Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
»NEURADNI LIST – LETNIK 3, ŠTEVILKA 19« (2429 bralcev)
Ponedeljek, 17. 5. 2010
Lan



Z junijskim referendumom bodo seveda stroški. Državna volilna komisija ocenjuje, da bo za izvedbo zakonodajnega referenduma skupno potrebovala 4 milijone 3 tisoč evrov. To zajema tiskanje glasovnic, javne objave, stroške dostave materiala do okrajnih volilnih komisij, nadomestila članom volilnih odborov ter volilnih komisij na različnih nivojih pa tudi drugim organom, ki sodelujejo pri izvedbi referenduma.

Neuradni list Radia Študent je štirinajstdnevnik, v katerem prestrezamo in prežvekujemo osnutke in predloge zakonov, pravilnikov, uredb, javnih naročil in drugih aktov ter dokumentov, ki šele nastajajo po vladnih in ministrskih kuloarjih. Prestreči jih je pomembno pred njihovo potrditvijo na seji vlade, saj je po njihovem pristanku v državnem zboru za vsebinske popravke praviloma prepozno. Naivno bi bilo namreč verjeti, da vsakokratna večinska koalicija svojega dela ne bo opravila skladno z voljo političnih botrov z Gregorčičeve.

Pozdravljeni in dobrodošli v 64. izdaji Neuradnega lista. 6. junija nas oziroma jih čaka referendum. Z referendumom bodo seveda stroški. Državna volilna komisija ocenjuje, da bo za izvedbo zakonodajnega referenduma skupno potrebovala 4.300.000 evrov. To zajema tiskanje glasovnic, javne objave, stroške dostave materiala do okrajnih volilnih komisij, nadomestila članom volilnih odborov ter volilnih komisij na različnih nivojih pa tudi drugim organom, ki sodelujejo pri izvedbi referenduma. Financ-minister Križanič bo predvidoma v četrtek na vladi požegnal nujno potrebna 2 milijona za pokrivanje stroškov volilnih odborov in volišč. Ostala sredstva se bodo zagotovila na podlagi dejanskih stroškov posameznim nosilcem nalog predvidoma v drugi polovici leta 2010.

Slovenske nevladne organizacije so na predhodno pobudo Boruta Pahorja pripravile Memorandum slovenskih nevladnih organizacij. V dokumentu so podale predloge ukrepov za učinkovito premostitev finančne in gospodarske krize, ukrepe za hitrejši izhod iz krize ter opredelile potrebne pogoje, ki bodo prispevali k hitrejšemu razvoju nevladnega sektorja. Memorandum je bil na vlado posredovan pred približno tremi meseci, v njem pa pričakovanje, da bo vladni odgovor pripravljen v 30-ih dneh. Z dvomesečno zamudo je vlada pripravila odgovor. Med konkretnimi ukrepi izpostavljamo dva: možnost ustanovitve Urada Vlade za nevladne organizacije ter Sveta Vlade za nevladne organizacije.

A je na tem mestu potrebno poudariti: Ministrski resorji so, kot izhaja iz vladne dokumentacije, pri vprašanju tovrstne reorganizacije pristojnosti sektorja, v katerem deluje približno 22.000 domačih nevladnih organizacij, zaenkrat razdvojeni.

Tradicionalno rubriko »Javno naročilo tedna« smo v zadnjem času nekoliko zanemarili. Napako popravljamo z objavo razpisa za dobavitelja svežega mesa obratu za prehrano, ki futra policiste na Policijski upravi Nova Gorica. Količine so okvirne, v enem letu pa naj bi izbrani dobavitelj novogoriškim varuhom reda in miru dostavil okoli 330 kilogramov govejih stegen, 750 kilogramov govejih pleč, 50 kilogramov govejih jeter, 150 kilogramov vampov, po 100 kilogramov krvavic in pečenic, 50 kilogramov kosti za juho, skoraj tono piščančjih filejev, nabodalc in ostalih pritiklin, 300 kilogramov svinjskih stegen, 800 kilogramov karejev brez kosti, 400 kilogramov svinjskih krač, po 80 kil čevapov in pleskavic ter 10 kilogramov svinjske ribice. Ponudbe se bodo odpirale v sredo. Do takrat pa dober tek in adijo.

 



Komentarji
komentiraj >>