Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Doooooooolgi KrOFF (2602 bralcev)
Petek, 6. 3. 2009
igorp



... oborožena Francija bo oborožena v NATU ...
... Evropo bi skupaj varovale ZDA in Rusija ...
... srbski vodja radikalcev obtožen novih zločinov ...
... Italija bi gradila most na Sicilijo, mafija si mane roke ...

KROFF

Francoski premier Francois Fillon bo glasovanje francoskega parlamenta o ponovni priključitvi Francije v vojaško poveljniško strukturo zveze Nato vezal na vprašanje zaupnice vladi. Na glasovanju, ki bo potekalo 17. marca se bodo francoski parlamentarci odločali, ali naj država po letu 196 ponovno vstopi v vojaški del Nato pakta. Zaradi velike večine vladajoče Unije za ljudsko gibanje v obeh domovih parlamenta naj pri sprejetju ne bi prišlo do zapletov.

Pred srečanjem z ruskim zunanjim ministrom Sergejev Lavrovom v Ženevi je ameriška državna sekretarka Hillary Clinton Rusijo pozvala naj sodeluje pri namestitvi in razvoju protiraketnega ščita. Češka in Poljska naj bi pri celotnem lanskoletnem sporu med ZDA in Rusijo po mnenju sekretarke odigrali posrednika, ki je Rusiji prikazal resnost ameriških namer. Če je tovrstno sodelovanje dejansko možno pa bo pokazal čas.

Haaški obtoženec in predsednik srbskih radikalcev Vojislav Šešelj se je pred mednarodnim sodiščem izjavil za nedolžnega pri očitanem nespoštovanju sodišča. Šešelj naj bi v letu 2007 v knjigi kršil pravila sodišča, saj naj bi objavil imena in pisne izjave zaščitenih prič. Tako je Šešelj postal prvi obtoženec Haaškega sodišča, ki mu sodijo zaradi nespoštovanja sodišča. Za omenjena dejanja mu grozi sedem let zapora.

Italija je ponovno na površje potegnila načrte za cestno povezavo celine s Sicilijo. Most Messina, ki bi prečkal več kot tri kilometre dolgo morsko ožino je bil priljubljen projekt premierja Silvija Berlusconija že v njegovem mandatu med leti 2001 in 2006. Gradnja nekaj milijard vrednega projekta naj bi zagotovil tudi veliko delovnih mest. Največji strah, zaradi katerega je tudi kratko živeča levosredinska vlada ustavila projekt, je seveda Sicilska mafija, v katere žepe se bo najverjetneje prelilo veliko davkoplačevalskega denarja.





 



Komentarji
komentiraj >>