Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF ROBINA HOODA (3470 bralcev)
Torek, 17. 3. 2009
Nejc M.



...Neuspela posredna pogajanja med Izraelom in Hamasom o izpustitvi izraelskega zapornika Gilada Shalita...
... Skorajšnji konec politične krize na Madagaskarju: predsednik Marc Ravalomanana odstopil, kao predsednik DJ Andry Rajoelina zasedel predsedniško pisarno ...
... Nadaljevanje bojev na Šri Lanki: Oblasti v spopadih ubile 36 tamilskih tigrov...
...Nadaljevanje protikorupcijskega boja v Sloveniji: ministrstvo za javno upravo v obravnavo poslalo zakon o integriteti...


OFF NAPOVEDNIK

Podoba Robina Hooda, moža, ki je jemal tistim, ki imajo in dajal tistim, ki nimajo, pod najrazličnejšimi raziskovanju njegove resnične zgodovinske vloge, vse bolj bledi.

Zadnji je Hoodovo dobrohotnost relativiziral britanski akademik Julian Luxford, ki, sklicujoč se na neke stare zgodovinske knjige, trdi, da ta v resnici ni bil tako priljubljen kot govori legenda. V omenjeni knjigi, spisani sredi 15. stoletja, nek menih zatrjuje, da je Robin Hood gozd Sherwood in druga območja v Angliji predvsem okužil z vedno novimi in novimi ropi, njegova skrb za revne pa, da je bila drugotnega pomena. Luxford ob tem omenjeno knjigo z naslovom Polychronicon navaja kot prvo pisno referenco o Robinu Hoodu.

OFF PROGRAM

Izraelska posredna pogajalca s Hamasom glede izpustitve izraelskega zapornika Gilada Šalita, Yuval Diskin in Ofer Dekel, sta se iz Kaira vrnila brez dogovora. Prehodna vlada Ehuda Olmerta, ki želi primer Šalita rešiti še pred odhodom z oblasti, je po neuspelih pogajanjih, po stari navadi, s prstom pokazala na Hamas in mu zabičala, da močno otežuje svoj položaj pri izmenjavi stotine palestinskih zapornikov za omenjenega izraelskega. Kot je znano, je leta 2006 zaprti Šalit, tudi eden od izraelskih pogojev za sklenitev miru.

Po sedem tednov trajajočih političnih nemirih je krizi na Madagaskarju vendarle videti konec. Po zadnjih informacijah se je predsednik Marc Ravalomanana odločil odstopiti in tako v boju za oblast zmago prepustil pučistu in vodji opozicije Andryju Rajoelini. Ta se je že pred tem samooklical za novega predsednika Madagaskarja ter napadel in zasedel predsedniško pisarno. V - od januarja trajajočih nemirih, v katerih je bila vključena tudi vojska - je umrlo več kot 100 ljudi.

Nemirno ostaja tudi na Šri Lanki, kjer že skoraj četrt stoletja trajajočim spopadom med vladnimi silami in borci za neodvisnost tamilskimi tigri ni videti konca. V zadnjih spopadih je bilo ubitih 36 tigrov, ki jih je oblast v preteklih mesecih iz prejšnjega teritorija potisnila v džungle in na obale regije Mullaitivu. V njej je, po poročanju humanitarnih organizacij, ki so že pričele z dovajanjem pomoči, bilo ujetih med 70 in 200.000 civilistov.

Srbija se zavzema za sporazum s haaškim mednarodnim sodiščem za vojne zločine na območju rajnke Jugoslavije, po katerem bi lahko tamkajšnji obsojenci kazni prestajali v Srbiji. Predsednik srbskega nacionalnega sveta za sodelovanje s haaškim tribunalom Rasim Ljajić pa največjo oviro za uresničitev sporazuma vidi v priporočilu generalnega sekretarja Združenih narodov Ban ki Moon, ki državam z ex-jugoslovanskega področja onemogoča podpis tovrstnega sporazuma, a kljub temu dodaja, da bo Srbija kaj več skušala iztržiti po pogovoru z glavnim haaškim tožilcem Sergeom Brammertzem.

Italijanska policija se ponovno lahko pohvali z uspešnim lovom na domnevne mafijce. Zjutraj so jih na območju južnoitalijanskega mesta Caserta aretirali 31, vsi pa naj bi pripadali klanu Farina, franšizi bolj znane neapeljske camorre. Oblasti so istočasno na Siciliji izdale 15 zapornih nalogov za osebe, domnevno povezane s trgovino z drogami.

Začela se je informacijska in komunikacijska kampanja za volitve v evropski parlament, ki jo v Sloveniji pripravlja Informacijska pisarna Evropskega parlamenta. Kampanja naj bi tako prvič potekala tudi spletnih socialnih mrežah tipa facebook, my space in youtube. Prve formalnosti v zvezi s prihajajočimi volitvami so se v Sloveniji sicer začele že včeraj, uradna politična kampanja pa se začne osmega maja.

Ministrstvo za javno upravo je v razpravo poslalo zakon o integriteti v javni upravi v okviru katerega bi komisija za preprečevanje korupcije, po novem imenovana komisija za integriteto in preprečevanje korupcije, dobila nova pooblastila in postala tudi prekrškovni organ. O predlogu smo se pogovarjali s predsednikom aktualne protikorupcijske komisije, Dragom Kosom:









Kosa smo tudi vprašali, ali namerava kandidirati tudi za predsednika morebitne nove, razširjenje komisije, in kakšno pot skozi parlamentarno proceduro obeta poslanemu zakonu:









V okolici Trsta so se nestrpneži ponovno znesli nad spomenikom bazoviškega junaka in ga oskrunili. Teh nepridipravov karabinjerji seveda (še) niso aretirali, na nov izpad rasističnega vandalizma, ki pod potuho lokalnih in državnih oblasti nikakor ne poneha, pa so se odzvali tudi v krovni zamejski organizaciji, Slovenski kulturno-gospodarski zvezi. Pogovarjali smo se z njenim predsednikom Rudijem Pavšičem:









Direktorat za medije na ministrstvu za notranje zadeve ostaja brez direktorja, potem ko ministrica Majda Širca izmed šestih, s strani uredniškega sveta predlaganih kandidatov, ni izbrala nikogar. Razpis se bo ponovil - da pa prvotni ne bo šel tako hitro v pozabo, sta poskrbela ministrica in eden od kandidatov, Marko Crnkovič. Ministrica Širca naj bi se zanj že odločila, pa si je kasneje, menda zaradi ljudi, s katerimi bi Crnkovič kot direktor moral sodelovati, premislila. Tako na ministrstvu kot Crnkovič sta ob naših klicih ostala brez komentarja.



Komentarji
komentiraj >>