajo v njegovo suverenost. Drugače še vedno mislijo Srbi, ki živijo na severu Kosova in so čas med sestankovanjem omenjenih preživeli ob blokiranju dveh mejnih prehodov med Srbijo in Kosovom in nekaterih cest na tem področju. Protest je bil po navedbah srbskih predstavnikov usmerjen proti prisotnosti Eulexa na prehodih in proti vse slabši varnosti na območju.

Hrvaški in slovenski predstavniki pa naprej vsak drugje lobirajo, če že ne za rešitev problema hrvaško-slovenske meje, pa vsaj za razumevanje. Tako je bil hrvaški premier Ivo Sanader izredno zadovoljen s srečanji, ki jih je opravil v Strasbourgu. Pravi, da so vse poslanske skupine v Evropskem parlamentu podprle ključna načela, ki jih v sporu zastopa Hrvaška in pravno rešitev slovensko-hrvaškega mejnega spora.

Na drugi strani je bil naš premier Borut Pahor zadovoljen s svojim obiskom pri britanskem premierju Gordonu Brownu v Londonu. Meni, da so britanski politiki z razumevanjem sprejeli, kar jim je povedal in da jih je prepričalo dejstvo, da je Slovenija, ko se je približevala EU, bila prav tako deležna vprašanj o določitvi meje s Hrvaško, kar je posledično rezultiralo v sporazumu Drnovšek-Račan. Sicer naj bi bil Brown pozitivno ocenil tudi z način, s katerim Slovenija rešuje posledice gospodarske krize.
KROFF je pripravila Polona.


Komentarji
komentiraj >>