Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KrOFF KOPRSKEGA PLINSKEGA TERMINALA (2203 bralcev)
Torek, 14. 9. 2010
tadejla



... napovedano prestrukturiranje javnega sektorja na Kubi ...
... iz iranskega zapora naj bi po enem letu izpustili vohunstva obtoženo Američanko Sarah Shroud ...
... prvič po letu 1995 je na svetu manj lačnih ...
... podpisano je energetsko dovoljenje za plinski terminal v Kopru, vendar le ta ne bo v nacionalnem energetskem programu ...

Kubanske oblasti so napovedale prestrukturiranje javnega sektorja. Iz državnih podjetij in iz javne uprave bodo odpuščali veliko število delavcev, te pa bodo z novimi ukrepi spodbujali k privatnim poslom. Trenutno jih od 5.1 milijona kubanskih delavcev kar 85 odstotkov zaposluje država, po napovedi pa bi lahko vsak peti od njih izgubil službo. Po besedah kubanskega delavskega združenja si država ne more več privoščiti financiranja podjetij in služb, ki povzročajo izgubo. Šlo naj bi za največji premik v privatnem gospodarskem sektorju po komunistični revoluciji leta 1959.

Iran naj bi iz zapora izpustil Američanko Sarah Shroud, ki so jo skupaj s Shane Bauer in Josh Fattalom junija lani aretirali zaradi prečkanja neoznačene meje z Irakom, kasneje pa so jih obtožili vohunstva. Sarah Shroud naj bi bila že predana švicarskemu veleposlaništvu v Iranu, njenih pohodniških prijateljev pa iranske oblasti še niso pripravljene izpustiti.

Organizacija združenih narodov za prehrano in kmetijstvo FAO poroča, da se je v zadnjem letu število ljudi, ki trpijo lakoto, zmanjšalo za skoraj deset odstotkov, to pa naj bi pomenilo prvo zmanjšanje lakote v svetu po letu 1995. Skoraj milijarda, točneje 925 milijonov ljudi po svetu še trpi lakoto, FAO pa poudarja, da vsakih šest sekund zaradi bolezni, povezanih z lakoto, umre otrok. Kar dve tretjini lačnih najdemo v sedmih državah: Bangladešu, Kitajski, Demokratični republiki Kongo, Etiopiji, Indiji, Indoneziji in Pakistanu, najbolj problematično področje pa je podsaharska Afrika.

Ministrica za gospodarstvo Darja Radić je podpisala energetsko dovoljenje za plinski terminal v Kopru, ki ga je zahtevala družba TGE Gas Engineering iz Nemčije, vendar pa terminala ne bo uvrstila v nacionalni energetski program. Da pri tem ne gre za prvi korak k izgradnji plinskega terminala, je prepričan poslanec Zares-a Franco Juri, ki takole razume potezo ministrice:



KrOFF je pripravil Goran.



Komentarji
komentiraj >>