Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KROFF LEPIH, KROFF IZKLJUČENIH (2279 bralcev)
Petek, 8. 1. 2010
igorp



... na Portugalskem sprejet zakon o istospolnih porokah ...
... BiH grozi izključitev iz Sveta Evrope ...
... Pahor Božiček na Slovenskih železnicah ...
... SDS predstavile svoje predloge za rešitev krize ...

Seznam svetovnih držav, ki istospolnim parom omogoča poroke, se daljša. Portugalski parlament je tako potrdil predlog zakona, ki sicer omogoča poroke istospolnih parov, ne pa tudi posvojitve otrok. Zakonu ostro nasprotujejo konservativne stranke, ki že napovedujejo referendum. Težave pri sprejetju zakona pa lahko povzroči tudi predsednik Anibal Cavaco Silva, ki ima možnost, da na zakon vloži veto. Na Portugalskem je še do leta 1982 homoseksualnost bila tretirana kot kriminalno dejanje. Kljub temu je vlada pod vodstvom Joseja Socratesa že pred leti pričela z liberalizacijo družbe, ko je odpravila prepoved splava.

Bosni in Hercegovini zaradi odločitve Evropskega sodišča v Strasbourgu grozi izključitev iz Sveta Evrope. Na podlagi tožbe Juda in Roma je sodišče konec prejšnjega leta odločilo, da je država diskriminatorna do manjšin, saj se omenjena tožnika zaradi spornih določil ne moreta potegovati za položaj člana predsedstva ali spodnjega doma parlamenta. Daytonska ustava določa, da so člani predsedstva lahko le Bošnjaki, Srbi in Hrvati. Sodišče tako zahteva, da se ustava države uskladi z Evropsko konvencijo o človekovih pravicah.

Predsednik vlade Borut Pahor je v današnjem obisku Slovenskih železnic odigral vlogo božička, saj je za kritje izgub podjetja država prispevala dobrih osemintrideset milijonov evrov. Problem največjega slovenskega izgubarja s finančno injekcijo seveda še zdaleč ni rešen. Eden od prvih korakov pri prestrukturiranju podjetja bo nedvomno zmanjšanje delovnega kadra. Že drugi teden naj bi tako dobrih tisoč zaposlenih odšlo na čakanje. Minister za promet Patrik Vlačič pa je napovedal ustanovitev odbora, ki bo v okviru evropskih direktiv omogočal dodeljevanje sredstev za prestrukturiranje podjetja.

Z reševanjem slovenskega gospodarstva pa se ne ukvarja samo slovenska vlada, temveč tudi njen antipod, opozicijska Slovenska demokratska stranka. Člani strokovnega sveta stranke so predstavili protikrizne ukrepe, s katerimi se naj bi Slovenija uspešno spopadla z gospodarsko krizo. Med ukrepi najdemo tako predlog oprostitve obdavčitve za tiste prejemnike plač, ki dobijo 600 evrov neto, nato dodatne investicijske olajšave, država naj ustanovi slabo banko, ter skrajša plačilne roke na petnajst dni, javna uprava pa naj vsako leto zniža število zaposlenih za 2 odstotka. Tokratni paketni predlog ni oblikovan v obliki zakonov, temveč so to bolj priporočila vladi.



Komentarji
komentiraj >>