Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Univerzitetni dolgoblok (2560 bralcev)
Ponedeljek, 11. 1. 2010
cooky



... uspeh na svetovnem debatnem tekmovanju....

... nov humusni rekord...

... o mafijah...

... bolani študentje pod lupo protikorupcijske komisije...


Univerzitetni dolgoblok

Minuli teden se ni zgodilo nič presenetljivega, še manj pa zanimivega. Kot ponavadi so razna uradna študentska telesa nagovarjala uradna telesa države in s tem opravljala svojo nelegitimno funkcijo zastopanja študentov.

Morda še kakšno besedo več o tem nekoliko kasneje. Za začetek se raje posvetimo za študente zanimivejšim temam, kot na primer temu, da so v Izraelu v vasi Abu Goš napravili največji humus na svetu in s tem prehiteli večne rivale Libanonce, ki so to napravili lansko leto.

Nekako na drugi strani Mediteranskega morja pa je Slovenija osvajala svoje lovorike svetovne slave. Slovenski študentje so namreč v Turčiji v debatnem tekmovanju zasedli drugo in tretje mesto v kategoriji angleščina kot drugi jezik in prvo mesto ter naziv svetovnega prvaka v kategoriji angleščina kot tuji jezik. O čem so jezikali, pa smo povprašali na nevladni organizaciji Za in proti, ki je del mreže debatnih tekmovanj:









Slava jim.

Veliko pa so jezikali tudi na seji sveta vlade za študentska vprašanja. Kar nekaj so imela za povedati tudi uradna študentska telesa, ki pa niso povedala nič kaj novega. Na tem mestu lahko morda izpostavimo le željo po zdravstvenem zavarovanju ne glede na starost, temveč glede na status študenta, in skrb za neodvisnost Agencije za kakovost, ki bi morala biti vladi le finančno odgovorna.

In če smo že ravno pri raznih ŠOS-ih in vladah, lahko morda rečemo kašno o mafijah. Po zadnjih raziskavah nekega londonskega in španskega časopisa naj bi bila z milijon člani najmočnejša ruska mafija. Na častnem osmem mestu pa je pristala srbska, kateri sledita albanska in jamajška mafija. Srbsko mafijo naj bi odlikovale inteligentne kraje in hitre likvidacije. Na žalost pa nam izvleček članka na STA s podatki o tem, kam so se uvrstili domači zloglasni vladni in ŠOS karteli, ne poroča.
O tem bi nam verjetno lahko kaj več povedala protikorupcijska komisija, a se trenutno v sodelovanju z zdravniško zbornico ukvarja z bolnimi študenti. Ne verjame jim namreč, da so bolni, in sumi, da zdravniška potrdila niso verodostojna ter da jih študentje le zlorabljajo v namen podaljševanja statusa. Na ljubljanski univerzi so pogumno stopili na stran študentov in uradnim organom v imenu varovanja osebnih podatkov zdravniških spričeval nočejo izročiti.

Seveda tak zaplet ne more mimo informacijske pooblaščenke, ki je modro zaključila, da ima protikorupcijska komisija pravico do vpogleda v podatke zdravnikov, ki so potrdila pisali, medtem ko o upravičenosti zdravniške zbornice do teh podatkov še ni prepričana.

Ubogi zdravniki, ki so ubogim študentom le pomagali v njihovi stiski. Kaj o tej problematiki menijo na Univerzi, pa Goran Tomšič v naslednji izjavi:









Kdo je tu nemoralen? Študent, zdravnik ali profesor, ki študentu povzroča psihofizične travme, to je tu vprašanje. S takimi vprašanji pa se ne ukvarjajo v kitajskem mestu Guangzhou, kjer so se odločili, da je nemoralen vsak, ki pljuva, lula, ima ilegalen vrtiček, obeša perilo na ograji ali pa zgolj parkira nepravilno. Za vsako od teh kršitev si bo posameznik prislužil tri kazenske točke, seveda pa lahko osvoji tudi bonus pike v kolikor poseduje eksplozivna, vnetljiva, strupena ali radioaktivna sredstva. Če bo nemoralni Kitajec nabral več kot dvajset točk v dveh letih, pa bo moral zapustiti svoje stanovanje.

O moralnem obnašanju pa nam imajo kaj za povedati ŠOU-ljudje, ki so pred novim letom razdeljevali keramične šalčke in tako prepričevali veseljake na božično-novoletni tržnici o zlobnih plastičnih kozarčkih. Če bodo odslej na vseh ŠOU žurkah in masovkah uporabljali keramične kozarčke, bomo še poročali, sicer pa se lahko tej naravo-ljubiteljski pobudi pridružite že 19. januarja in si iz dežnika naredite nakupovalno vrečko.

Za konec pa naj vsem lenim študentom, ki zlorabljate zdravstvena opravičila in pijete iz plastičnih kozarčkov, navržemo še informacijo, da je slavna univerza v Cambridgeu k študiju matematike povabila 14-letnega fanta. Če bo ta povabilo sprejel, bo to najmlajši študent v zadnjih 230-ih letih.

ŠTUDENTSKI OBVESTILNIK

Predstavitev knjige Andreja Grubačića Wobblies and Zapatistas, danes ob 19. uri v Socialnem centru Rog.

Javna veganska večerja v torek, ob 19. uri, v A-infoshopu nad Menzo pri koritu.

V sklopu januarskega palestinsko-izraelskega filmskega cikla se bodo v A-infoshopu v sredo ob 20. uri predvajali kratki filmi iz različnih direktnih akcij. Sledila bo diskusija.

Informacije napraskal Kuki


Komentarji
komentiraj >>