Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Counting Crows (3954 bralcev)
Sreda, 17. 9. 2003
outlaw



Ameriška zasedba Counting Crows, ki strastno in predano razkazuje navdušenje nad izročilom ameriškega rocka in piscev pesmi, od Boba Dylana do Joni Mitchell.
countingcrows.com
Radio študent
IZVEN ZAKONA
Counting Crows
SREDA, 17. september 2003, 22.00 - 23.00
avizo trak IZVEN ZAKONA, 2
1. CD hard candy, 1 (oni) HARD CANDY counting crows 4.20
VEDNO V PODLAGO, kadar je le mogoče: CD bill frisell, 8 (on) OUTLAWS bill frisell 4.19
»Na neko nedeljo v novembru, ko me je mučilo vreme«, se začenja uvodna in naslovna pesem Adama Duritza in zasedbe Counting Crows na zadnjem, ne več tako novem albumu Hard Candy. Tole je oddaja Izven zakona, jaz sem še vedno Milko Poštrak, danes pa končno, po dolgem odlašanju in večnih prestavljanjih, poslušamo tudi tole zanimivo ameriško zasedbo, ki je na prizorišču od začetka devetdesetih. Naslednja pesem s plošče Hard Candy ima naslov American Girls, Ameriška dekleta.
2. isti CD, 2 (oni) AMERICAN GIRLS counting crows 4.32
Verjetno je zdaj, septembra, kar pravi čas, da se končno lotimo povzetka dosedanjega delovanja ameriške zasedbe Counting Crows. Saj ne, da bi skupina potrebovala našo podporo ali da vi ne bi vedeli zanjo. Nenazadnje je že prvi album August and Everything After prodala v ne vem koliko milijonih izvodov, menda pa je uspešnica tudi že tale pravkar slišana pesem American Girls. Vse to nas kajpak, drage poslušalke in poslušalci oddaje Izven zakona na vašem in našem Radiu Študent, nikakor ne zanima, zanima pa nas dobra pesem. In teh imajo Adam Duritz in Counting Crows kar nekaj. Za povrh ne moremo reči, da se svojega početja ne lotevajo nadvse predano in strastno. Ne bomo cinični in ob tem uporabili besede patetično.
Avgust in vse potem, prvenec zasedbe Counting Crows iz 1993. leta se začenja s pesmijo Round Here.
3. CD august, 1 (oni) ROUND HERE counting crows 5.30
Že tale pesem Round Here, ki nas je pred desetletjem uvedla v poslušanje prvenca August And Everything After zasedbe Counting Crows, je bila polna navedkov iz glasbene zgodovine. Resda zelo prikritih, zgolj drobec tu in drobec tam. Verjetno tale navezava na pesem Big Yellow Taxi kanadske ustvarjalke Joni Mitchell, ki se mi je prikradla ob vrstici besedila, ki se glasi »But the girl on the car in the parking lot...«, nikakor ni bila namerna, a me zato ne preseneča, da so Counting Crows kasneje na koncertih izvajali omenjeno pesem Joni Mitchell. Še več, uvrstili, čeprav so jo skrili na konec, so jo tudi na novi album Hard Candy. Big Yellow Taxi.
4. CD hard candy, 14, tehnik, nastavi na 5.20, (mitchell) BIG YELLOW TAXI counting crows 3.58
Counting Crows so torej septembra 1993. leta, pred natanko desetletjem, objavili izvrsten prvenec August and Everything After, ki je bil deležen navdušenega sprejema. Takrat se je zdelo, da se je vse zgodilo preko noči. Resda so imeli člani zasedbe kar nekaj sreče. Par mesecev pred objavo plošče jih je Robbie Robertson, svojčas v zasedbi The Band, povabil na koncert ob prireditvi, na kateri so vključevali nove člane v Dvorano slavnih rock and rolla. Counting Crows bi naj nadomestili nikogar drugega kot samega Vana The Mana, Vana Morrisona, ki ni mogel priti na koncert. Tudi to ne preseneča, saj se Counting Crows navezujejo na početje Vana Morrisona, The Band, tudi REM, seveda Boba Dylana in podobnih. Verjetno najbolj znana pesem z albuma August And Everything After, Mr. Jones, že z naslovom namiguje na lik iz klasike Boba Dylana, Ballad of a Thin Man. Dylanovo ime je celo omenjeno v besedilu, ko Adam Duritz poje »I want to be Bob Dylan«, Rad bi bil Bob Dylan. Za povrh je pesem zvočno oprta na pristop Vana Morrisona, predvsem na njegovo pesem Wild Night. Mr. Jones.
5. CD august, 3 (oni) MR. JONES counting crows 4.31
Mimogrede, Mr. Jones je pravzaprav interna šala skupine Counting Crows, vezana na basista skupine Himalayans, Martyja Jonesa.
Prej navedene navezave so nekateri komentatorji omenjali kot očitke in dokazila o neizvirnosti zasedbe Counting Crows. Jaz bi raje menil nasprotno. Mlada zasedba, ki je preko navedkov izkazovala spoštovanje in - v postmodernističnem slogu - na podlagi virov navdiha ustvarjala nekaj novega in vznemirljivega. A mnenje si boste kajpak ustvarili sami.
Z albuma August And Everything After poslušajmo naslednjo pesem, Omaha.
6. isti CD, 2 (oni) OMAHA counting crows 3.39
Adam Duritz je začel pisati pesmi že v srednji šoli. Tik pred zaključkom študija angleške literature je pustil šolo in se odpravil v Evropo. Po vrnitvi v Ameriko se je na prigovarjanje svojega sostanovalca Davida Immerglücka, člana zasedbe Camper Van Beethoven, javil na nek glasbeni oglas in postal član zasedbe The Himalayans. Malo kasneje, v začetku devetdesetih je v San Franciscu delovala zasedba Sordid Humor, v kateri so bili kitarist in pevec Tom Barnes, basist Jim Gordon in tudi Adam Duritz. Skupina je posnela pesmi za prvenec, ki takrat ni izšel. Kasneje, po uspehu zasedbe Counting Crows, so posnetki izšli pod naslovom Light Music for Dying People. Po drugi strani je začel Adam Duritz s kitaristom Davidom Brysonom, ki je takrat igral v zasedbi Mr. Dog, v začetku devetdesetih nastopati po glasbenih klubih pod imenom Counting Crows, kar je bilo vzeto iz neke stare angleške izštevanke. Kmalu sta imela Duritz in Bryson majhen, a vnet krog navdušenih poslušalcev. K sodelovanju sta povabila kolege iz drugih skupin, basista Matta Malleya, bobnarja Steva Bowmana in klaviaturista Charlieja Gillinghama, s katerimi sta posnela ducat poskusnih posnetkov za predstavitveno kaseto. Za kaseto je slišal Gary Gersh, ki je, mimogrede rečeno, k založbi Geffen pripeljal tudi Nirvano. Prvenec August and Everything After je produciral znani Scott Litt, ki je produciral tudi REM, Indigo Girls in podobne.
Naslednja pesem s te plošče je Perfect Blue Building.
7. isti CD, 4 (oni) PERFECT BLUE BUILDING counting crows 5.00
Na prvencu August and Everything After je, ob že naštetih članih zasedbe Counting Crows, sodelovala cela vrsta nam dobro znanih glasbenikov. Prej omenjeni Duritzov prijatelj David Immerglück je igral kitaro, pedal steel kitaro in mandolino, T-Bone Burnette je prav tako prispeval kitaro, spremljevalne glasove pa so peli Gary Louris in Mark Olson, takrat še oba v zasedbi The Jayhawks, ter Maria McKee.
Še zadnja pesem z albuma August and Everything After ima naslov A Murder of One.
8. isti CD, 11 (oni) A MURDER OF ONE counting crows 5.43



