Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Portugalska (3400 bralcev)
Nedelja, 1. 6. 2003
Beate



Portugalsko je močno zaznamoval 48 let trajajoč režim Antonia de Olivera Salazarja, zaradi kogar je ta država ob Atlantiku ekonomsko, socialno in politično močno zaostajala za drugimi evropskimi sodobnimi državami. Priključitev Evropski uniji leta 1986 je bila zanjo zelo pomemben korak, od katerega si je tedanja oblast obetala gospodarsko rast, pa tudi liberalizacijo in demokratizacijo ideološko precej konzervativne in politično nemirne države...
... Iz Unijinih skladov je Portugalska dobila velike vsote denarja in jih porabila za gradnjo cestnega omrežja (predvsem avtocest), stanovanjskih naselij in za vzpostavitev novih podjetij znotraj svobodnejšega in konkurenčnejšega trga. S pomočjo evropske finančne injekcije so bile izvedene tudi reforme na področju kmetijstva, izobraževanja in medijev. Kljub temu pa, kot je Eva izvedela iz številnih intervjujev z različnimi Portugalci, tedanja polična in ekonomska elita, ki je imela v rokah prihodnost Portugalske, z denarjem iz skladov EU ni ravnala dovolj premišljeno, precej bankovcev pa je pogoltnila tudi korupcija. Zato je Portugalska še danes, po sedemnajstih letih članstva v EU, najmanj razvita država znotraj zveze. Njen adut je turizem, na katerega stavi tudi vodstvo EU.

Posnetek reportaže:

I. del


II. del


Na Portugalsko se je odpravila Eva:











Foto galerija:

































































Komentarji
komentiraj >>