Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
EVROSKEPTICIZEM NA POHODU (3031 bralcev)
Petek, 5. 6. 2009
igorp



Volitve v Evropski parlament so bile že izvedene v Veliki Britaniji in na Nizozemskem, ravnokar pa potekajo na Irskem in Češkem. Večina držav bo volitve izpeljala v soboto in nedeljo, prvi delni rezultati bodo znani v nedeljskih večernih urah.
Volitve v Evropski parlament so bile že izvedene v Veliki Britaniji in na Nizozemskem, ravnokar pa potekajo na Irskem in Češkem. Večina držav bo volitve izpeljala v soboto in nedeljo, prvi delni rezultati bodo znani v nedeljskih večernih urah. Kljub zahtevi Evropske unije, da naj mediji ne objavljajo rezultatov vzporednih volitev, so pravilo veselo prekršili nizozemski mediji. Ne tako presenetljivi rezultati so na čelu strank obdržali vladajoče Krščanske demokrate. Drugo mesto pred liberalnimi in zelenimi strankami pa je zasedla Stranka za Svobodo pod vodstvom Geerta Wildersa, ki je dosegla 15 odstotkov oziroma štiri sedeže v Evropskem parlamentu. Stranka, katere vodilo je »Proti islamizaciji Nizozemske«, je znana in ostra evroskeptična stranka.

Zbirali smo odzive in mnenja o vzpenjanju tako evroskeptične kot skrajne politike izključevanja. Najprej smo poklicali nosilca liste SNS Sergeja Časa in ga povprašali, kaj si misli o visokem odstotku prejetih glasov stranke Geerta Wildersa:









Kulturnega antropologa in profesorja Rajka Muršiča smo povprašali, ali lahko v času gospodarske krize govorimo o prehodu glasov iz liberalnega v populističen tabor:









Podobno vprašanje o prehodu glasov iz liberalnega tabora v populistični ekstremizem smo postavili psihologu in politiku Slavku Ziherlu:









Da z Evropsko unijo ne štima vse, je dokazala tudi včerajšnja druga okrogla miza Radia Študent, kjer so sogovorniki obdelali marsikatero temo, ki Evropskemu parlamentu ni v čast. V osnovi ne tako sporno lobiranje se je skozi pogovor izkazalo za dobro plačano delo, ki bi ga po mnenju vodje Krščanskih socialistov Andreja Magajne bilo potrebno ukiniti. Prisluhnimo njegovim besedam in komentarju kandidata LDS Jelka Kacina:









Filozofa in kandidata za evropske volitve na listi Socialnih demokratov Leva Krefta smo povprašali, zakaj prihaja do vzpona evroskepticizma:









Da evroskepticizem ni absolutno kategorija zla, je potrdil Rajko Muršič:










Za konec pa je Sergej Čas še napovedal volilni izid svoje stranke na nedeljskih volitvah:









Komentarji
komentiraj >>