Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
FLOGGING MOLLY: Live at the Greek Theatre (Side One Dummy, 2010) (1718 bralcev)
Sreda, 20. 4. 2011
Skabina



Nekateri bendi so boljši v živo kot na ploščah. Flogging Molly recimo. To ne pomeni, da so njihovi albumi slabi, le enormne žive energije, ki jo ta bend sproducira tam ni...zaradi produkcijskih in raznoraznih drugih razlogov. Na ploščah so samo močan veter, v živo pa rušilen orkan, ki premakne vsako dušo. (v celoti!)
* Keltski punk že nekaj časa doživlja pravi bum. Precej tudi po zaslugi Flogging Molly, ki so od nekoč barskega benda prerasli v veliko koncertno atrakcijo. Zasedba je prerasla mnoge skupine, katerim je nekoč ogrevala občinstvo, in se usedla v srca in ušesa tudi takih, ki jim punk sicer ni najbolj priljubljen žanr.

Osrednja figura Flogging Molly, kar pa ne pomeni, da se vse vrti okrog njega, je Dave King, v Dublinu rojen glasbenik, ki se je v mladih letih kalil v metal in rock zasedbah. Po emigraciji v Ameriko je tam spoznal kitarista Teda Hutta, basista Jeffa Petersa in violinistko Bridget Regan ter z njimi ustanovil skupino, ki je igrala rock glasbo s keltskim pridihom. To so bili zametki Flogging Molly, v katerih je počasi rasel in se razvijal kasnejši avtentični Flogging Molly zvok. Veselje pa ni dolgo trajalo. Ted in Jeff sta odšla drugam in pustila Dava in Bridget sama. Na srečo sta kaj kmalu našla odlično ekipo, ki danes tvori Flogging Molly, in s katero sta osvojila svet.

Še pred osvojitvijo sveta pa je bilo treba odigrati nešteto malih koncertov. Flogging Molly so dolgo časa igrali ponedeljkove večere v baru Molly Malone's, kjer je bil leta 1997 posnet tudi njihov prvi live album Alive behind the green door in po katerem si je bend, zaradi neomajne podpore, tudi nadel ime. Tam jih je prvič slišal lastnik založbe Side one dummy ter jih vzel pod svoje okrilje. S tem so dobili močno zaledje, da se razvijejo v enega najboljših keltskih punk bendov in to so več kot dobro izkoristili. Štirinajst let kasneje se lahko pohvalijo s štirimi odličnimi studijskimi albumi ter prav tako živimi zapisi. Nastopali so skoraj po celem svetu, prodali okoli dva milijona plošč in najpomembneje – osvojili srca mnogih ljubiteljev glasbe vsepovsod.

Čeprav so živi albumi Flogging Molly vedno odlična paša za ušesa, pa so njihovi živi nastopi tisto, kar pokaže pravo silo benda. Če albumi dodobra prevetrijo bit poslušalca, pa so živi koncerti tisti, ki ga odpihnejo v drugo sfero, saj se v njih sprosti vsa huronska moč skupine na odru. Live at Greek Theatre je bil posnet septembra 2009, izdan pa marca lani. Gre za bogat paket, saj vsebuje dvd in dva cedeja s celotnim nastopom, ki je trajal okoli devetdeset minut. Devetdeset minut keltsko-punkerske nevihte z občasnimi zatišji, v katerih je čutiti povezanost skupine, ki uživa v tem, kar počne. Ki to ne počne zaradi denarja, pač pa ljubezni do glasbe, do igranja in tudi do svojih oboževalcev. Oboževalcev, ki se jih je na tem koncertu nabralo za precejšnje število Molly Malone's in katerih navdušenje je slišati skozi celoten koncert. Pri tem pa pomaga tudi Kingova frontmenovska žilica, ki zna s publiko na neprisiljen in neobremenjujoč način in ki ne zasenčuje ostalih članov skupine v njihovi komunikaciji s poslušalstvom.

Na koncertu Live at Greek Theare so se Flogging Molly dotaknili celotnega svojega opusa, ki, glede na staž benda, ni bogat kvantitativno, zato pa toliko bolj kvalitativno. Od uvodne The likes of you again do zaključne The seven deadly sins je čutiti pozitivno vzdušje, ki je značilno za njih in človek dobi občutek, da se niso veliko spremenili od dni Molly Mallones. Tudi uživajo tako kot takrat in ravno toliko vlagajo v to, kar radi počnejo.

Album Live at Greek Theatre je odličen uvod v to, kar vas junija čaka v Kinu Šiška, saj Flogging Molly končno prihajajo tudi k nam. Zaradi pomanjkanja časa ga boste sicer slišali v okrnjeni obliki.

Pripravila sKabina





Komentarji
komentiraj >>