Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KROFF OBSOJENEGA NACISTA (1530 bralcev)
Četrtek, 12. 5. 2011
Gregor K.



... Natovi napadi na Tripoli po besedah vlade terjali šest civilnih žrtev ...
... obsojen nekdanji paznik v nacističnem taborišču Sobibor ...
... Inzko ne izključuje možnost odstavitve Milorada Dodike ...
... javljanje iz protestnega shoda izpred Univerze v Ljubljani ...

Natovi zračni napadi na kompleks polkovnika Gadafija v Tripoliju so po navedbah libijske vlade terjali tri življenja civilistov, še trije pa naj bi bili ubiti drugje v mestu. Da je šlo res za civiliste, naj bi predstavniki vlade dokazali s tem, ko so poročevalce tujih medijev popeljali na kraj dogodka in jim pokazali same žrtve. Libijski uporniki, združeni v prehodnem narodnem svetu, ki ima sedež v mestu Bengazi na vzhodu države, pa so sporočili, da bo začela oddajati prva radijska postaja v angleškem jeziku od začetka Gadafijeve vladavine pred 42 leti.

Libijski prehodni narodni svet je poleg tega okrepil vezi z Veliko Britanijo. Britanski premier David Cameron je po srečanju z vodjo sveta Mustafo Abdulom Džalilom sporočil, da bodo uporniki odprli svoj urad v Londonu. Prav tako bo Velika Britanija okrepila svojo navzočnost v Bengaziju, kjer imajo že sedaj sedež britanski diplomati. Cameron je še napovedal, da bo London libijske upornike opremil z uniformami in zaščitnimi oblekami. Kljub krepitvi odnosov pa London za razliko od Pariza in Italije prehodnega narodnega sveta za zdaj ni priznal kot legitimne libijske vlade. Medtem je Nemčija napovedala, da bo v Bengaziju kmalu odprt tudi njihov urad za zveze.

Sodišče v Münchnu je danes nekdanjega paznika v nacističnem taborišču Sobibor Johna Demjanjuka obsodilo na pet let zapora. 91-letnega v Ukrajini rojenega nekdanjega nacista je spoznalo za krivega sodelovanja pri umoru skoraj 30.000 ljudi. Kljub obsodbi pa je sodišče Demjanjuka zaradi šibkega zdravja in delno prestane kazni v priporu nato izpustilo na prostost. Nekdanjega vojaka Rdeče armade so glede na obtožnico leta 1942 zajele nemške sile in ga poslale v taborišče za vojne ujetnike, zatem pa je pristal na to, da bo taboriščni paznik. Demjanjuk sam je v zagovoru vztrajal, da je bil vojni ujetnik vse do konca sovražnosti leta 1945.

Visoki predstavnik mednarodne skupnosti in posebni predstavnik Evropske Unije v Bosni in Hercegovini Valentin Inzko je omenil možnost odstavitve predsednika Republike srbske Milorada Dodika. Slednjega namreč obtožuje, da z napovedanim referendumom o pooblastilih visokega predstavnika in institucij države spodkopava daytonski sporazum. Bosanski Srbi so sicer za junij razpisali referendum o pooblastilih visokega predstavnika in institucij države, s katerim jih želijo drastično omejiti. Inzko jim je po vrsti pozivov, naj od referenduma odstopijo, zagrozil, da ne bo imel druge izbire, kot da ga razveljavi. Dodik pa je v odgovoru na vprašanje srbskega časnika Blic o tem, ali pričakuje odstavitev, dejal, da ga ni izvolil Inzko ter da ni prisegel njemu.

Kot smo poročali že v Off-u, se je ob 16-ih pred stavbo Univerze v Ljubljani začel protestni shod, ki ga je organiziralo gibanje „Mi smo univerza“. Z njim želijo preprečiti povišanje šolnin za doktorski študij na Filozofski fakulteti in Fakulteti za družbene vede, ki bi novem znašale 3.500 evrov na letnik. Protestnike je prišel pozdravit sam rektor Univerze v Ljubljani, Stanislav Pejovnik, ki so ga soočili s problemom šolnin. Iz prizorišča se javlja naš sodelavec Franci Iskra. Po njegovih besedah je rektor protestnikom...:



Komentarji
komentiraj >>