Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
ILUZORNI KROFF (2158 bralcev)
Ponedeljek, 15. 2. 2010
Nejc M.



...delitev spornega bližnjevzhodnega ozemlja za Libermana iluzija...
...Karadžić zahteva vpogled v dokumente...
...ministrstvo za delo zavrača očitke ŠOS-a...
...delegacija Evropskega parlamenta v BiH...

Izraelski zunanji minister Avigdor Liberman je ideje, da bi bližnjevzhodno krizo rešili z razdelitvijo spornega ozemlja, označil kot iluzorne. Skrajni nacionalist Liberman je ob tem dejal, da dolgotrajnost spora med Palestinci in Izraelom ni slučajna, hiter dogovor pa je v času, ko Bližnji vzhod po njegovem gori, nemogoč. Z novim nacionalističnim izbruhom pa je izraelski zunanji minister posredno odgovoril tudi na pobude Zahoda po čimprejšnji rešitvi odprtega vprašanja tudi z možnostjo vzpostavitve palestinske države.

Nekdanji predsednik Republike srbske in haaški obtoženec Radovan Karadžić je na Mednarodnem sodišču za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije v Haagu od več držav zahteval, da sodišču omogočijo vpogled v nekatere tajne dokumente. Zahtevani dokumenti naj bi dokazovali sodelovanje držav pri oboroževanju bosanskih muslimanov med vojno kljub embargu Združenih narodov. Predstavniki pozvanih Nemčije in Francije so haaškemu tribunalu odgovorili, da nekateri dokumenti, ki jih zahteva Karadžić, ne obstajajo več, razkritje drugih pa bi ogrozilo državno varnost. Hrvaška je zatrdila, da je del dokumentacije sodišču že dostavila.

Na ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve so izrazili razočaranje nad odzivom Študentske organizacije Slovenije glede sodelovanja v delovni skupini za pripravo zakona o malem delu. Kot je znano, Študentska organizacija svojega predstavnika v delovno skupino ne želi imenovati, ker naj bi na ministrstvu dosledno ignorirali njihove dosedanje predloge k zakonu. Ministrstvo za delo očitke ŠOS-a zavrača.

Delegacija Evropskega parlamenta se je odpravila v Bosno in Hercegovino, z njo pa tudi slovenska evro-poslanca Jelko Kacin in Tanja Fajon. Evropski poslanci so se v Sarajevu srečali s predsedujočim svetu ministrov Bosne in Hercegovine Nikolo Špirićem, čaka pa jih še obisk pri nekaterih drugih visokih predstavnikih države in udeležba na medparlamentarnem srečanju s poslanci te države. Jelko Kacin je gostitelje opozoril, da Evropska unija pričakuje enoznačen glas iz Bosne in Hercegovine, Fajonova pa jih je pohvalila, da so na dobri poti k odpravi vizumov.




Komentarji
komentiraj >>