V naslednjih mesecih in letih so bili Counting Crows deležni ogromne pozornosti, kar jim, pa naj se sliši še tako patetično, očitno le ni tako zelo ustrezalo. Še najbolj je menda dotolklo Adama Duritza, ki se je umaknil v Los Angeles, kjer je v znanem lokalu Viper Room neko obdobje delal kot natakar.
Kmalu po objavi albuma August and Everything After se je zasedbi Counting Crows pridružil še kitarist Dan Vickrey. Bobnar Steve Bowman je medtem odšel, zamenjal ga je Ben Mize iz zasedbe Cracker. V tej zasedbi so šli 1996. leta v studio in posneli drugi album z naslovom Reckovering The Satellites. Na snemanjih jim je spet pomagal David Immerglück. Producent je bil Gil Norton, ki je produciral tudi The Pixies. Poslušajmo pesem Goodnight Elisabeth.
9. CD reckovering, 5 (oni) GOODNIGHT ELISABETH counting crows 5.18
V naslednjih letih je zasedba Counting Crows posnela koncertno ploščo Across A Wire: Live in New York, ki je izšla 1998. leta, zatem je sledila še tretja studijska plošča The Desert Life, lani pa še naslednji studijski album Hard Candy.
S plošče Reckovering The Satellites poslušajmo še naslovno pesem.
10. isti CD, 10 (oni) RECKOVERING THE SATELLITES counting crows 5.23
11. CD hard candy, 12 (oni) UP ALL NIGHT (FRANKIE MILLER GOES TO HOLLYWOOD) counting crows 5.07
Tole je bila pesem Up All Night s podnaslovom Frankie Miller Goes to Hollywood ameriške zasedbe Counting Crows z njihove zadnje studijske plošče Hard Candy. Naslednji teden nekaj novosti iz našega vrtička, The Thrills, The Devastations, Sleepy Jackson.
Milko Poštrak se poslavljam s pesmijo Holiday In Spain, Počitnice v Španiji skupine Counting Crows. Lahko noč!
11. CD hard candy, 13 (oni) HOLIDAY IN SPAIN counting crows 3.48
avizo trak IZVEN ZAKONA, 3
Milko POŠTRAK


Komentarji
komentiraj >>