Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
LEGITIMEN KROFF (1143 bralcev)
Petek, 10. 6. 2011
Boris V.



... Južni Sudan: Sever bombardiral vas na jugu ...
... V Jemnu močni protirežimski protesti ...
... Gadafi legitimna tarča? ...

Južnosudanske oblasti trdijo, da je Sever bombardiral vas v z nafto bogati južni pokrajini. Predstavnik južnosudanske vojske Philip Aguer je sporočil, da so v napadu umrli trije ljudje, Sever pa naj bi želel prevzeti nadzor nad naftnimi polji v pokrajini. Po januarskem referendumu, v katerem je bila potrjena odcepitev Južnega Sudana, je predsednik Sudana Omar al Bašir zatrjeval, da bo spoštoval voljo ljudstva, a so prejšnji mesec njegove sile zavzele mesto Abjej na meji med severom in jugom. Kartum sicer zanika navedbe predstavnikov Južnega Sudana, da želi sever pripojiti njihova naftna polja.

Na glavnem trgu glavnega mesta Jemna Sane se je zbralo več kot 100.000 ljudi, ki protestirajo proti režimu predsednika Alija Abdulaha Saleha in pozivajo k njegovemu odstopu. Na tisoče ljudi se je zbralo tudi v drugih mestih, gre pa za največje protirežimske proteste od 3. junija, ko je bil predsednik v napadu na mošejo, v kateri je molil, hudo ranjen. Del protestnikov v Sani se je napotilo k pokopališču in zahtevalo, da mora Saleh pred sodišče. Predsednik se trenutno nahaja na zdravljenju v Savdski Arabiji, njegovi podporniki pa zagotavljajo, da se bo v prihodnjih dneh vrnil v Jemen.

V OFF Programu smo že posredovali poročanje CNN-a o tem, da je neimenovan visok oficir v zvezi NATO izjavil, da je Gadafi povsem legitimna tarča vojaških napadov. Ali je to res, smo poskušali izvedeti od Milana Brgleza, nosilca predmeta Politika prava oboroženih spopadov na Fakulteti za družbene vede:

Za konec popravljamo novico iz OFF-a o ugodnostih, ki naj bi jih bil deležen direktor Študentske organizacije Univerze v Ljubljani, Rok Sotlar. Po pogodbi, ki jo je končno potrdil Ljubljanski študentski zbor, bo resda prejemal 5800 evrov bruto mesečne plače, a edini ugodnosti, ki ju bo imel poleg tega bosta po pojasnilih Zale Praprotnik, predstavnice za odnose na ljubljanski študentski organizaciji, sledeči: V primeru nekrivdne razrešitve mu bo zagotovljeno drugo delovno mesto znotraj organizacije do konca mandata. Če bo nekrivdno razrešen v zadnjem letu mandata, pa bo lahko delal na drugem delovnem mestu znotraj organizacije še največ leto dni. V obeh primerih bo plača skladna s sistematizacijo delovnih mest v organizaciji.



Komentarji
komentiraj >>