Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
BritOFF BREZ SKRBI (1424 bralcev)
Petek, 24. 6. 2011
Luka T.



...nevarne tudi ruske jedrske elektrarne...
...evro-voditelji želijo Grčijo s še bolj zategnjenim pasom...
...po izstopu Zaresa bo Pahor vladal z manjšinjsko vlado...
...urbano življenje povezano z duševnimi boleznimi...
...Gadafi vztrajno žuga zahodu...
...zaradi kitajskega alkohola umrli štirje ruski mornarji...
...Pahor se pojasnjuje evropskim elitam...
...američani bodo oboroževali Filipine...
...Kitajska bo še naprej kupovala evropski dolg...
...Kitajska komunistična partija presegla 80 milijo

OB SEDMIH

Potem ko je vladno poročilo za nevarne označilo ameriške jedrske elektrarne je neka ruska agencija razkrila slabe varnostne standarde tudi tam. Še pred nekaj tedni je ruski premier Vladimir Putin zagotavljal, da ima Rusija najboljše varnostne standarde na svetu. Po sedanjih podatkih pa naj bi primanjkovalo kvalificiranih inšpektorjev, v svojih starajočih se elektrarnah pa sploh še niso izvedli vseh zahtevanih stresnih testov.

Na delovni večerji naj bi vodilni evrokrati sprejeli poseben poziv grški vladi, v katerem od nje zahtevajo, da prihodnji teden sprejme načrt varčevanja in tega privatizacije. S tem so evropski državniki ustregli zahtevam Mednarodnega Denarnega Sklada, ki te pogoje postavlja za odobritev novih kreditov, ki jih dolžnica potrebuje, zato da poravna obresti starih. Pogovor ob delovni večerji pa je nanesel tudi na globe za ponarejanje statistik o javnofinančnem položaju in javnem dolgu. Ta naj bi po novem znašala kar pol odstotka bruto domačega proizvoda.

Premierja Boruta Pahorja je zaradi nesoglasij dokončno zapustila stranka Zares, katere ministrice so bile včeraj zadnjič na seji vlade. Premier Pahor je javnosti že predstavil načrt, da bo potrebne reforme izpeljal z manjšinjsko vlado. Nekatere resorje, ki bi po odhodu Zaresa postali prazni pa bi zapolnil s prerazporejanjem ljudi ali združitve v super-ministrstva kot bi bilo to za šolstvo, visoko šolstvo in kulturo. Glede rebalansa proračuna je povedal, da bi ga izpeljali s pomočjo glasov neodvisnih poslancev in nekdanjih vladnih partnerjev.

OB OSMIH

Nemški raziskovalci so v žurnalu Nature objavili raziskavo, ki kaže na povezavo duševnih bolezni z mestnim življenjem. Raziskovalci so s pomočjo magnetne resonance opazovali delovanje možganov pod stresom tako, da so prostovoljcem dali v reševanje matematične naloge, ki bi naj bile lahke, vendar so bile zahtevne. Ugotovili so, da se med prebivalci večjih mest amigdala močneje odzove na stresne situacije zato so meščani lahko nagnjeni k tesnobi in spremembam razpoloženja.

Uporni libijski voditelj Moamar Gadafi je prisegel, da se je pripravljen boriti 'do konca in onkraj'. Besede je izrekel na pogorišču hiše svojih osebnih prijateljev, v kateri naj bi umrlo 15 ljudi. Zveza NATO je poslopje bombardirala v kirurškem napadu, ker ga je smatrala za vojaško vozlišče. V spomin na ubite svojce je dejal, da z zahodom ni možnosti dogovora potem ko je pobijal njihove otroke in vnuke.

V indonezijskem pristanišču Banjarmasin so zaradi zastrupitve z alkoholom umrli štirje ruski mornarji. Iz postelje niso vstali po zabavi na neki ladji, kjer je približno 30 članov posadke mešalo nelegalen kitajski alkohol z drugimi pijačami.

Premier Borut Pahor je na delovni večerji s svojimi kolegi iz evropske unije te obvestil, da pokojninska reforma žal ni uspela, vendar bo fiskalno konsolidacijo skušal obdržati z rebalansom proračuna. Pojasnil je, da si bo za to prizadeval tudi v manjšinjski vladi, ker računa, da bo situacija v svetu in argumenti prepričala politične pole, da sprejmejo potrebne reforme.

OB DEVETIH

Američani so pripravljeni oborožiti Filipine zaradi naraščajočih trenj, ki jih imajo ti s Kitajsko. Z zastarelo mornarico se Filipini tej ne morejo postavljati po robu, ko pride do incidentov kakršnim so bili priča v zadnjih mesecih. Kitajske ladje so namreč pripeljale gradbeni material in na koralnem grebenu, ki ga imajo Filipini za svojega, postavile raziskovalno postojanko.

Kitajski premier Wen Jiabao (izg. Žiabao) bo te dni obiskoval Evropo, glavna tema pogovorov pa bo dolžniška kriza. Kitajska je obljubila, da bo kupovala evropske obveznice, saj še vedno veruje v skupno valuto, zato bo odkupovala dolg nekaterih prezadolženih članic. O tem razmišlja potem ko je že investirala na milijarde evrov, v potezi s katero želijo svoja sredstva razpršiti stran od ameriškega dolarja.

Kitajska Komunistična Partija je te dni dosegla 80 milijonov članov, kar je primerljivo s prebivalstvom Nemčije. Največja politična stranka na svetu bo 1. julija praznovala svojo 90-obletnico, zato se na Kitajskem nadejajo velike proslave.

Srbski predsednik Boris Tadić bo šel na uradni obisk v svojo rodno mesto Sarajevo, kjer se bo srečal z bosanskimi kolegi s katerimi se bo pogovarjal o evropski integraciji. To bo prvi obisk srbskega voditelja v tem mestu po razpadu Jugoslavije. Tadić se je v Sarajevu mudil že lani, vendar na osebnem obisku.

OB DESETIH

Nekdanja ukrajinska premierka gre v Kijev na sojenje, na katerem bodo preiskovali obtožbe, da se je denarno okoristila na račun pogodb o zemeljskem plinu. Premierka Julija Timošenko obtožbe zavrača kot politično motivirane, zato bo na svoj primer opozorila evropsko sodišče za človekove pravice.

Šef skupine finančnih ministrov v območju evra Jean-Claude Juncker (izg. Junker) je Slovenijo iz Bruslja opozoril, da je padec pokojninske reforme zelo resen problem, ter da bo brez nje v kriznih časih Slovenija bolj ogrožena. Juncker je nad izidom referenduma razočaran, saj je Slovenija sicer v zadnjih dvajsetih letih vselej ravnala odgovorno.

Hekerski kolektiv Lulzsec si je tokrat za tarčo vzel Arizono in njihovo proti-migracijsko policijo. V zadnjem razkritju so objavili več dokumentov, ki opisujejo rasno-profiliranje - metodo pri kateri se s pomočjo agentov in informatorjev vzpostavi policijska mreža, ki nadzoruje različne skupine. Član skupine Lulzsec je za hekerski medij Gawker povedal, da mu strah pred ujetjem ne povzroča sivih las. Po njegovih besedah so skrbi za bedake.

Britoff je pripravil Luka Tetičkovič.



Komentarji
komentiraj >>