Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF NOVIH INTIMNOSTI (1085 bralcev)
Ponedeljek, 16. 3. 2009
tadejla



... Avstralija omejuje vstop tujim delavcem ...
... Madagaskar vse globlje v politični krizi ...
... Mohamad Hatami ne bo kandidiral ...
... Borut Pahor bo kramljal z Angelo Merkel ...
... prva SOS trgovina v Sloveniji ...
... začenja se boj za evrostolčke ...



OFF NAPOVEDNIK

Vsi, ki vam za vratom tiči mit romantične ljubezni, se lahko od aprila naprej poročite v veronski hiši, pod balkonom katere naj bi po legendi Romeo dvoril Juliji.

Poročni ceremonial vas bo stal šesto evrov, če ste rezident Verone, pa vse do tisoč evrov, če nimate privilegija državljanstva Evropske unije. Razlika v ceni naj bi bila posledica dodatne dokumentacije, ki jo potrebujejo državljani tretjih držav.

Poročni paket lahko zaokrožite z medenimi tedni v novem in prvem pomurskem hostlu Mavrica, ki v jebenih časih recesije stavi na nizke cene. Več o potencialnem aranžmaju bo povedal Andor Szabo, strokovni sodelavec hostla:









Berete novim oblikam intimnosti naklonjeni OFF program Radia Študent.

OFF PROGRAM

Avstralski minister za imigracije Chris Evans je napovedal, da se bo prvič po desetih letih zmanjšalo število delovnih dovoljenj za tuje kvalificirane delavce. Razlog naj bi tičal v finančni krizi in posledični rasti stopnje nezaposlenosti, ki po zadnjih podatkih znaša 5,2 odstotka. V želji po zaščiti domače delovne sile naj bi se število delovnih dovoljenj v proračunskem letu 2009/10 zmanjšalo za okoli 14 odstotkov oziroma s 133.500 na 115.000, izviseli pa bodo predvsem poklici, kot so zidarji, vodoinštalaterji in električarji. Brez skrbi so lahko medicinske sestre, zdravniki in raznorazni inženirji, saj jih avstralska družba še vedno krvavo potrebuje.

Šesttedenska politična kriza na Madagaskarju, ki je že terjala več kot sto mrtvih, se očitno še ne bo končala kmalu. Opozicijski voditelj in bivši sukalec plošč na plesiščih Andry Rajoelina je zavrnil predlog predsednika Marca Ravalomanana, po katerem bi o predsednikovi usodi odločali na referendumu, hkrati pa pozval varnostne sile, naj Ravalomanana aretirajo. Davi sta v bližini predsednikove rezidence v prestolnici Antananarivo, katere zasedbo za danes skupaj s pristaši napoveduje DJ Rajoelina, odjeknili dve bombni eksploziji. Prav tako naj bi se danes na kriznem sestanku o razmerah na Madagaskarju sestala Afriška unija.

Ob tridesetletnici islamske revolucije bodo junija v Iranu potekale tudi predsedniške volitve. S sedanjim predsednikom Mahmudom Ahmadinedžadom naj bi se po prejšnjih predvidevanjih pomeril tudi njegov reformistični predhodnik Mohamad Hatami, ki pa je sedaj umaknil kandidaturo. Bivši predsednik, ki je veljal za najbolj liberalen predsedniški lik po revoluciji, naj bi podprl kandidata reformistov, ki bo v kratkem predstavljen javnosti.

V vrsto za drobtinice z bogatinove mize se je postavila Srbija, ki je začela pogajanja z Mednarodnim denarnim skladom za nujno posojilo v višini dveh milijard evrov. Denar naj bi primarno porabili za okrepitev finančnih rezerv in stabilizacijo dinarja. IMF je v tem letu Srbiji že odobril 520 milijonov evrov posojila, kot pogoj za dodatne denarce pa bo verjetno postavil zmanjšanje javne potrošnje.

Dimitrij Rupel je po neuradnih podatkih obupal nad funkcijo posebnega odposlanca premiera in se bo vrnil v službo na Ministrstvo za zunanje zadeve. Tako naj bi mu v pogovoru sugeriral tudi njegov nadrejeni, ki je še pred kratkim vehementno zagovarjal njegovo funkcijo, svoje pa je verjetno dodala tudi napoved o ponovni policijski obravnavi nakupa straniščnih potrebščin, ki si ga je privoščila Ruplova soproga Marjetica.

Slovenski zunanji minister Samuel Žbogar bo današnje zasedanje kolegov iz Evropske unije menda izkoristil za iskanje podpore pri trenutnih kolobocijah s Hrvaško. Ker do 27. marca najverjetneje ne bo dogovora o mediaciji, bi bilo po njegovih besedah smiselno preložiti pogajalsko konferenco s Hrvaško. V naslednji dneh se bo, če bo sreča mila, spet sestal s hrvaškim šefom diplomacije Jandrokovićem in komisarjem za širitev Ollijem Rehnom, kjer naj bi poskušali določiti rezultate mediacije.

Na prvi obisk v Nemčijo, odkar je naš ljubljeni vodja, se bo odpravil Borut Pahor. Dva dni pred spomladanskim vrhom Evropske unije se bo sestal s kanclerko Angelo Merkel, pogovori pa se bodo sukali predvsem okoli trenutne gospodarske krize. Nemčija je najpomembnejši gospodarski partner Slovenije, saj blagovna menjava med državama znaša kar petino naše menjave s tujino, zato ne preseneča, da bosta v delegaciji tudi finančni minister Franc Križanič in minister za razvoj in evropske zadeve Mitja Gaspari. Ena od tem pogovorov bi bilo lahko tudi sodelovanje Nemčije pri posodabljanju slovenske železniške infrastrukture in pa neizogibno tarnanje glede odnosov s Hrvaško.

Na Celovški 291 se bo odprla prva trgovina SOS zadruge za socialno deprivilegirane ljudi. Kaj takšen dogodek govori o naši državici, nam bo povedala podpredsednica LDS Zdenka Cerar, ki se kani udeležiti otvoritve:









Narodni svet koroških Slovencev zahteva skupno zastopstvo slovenske manjšine na avstrijskem Koroškem. O pobudi je spregovoril Rudi Vouk, podpredsednik omenjenega sveta:










Za vse nadobudne kandidate, ki ciljajo na sedem poslanskih stolčkov v Evropskem parlamentu, so se začeli formalni postopki za izvedbo volitev, ki bodo sicer sedmega junija. Scenosled dirke nam bo predstavil Marko Golobič, tajnik Državne volilne komisije:









Predsednik Evropske komisije Jose Manuel Barroso je očitno že začel lobiranje za ponovno izvolitev. Potem ko se je o takšni možnosti zelo zadržano izrazil francoski predsednik Nicolas Sarkozy, pa je s pravim slavospevom Portugalca podprl britanski premier Gordon Brown. Dejal je, da je Barroso opravil izjemno delo, saj je vzpostavil močnejšo, pravičnejšo in uspešnejšo Evropo ter se bojeval proti podnebnim spremembam. Mandat predsednika komisije se izteče novembra, evropski voditelji pa naj bi novega izbrali na junijskem vrhu, čeprav se pojavljajo ideje, da bi počakali na rezultate irskega referenduma o ratifikaciji Lizbonske pogodbe.

OFF sta pripravila Tadej in Urh.



Komentarji
komentiraj >>