Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Flogging Molly!!! (4395 bralcev)
Ponedeljek, 15. 6. 2009
Skabina



Sabina Kraner- sKabina recenzira keltsko navdahnjeno punk žurko ameriške zasedbe Flogging Molly v Zagrebu ... (v celoti!)
FLOGGING MOLLY, 14. 6. '09; Studentski Centar, Zagreb, Hrvaška

* Dvorišče Studentskog centra v Zagrebu se je včeraj spremenilo v ogromno koncertno prizorišče, ki je gostilo enega najbolj popularnih keltskih punk bendov trenutno – Flogging Molly. Flogging Molly so na oder stopili nekaj čez deveto uro in pričakujočo množico takoj spravili v zrak z udarnim komadom Paddys lament. Pričakovanja so bila res velika, kar se je precej čutilo tudi v zraku, že predhodno pa se je dalo razbrati tudi iz medijskih obvestil organizatorja Dirty old booking, v katerih je bilo poudarjeno, da so Flogging Molly na Hrvaškem pristali na zahteve velikega števila oboževalcev. Le-teh se je na dvorišču zbralo kakšnih tri tisoč ali morda celo več in potrdilo, da napovedi niso bile niti najmanj pretirane.

Kako popularni so Flogging Molly na Hrvaškem, se je kazalo skozi celoten koncert, saj je množica padla v evforijo že ob prvem komadu in vseskozi prepevala z bendom. Bend pa jim je to vračal z dobro voljo in fantastičnim nastopom, ki je pripeljal v vsesplošno dobro voljno rajanje – fenomen, ki ga keltska muzika povzroči vsepovsod, kjer ji le dovolijo uiti na plano. Z dobro izbranim materialom iz, do sedaj štirih izdanih albumov, so hranili čarobnih irskih zvokov lačne Hrvate – in tudi nekaj Slovencev – ter publiko vodili čez hite kot so Selfish Man, Drunken lullabies, Rebels of a sacred heart, Requiem for a dying song, Man with no country, The Kilburn High Road, Devil's dance floor in druge, čisto z vsakim pa so poželi velik val odobravanja.

Potem, ko so odigrali kakšnih štiri ali pet razdivjanih komadov in plesočo rajo v precej soparnem Zagrebu že skoraj pripravili do dihanja na škrge so Flogging Molly malo umirili tempo s krajšim pol akustičnim setom. V njem smo slišali The son never shines, posvečen mami pevca Dava Kinga ter Float iz istoimenskega zadnjega albuma. Nato pa so ponovno udarili ter z za njih značilnim prehajanjem od irske vznesenosti in miline do pošastno nabijaškega punka manipulirali gibanje raje pod odrom, ki se je popolnoma zadovoljna prepustila temu valovanju, z enako mero navdušenja pa požirala tudi sproščeno komunikacijo pevca Dava, ki je dobre volje na vse pretege hvalil Hrvaško. Toliko bolj tudi najbrž zato, ker je njegova kolegica iz benda in žena – violinistka Bridget - pol Irka in pol Hrvatica. Tudi sicer je bilo slišati kar nekaj posvetil iz njegovih ust, kajti pesmi Flogging Molly niso izmišljotina, zrasla iz trenutnega navdiha, pač pa so nastale iz življenjskih izkušenj in so kot take posvečene raznim dejanskim dogodkom in ljudem. Poleg staršev, Hrvaške, organizatorja in publike sta bila posebnega posvetila deležna tudi dva moža, ki sta imela in še imata precej vpliva na delovanje Flogging Molly. To sta Joe Strummer iz Clash, ki je po besedah Dava Kinga vsadil ljubezen v mnoga srca in lani preminuli Dubliner Ronnie Drew, katerega glas ne bo nikoli pozabljen.

Po dobri uri in pol ter enem bisu je bilo rajanja na dvorišču Studentskog centra v Zagrebu konec, rajanje v srcih prisotnih pa bo zaradi izjemne predstave Flogging Molly sigurno trajalo še kar nekaj časa. Irci iz Los Angelesa so ponovno dokazali srčnost in kvaliteto, ki jih je v zadnjih letih iz majhnega klubskega benda pripeljala do pozicije headlinerjev tako velikih festivalov kot je recimo Rebelion v Blackpoolu.

Pripravila sKabina



Komentarji
komentiraj >>