Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
NAVIDEZNE SPRAVE KrOFF (1976 bralcev)
Torek, 18. 1. 2011
Nejc M.



...vse večja nasprotovanja prehodni vladi v Tuniziji...
...dva samosežiga v Egiptu...
...v Srbijo hoteli prešvercati prehranska dopolnila...
...koalicija se je spravila, a jo že spet razdvajajo nepovezani poslanci...
...komisija za brezplačnike zaslišala posojilodajalce izdajateljev...

V Tuniziji narašča nezadovoljstvo z včeraj imenovano prehodno vlado, v kateri stranka pobeglega predsednika Zineja El Abidineja Ben Alija „Demokratsko združenje za ustavo“ ohranja ključne položaje. Ben Alijeva stranka v prehodni vladi tako ohranja kar 8 ministrov, med drugim tudi vse ključne, zato so vlado protestno že zapustili trije ministri, ki pripadajo največjemu sindikatu v državi Tunizijski generalni sindikat dela, zapustiti pa jo utegne tudi minister za zdravje iz ene od opozicijskih strank. Proti ohranitvi ključnih vladnih sil Demokratskega združenja je na ulicah vnovič protestiralo več tisoč ljudi, ki med drugim zahtevajo tudi razpustitev Ben Alijeve stranke.

Val samosežigov v zadnjih dneh se seli v Egipt. Pred zgradbo egiptovske vlade v Kairu se je dopoldan zažgal 50-letni odvetnik Faruk Hasan, ki je utrpel lažje opekline, zato so ga prepeljali v bolnišnico. Kasneje se je na strehi svoje hiše v Aleksandriji zažgal še 25-letni Ahmed Hašem al Sajed, ki pa je poškodbam podlegel v bolnišnici. Al Sajed, ki je bil brezposeln, je imel domnevne duševne probleme, odvetnik Hasan pa naj bi se poškodoval, ker policija že tri mesece ni našla njegove pogrešane hčerke.

Srbski cariniki so na mejnem prehodu Šid zasegli večje količine prehranskih dopolnil iz Slovenije. Med neprijavljenimi dopolnili so srbski cariniki odkrili večje količine otroškega sirupa, matičnega mlečka, tablet za hujšanje in podobnih proizvodov. Blago v skupni vrednosti dobrih 45.000 evrov je bilo skrito med sicer prijavljenimi kolesnimi pokrovi, priključki za kmetijske stroje in rezervnimi deli motornih koles.

Koalicijski četverček naj bi na kolegiju pri predsedniku vlade Borutu Pahorju zgladil medsebojna nesoglasja. Stranka Desus, katere vloga v vladni koaliciji je bila pod vprašajem, ostaja del vlade, polemika v zvezi s tem pa naj bi bila končana. Navidez zglajene odnose pa lahko hitro spremeni morebitno povabilo vladnih strank poslanski skupini nepovezanih poslancev za sodelovanje v koaliciji. Koalicija je premiera Pahorja namreč pooblastila, naj začne pogovore z nepovezanimi poslanci, predsednik Desusa Karl Erjavec pa je že dal jasno vedeti, da njegova stranka morebitnega vstopa katerega od nepovezanih poslancev v koalicijo ne bo podprla.

Predsedniki strank so se ob tem dogovorili, da se mora o prekinitvi pogodbe s Patrio izreči vlada, da v parlament pošljejo zakon o nezdružljivosti poslanske funkcije z župansko in da vlada parlamentu predlaga spremembe volilne zakonodaje.

Parlamentarna komisija, ki se ukvarja z izdajanjem brezplačnikov Slovenski tednik in Ekspres, je zaslišala posojilodajalce izdajateljem omenjenih brezplačnikov. Pred komisijo sta stopila direktor Dela Revij Matej Raščan in direktor podjetja Media Polis Marjan Novak. Direktorja Dravskih elektrarn Maribor Damijana Koletnika na tokratni seji niso uspeli zaslišati, predsednik uprave holdinga Zvon Ena Simon Zdolšek pa se je opravičil. Podpredsednik komisije in poslanec Zares Tadej Slapnik smo vprašali ali je komisija na današnjih zaslišanjih dobila tudi odgovor o viru denarja, ki so ga omenjena podjetja posojala izdajateljem.



Komentarji
komentiraj >>