Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
THAI INN PUB – ob vseh vremenih (2065 bralcev)
Petek, 15. 7. 2011
EvaP



...Vsekakor gre po vsej verjetnosti za eno izmed boljših senc v centru...

Današnja gostilna, ki obenem posluje tudi preko študentskih bonov, je morda ravno pravšnji izbor za vroče poletne dni. Če vas opravki še vedno zadržujejo v poslovnem – seveda bi lahko rekli tudi študijskem – mestnem središču, je poleg najbrž kar ugodne lokacije, v centru blizu Filozofske fakultete, mamljiva predvsem prava in konkretna senca njenega vrta.

Vsekakor gre po vsej verjetnosti za eno izmed boljših senc v centru mesta in lahko služi tudi zgolj kot postanek za kakšno pijačo. Skratka, v kolikor niste pristaši »popolnega pobega« pred poletno vročino, da bi se na primer zabarikadirali v avtentičen ali s klimo ustvarjen hladilnik, bi znala biti prijetna senca izpod velikih dreves ob manjšem parku ena izmed bolj želenih možnosti.

Da pa ne bi vsega spletli okoli vremena in letnih časov – verjamemo namreč, da je gostilna primerna tudi za deževne dni in skozi vse leto –, preidimo raje na hrano.

Še preden pa se zares podamo v brbončinske globine tajske hrane, pa samo še omenimo, da je bil sončen dan, ko smo se odpravili proti restavraciji, in ko smo bili nekako sredi kosila, je precej besno deževalo. Ko pa smo odhajali, se je že začenjalo jasniti. Ob tem lahko še malce patetično ugotovimo, da se na vreme res ne gre zanašati, medtem ko smo lahko sigurni, da v dotični gostilni zagotovo dobimo kosilo.

Na najbrž tedensko menjavajočih se študentskih menijih je praviloma mogoče izbirati med bolj ali manj pikantnimi in izgleda, da celo ne-pikantnimi, kot tudi med mesnimi in brezmesnimi jedmi. Ob za posamezen dan določenih možnih izbirah so na voljo jedi, ki so na razpolago vsak dan. Na tem mestu bi bilo morda smiselno malenkost računati, saj bi najbrž ugotovili, da se določena jed v eni verziji menija, na primer v številki tri, pojavi velikokrat več kot v kakšni drugi verziji.

Kalkuliranje bi bilo logično predvsem, če bi odkrili kakšno vam posebej ljubo jed. Namreč avtorica prispevka s precejšnjim užitkom naroča vse različice jedi, ki je situirana pod imenom Kaeng Panang. In v resnici je ugotovila, da se pod določenim, kot smo rekli, najbrž tedenskim menijem jed večkrat pojavi. Osnovna nota jedi je curry s kaffir lime listi, ki mu je dodana ali zelenjava s sojinim mesom ali zelenjava z mesom, seveda vse skupaj servirano z rižem.

Naročeno kosilo na omenjen sončen, deževen in nato jasneč se dan je bila varianta zelenjavnega Panang-a. Kljub temu, da opis jedi označuje en rdeč feferon, kar predstavlja najbrž začetno ali blago stopnjo pikantnosti na lestvici od maksimalno možnih treh feferonov, je obrok kar precej pikanten. Vsekakor je slednje predvsem odvisno od individualne presoje, a vseeno in tudi zaradi tega še enkrat precej pikantno, obenem pa bi lahko rekli tudi do prave mere pikantno.

Za boljši občutek naj navedem primer kolega, ki si je naročil jed, vrednoteno s kar tremi feferoni. Zadevo, ki je povzročila potenje v skorajda slapovih in druge pikantne malenkosti, najdete pod imenom Pad Kee Mao. Gre pa za pekoče rezance s tradicionalnimi tajskimi začimbami in piščancem. Vsekakor sta glede na avtoričine izkušnje na tapeti dva feferona preveč, da bi se sama podala v takšne vode.

Ob precej dobri glavni jedi se zdi odveč izgubljati besede za predjed in posladek. Vseeno pa ti dve skromni reči spadata k vrednosti bona, ki znaša 3.38 evra, zato ju velja omeniti. Torej, pred glavno jedjo si lahko vzamete juho - to je mimogrede tudi edini način, da pridete do nje. Ponavadi sameva v velikem loncu in je s strani postrežbe kvečjemu omenjena. Ampak tudi če zanjo ne veste oziroma si je ne greste iskat, konec koncev ne zamudite veliko oziroma zamudite še eno 'kuhano vrečko'. Posladek pa je po navadi neko sadje in tudi za to morate biti bolj kot ne 'na preži', da si ga sami izborite iz neke škatle, ki je po navadi blizu juhe, kajti tudi to le bežno omenjajo in najbrž nikoli ne postrežejo. Solate pa ponudba sploh ne zajema, zatorej je ne moremo posebej omenjati.

Tako smo torej ob tajski hrani, ob dotični priložnosti sicer v notranjih prostorih, okušali tudi neke vrste spremenljivo tajsko vreme in ugotavljali, da gostilna deluje pripravljena na nenadne vremenske spremembe. Skratka, ob našem prihodu je bil vrt polno zaseden in zato smo se situirali kar v notranjem prostoru, ki je kasneje s svojimi kapacitetami - v precejšnem tajskem duhu in z zahodnjaško glasbo - brez problema sprejel prišleke z vrta.


Ob razmisleku o tajski klimi in vročini nasploh je jedla Eva.



Komentarji
komentiraj >>