Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Podporniški KrOFF (2754 bralcev)
Četrtek, 5. 3. 2009
Urh



... Litva zavira vzpostavitev odnosov z Rusijo...
... propadla pogajanja med nacionalistično stranko PNV in socialisti v Baskiji...
... slovenski del mešane komisije za slovensko-hrvaško mejo bo prenehal z delovanjem...
... ŠKUC-LL izrazil podporo srbskim aktivistom pri borbi za Zakon proti diskriminaciji...
Na zasedanju zunanjih ministrov članic zveze Nato je Litva nasprotovala ponovni vzpostavitvi formalnih odnosov z Rusijo, ker ta domnevno še ni pripravljena na sodelovanje. Ministri tako do konca prvega dela zasedanja niso dosegli dogovorov o tem vprašanju, čeprav je generalni sekretar zveze Nato Jaap de Hoop Scheffer pozval k obnovitvi odnosov z Rusijo. Omenjeni dogovor namreč pogojuje sestanek komisij Nata in Gruzije ter Nata in Ukrajine. Litva sicer zahteva preložitev te odločitve do vrha zavezništva v začetku aprila.

Zmagovalci nedeljskih volitev v španski pokrajini Baskija, nacionalistična stranka PNV in socialistična stranka španskega premiera Joseja Luisa Rodrigueza Zapatera, nista dosegli dogovora o skupni koaliciji. Zapaterovi socialisti so zavrnili sodelovanje v vladi pod vodstvom dosedanjega baskovskega premiera Juana Joseja Ibarretxeja. Stranka PNV bo v regionalnem parlamentu zasedla 30 sedežev, za absolutno večino pa jih potrebovala 38. Preostale nacionalistične stranke so osvojile sedem sedežev in z PNV-jem ne morejo sestaviti večinsko vlade. Sedaj ostaja vprašanje, če bodo socialisti sposobni sestaviti vlado z Ljudsko stranko.

Vlada je obravnavala poročilo slovenskega dela mešane komisije za slovensko-hrvaško mejo – ki ga je predstavil vodja slovenskega tabora Miha Pogačnik - in se odločila, da slovenski del preneha z delovanjem. Komisija sicer ni dosegla skoraj nič, razen tega, da bi moral morebitni forum glede meje razsojati o stanju na dan 25. junij 1991 in da so kasnejša enostranska ravnanja ali dokumenti brezpredmetni. Premier Borut Pahor je dejal, da je slovenski del v komisiji izčrpal svoj mandat, medtem ko je Hrvaška nasprotno mnenja, da bi komisija morala nadaljevati z delom.

Sekcija ŠKUC-LL je izrekla podporo kolegom aktivistkam in aktivistom v Srbiji zavoljo umika predloga »Zakona proti diskriminaciji« iz parlamentarnega postopka. Umik je bil posledica pritiskov srbske pravoslavne cerkve in drugih tradicionalnih verskih skupnosti. Več o tem predstavnica ŠKUC LL Tatjana Greif.









Kroff je pripravila Danijela.




Komentarji
komentiraj >>