Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KROFF BREZKOMPROMISNIH PROTESTNIKOV (2167 bralcev)
Torek, 8. 2. 2011
Luka P. in Goran



... protesti v Egiptu se nadaljujejo ...
... bizarno religiozno nasilje v mestu Temanggung na Javi ...
... Američani brezupno iščejo partnerje v borbi zoper kitajski Juan ...
... bizarnosti v procesu zoper Assangea ...
... Milan Kučan predsedniku Evropskega sveta predstavil svoje poročilo o Bosni in Hercegovini ..

Kot smo poročali v OFF-u, je bila v Egiptu oblikovana komisija za ustavne spremembe, ki se osredotoča tudi na omejitve predsednikovih pooblastil. Kljub pogovorom vlade z opozicijo za oblikovanje nove koalicije, ki bi nenasilno prevzela oblast, na trgu Tahrir v Kairu na sto tisoče protestnikov vstopa v tretji teden upora in nadaljuje s protesti, ki zahtevajo odstop predsednika Hosnija Mubaraka. Ta je sporočil, da bo do naslednjih volitev septembra letos ostal na položaju.

V Indoneziji, točneje v mestu Temanggung na otoku Java, je v bizarni prigodi religioznega nasilja množica kakšnih tisoč ljudi vdrla na lokalno sodišče, uničevalski pohod pa se je razširil na okolico, kjer so požgali dve krščanski cerkvi. Šlo naj bi za muslimansko množico, ki je v stavbo sodišča vdrla v protestu nad razsodbo sodišča, ki je na pet let zapora obtožila kristjana, ki je razdeljeval do islama žaljive letake. Zanj so namreč zahtevali smrtno kazen, razočarane protestnike pa je s svarilnimi streli razgnala policija.

V središču pozornosti so zopet valutna trenja med Združenimi državami Amerike in Kitajsko. Združene države brezupno pozivajo gospodarsko močne države za pomoč, da bi kitajskemu juanu dvignili valutno vrednost. ZDA Kitajsko nemočno obtožujejo, da vrednost svoje valute že dalj časa umetno ohranja na nizki ravni, kar naj bi ji prineslo nepošteno prednost v svetovni trgovini.

Ameriški finančni minister Timothy Geithner je med obiskom v Braziliji predsednico Dilmo Rousseff pozval, naj na Kitajsko izvajajo pritisk ter izrazil veliko upanja, da so našli partnerja pripravljenega za dosego teh ciljev. Tudi vodilni v brazilski železarski industriji so se nedavno pritožili na vlado, da se proizvajalci borijo za konkuriranje s poceni kitajskim blagom doma in v svetu.

Ustanovitelj WikiLeaksa Julian Assange na sodišču v Londonu nadaljuje boj zoper izročitev Švedski zaradi suma posilstva in spolnega nasilja. Med zaslišanjem je priča obrambe, nekdanji glavni švedski tožilec Sven-Erik Alhem, poudaril, da so švedski tožilci v primeru zoper Assangea zagrešili več resnih nepravilnosti. Alhem meni, da je izredno čudno, da niso poskušali izvedeti Assangeove različice zgodbe. Nenavadno je tudi, da je švedsko tožilstvo dopustilo, da je Assangeovo ime prišlo v javnost, saj na Švedskem sodni procesi, ki obravnavajo posilstva, potekajo za zaprtimi vrati.

Milan Kučan je kot posebni poročevalec slovenske vlade o Bosni in Hercegovini včeraj v Bruslju predsedniku Evropskega sveta Hermanu Van Rompuyu predstavil svoje poročilo o Bosni in Hercegovini. Podrobnosti pogovora in Rompuyevo mnenje o poročilu zaenkrat še niso znani.



Komentarji
komentiraj >>