Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KROFF SIRSKEGA AKTIVISTA (1073 bralcev)
Ponedeljek, 22. 8. 2011
Urh



... sirske oblasti so izpustile vodilnega aktivista za človekove pravice Abdela Karima Rihavija ...
... na libijskih veleposlaništvih podpora upornikom ...
... japonska vladajoča stranka bo izbirala novega predsednika ...
... Kavčič se je zavzel za odstop Kresalove z mesta predsednice stranke ...

Sirske oblasti so izpustile vodilnega aktivista za človekove pravice in enega glavnih virov informacij za medije v tujini Abdela Karima Rihavija. V okviru zatiranja protirežimskih protestov so ga priprli pred 11imi dnevi, po besedah njegovega odvetnika pa so ga izpustili, ne da bi ga česarkoli obtožili. Rihavi je od leta 2004 na čelu Sirske lige za zaščito človekovih pravic, prek svoje mreže aktivistov v Siriji pa, kot rečeno, predstavlja pomemben vir informacij za tuje medije, katerih prisotnost v Siriji je močno omejena.

Na več libijskih veleposlaništvih v različnih državah so protestniki izražali podporo upornikom, ki so v boju za prestolnico Tripoli zavzeli že večino mesta. Tako o sežiganju slik libijskega voditelja Moamerja Gadafija poročajo z veleposlaništev v Atenah, Sarajevu in Kuvajtu. Podporo upornikom je naznanilo tudi libijsko veleposlaništvo v Siriji. Člani tamkajšnjega libijskega veleposlaništva so sporočili, da so prestopili na stran upornikov. Tako se v Libiji po njihovem mnenju vrši pisanje zgodovine prek revolucije, ki jo vodi žrtvovanje mladih Libijcev. Kje natančno se nahaja Gadafi, ni znano. Odpravnik poslov libijskega prehodnega nacionalnega sveta v Londonu Mahmud Nacua je medtem zagotovil, da v Libiji brezvladja ne bo in da bodo kmalu oblikovali prehodno vlado s sedežem v Tripoliju.

Japonska vladajoča Demokratska stranka bo naslednji ponedeljek izbrala novega predsednika stranke, ki bo sedanjega predsednika Naota Kana zamenjal tudi na položaju premiera. Od slednjega se že več tednov v luči ostrih kritik na račun vodenja države po potresu in cunamiju 11. marca pričakuje odstop. Demokratska stranka bo 29. avgusta o novem predsedniku glasovala pod pogojem, da parlament ta teden potrdi dva predloga zakona, in sicer o izdaji obveznic in o obnovljivi energiji, za katera se je zavzemal Kan. O novem predsedniku vlade naj bi parlament odločal v torek, 30. avgusta. Najverjetneje bo kandidata za premiera tudi potrdil, saj ima Demokratska stranka v parlamentu večino. Kot glavni naslednik Kana se omenja trenutni finančni minister Jošihiko Noda, za položaj pa se med drugim potegujeta tudi minister za trgovino Banri Kajeda in nekdanji minister za promet Sumijo Mabuči.

Predsednik Državnega sveta, član Liberalne demokracije Slovenije in protikandidat Katarini Kresal za predsednika stranke konec maja letos, Blaž Kavčič, se je zavzel za razrešitev Kresalove kot predsednice stranke v sredo na seji sveta stranke. Kresalova je po odstopu z mesta ministrice za notranje zadeve napovedala, da bo šla po zaupnico na svet stranke. Po mnenju Kavčiča lahko samo odstop Kresalove omili občutek o zlitosti stranke z vplivom elit v Sloveniji. Kavčič sicer ne pričakuje, da bodo svetniki v sredo večinsko delili njegovo kritično mnenje.



Komentarji
komentiraj >>