Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
CARIBOU: Caribou Vibration Ensemble (ATP, 2010) (1896 bralcev)
Sreda, 10. 11. 2010
Tit Podobnik



Po nedeljskem nastopu Caribu v okviru evropske turneje, kjer je in bo odre delil tudi s prenekaterimi žleze slinavke vzpodbujajočimi glasbenimi imeni, prevetrujemo še letos izdani koncertni album Caribou Vibration Ensemble z Marshallom Alenom, Kieranom Hebdenom in drugimi ... (v celoti!)

* Po nedeljskem nastopu Caribou v Kinu Šiška se v tokratnem RŠ Koncertu posvečamo še nedolgo nazaj izdanemu zapisu nekoliko posebnega koncerta omenjene zasedbe, posebej za ta dogodek opremljene s kar nekaj zanimivimi glasbenimi gosti. Konec lanskega poletja se je namreč na newyorški ediciji festivala All Tomorrow's Parties, ki ga je sicer kurirala zasedba Flaming Lips, okoli Dana Snaitha zbrala druščina z raznolikim glasbenim pedigrejem, razprostrtim od indieja, jazza in sodobnih klubskih muzik, pa naj te izvirajo v elektroniki ali rockerski psihedeliji.

V skupno 15-članskem orkestru najdemo denimo Kierana Hebdena, bolj znanega pod psevdonimom Four Tet, Marshalla Allena, od Sun Rajeve smrti vodjo Sun Ra Arkestra, prej pa enega osrednjih pihalcev kozmičnega benda, Koushika, kanadskega elektrončkarja, Luka LaLonda, kitarista in vokalista kanadskih indie rokerjev Born Ruffians in mnoge druge. Skupno so bili na odru še štirje bobnarji, štirje pihalci in manjši kor, dogodek pa je obeležen tudi z omejeno dvojno vinilno izdajo z DVD-jem, ki ga ne bo mogoče kupiti v trgovinah, je pa na voljo na koncertih Caribou. Teh je v prihodnjih mesecih ogromno, saj tudi nedeljski zamudniki še vedno lahko računajo na zagrebški nastop zasedbe 3. decembra letos. Bolj zagrizeni evropski popotniki imajo celo to možnost, da na nekaj izbranih lokacijah izkusijo tudi delce danes obravnavanega orkestra, saj se Caribou na nekaterih postankih pridružijo posamezni gosti s Caribou Vibration Ensemble, najbolj recentno prav Four Tet dan pred ljubljanskim nastopom v Bologni.

Obravnavani koncert se je, kot že omenjeno, zgodil konec lanskega poletja, in tako zvočni zapis ne razkriva skladb z nobene letošnjih izdaj, temveč črpa iz bogate diskografije Caribou do leta 2009. Kompozicije ohranjajo svojo prepoznavnost, čeprav je pečat enkratne zasedbe močno vtrt vanje in jih kot take precej razprši. Zvenijo bolj široko in kaotično; a temu kaosu navkljub še vedno ohranjajo indie vtis, iz česar lahko sklepamo, da so se gostujoči glasbeniki korektno umestili v zvočno sliko Caribou. Kot pa je značilno za orkestrske priredbe skladb, navadno elektronika ostaja nekoliko v ozadju in tako je tudi v primeru Caribou Vibration Ensemble, ki jo skozi zbito kohezijo instrumentov spusti zgolj za vzorec.

pripravil Tit Podobnik

 



Komentarji
komentiraj >>