Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KROFF KOKS AKCIJ (597 bralcev)
Ponedeljek, 27. 2. 2012
Matej Š.



...Bundestag glasuje o pomoči Grčiji, skeptiki vse glasnejši...
...brez ovir za dodelitev statusa države kandidatke Srbiji...
...KOKS napoveduje nove dejavnosti za izražanje nestrinjanja z ukinitvijo samostojnega ministrstva za kulturo...
...na Brdu pri Kranju razširjena seja Ekonomsko-socialnega sveta...

Nemški parlament glasuje o najnovejšem paketu finančne pomoči Grčiji s strani Evropske Unije in Mednarodnega denarnega sklada. Nemški parlamentarci imajo seveda možnost veta, o katerem se precej špekulira, predvsem zaradi močno razširjenega skepticizma o smiselnosti nadaljnje finančne pomoči Grčiji. Slednji nasprotujejo tudi številni poslanci iz vrste ljudske stranke kanclerke Angele Merkel. Ta je poslance v Bundestagu pozvala naj reševalni paket podprejo, čeprav v njem ni nikakršnega zagotovila, da bo dosegel svoj namen. Vseeno je precej verjetno, da bo predlog sprejet, saj naj bi imel podporo opozicijskih Socialnih demokratov in Zelenih.

Vodja francoske diplomacije Alain Juppe je ob robu zasedanja zunanjih ministrov Evropske Unije dejal, da je bil dosežen konsenz o podelitvi statusa države kandidatke Srbiji. Formalno naj bi odločitev predvidoma jutri sprejel Svet za splošne zadeve, potrdili pa jo bodo voditelji Unije na zasedanju v četrtek in petek.

Zunanji ministri pa še niso potrdili novih sankcij zoper režim Aleksandra Lukašenka v Belorusiji. Sprejeli naj bi jih v dveh fazah, saj Slovenija nasprotuje seznamu gospodarstvenikov, zoper katere naj bi vpeljali sankcije. Naša država namreč nasprotuje vključitvi oligarha Jurija Čiža na seznam kaznovanih oseb, saj bi morala biti pred tem opravljena temeljita analiza povezav med oligarhi. S tem bi se onemogočilo ad hoc sestavljanje seznamov, pač pa bi se res osredotočilo zgolj na subjekte, ki kršijo človekove pravice in onemogočajo razvoj demokracije ter delovanje civilne družbe.

Koordinacijski odbor kulture Slovenije, skrajšano KOKS, bo jutri pred prostori Društva slovenskih pisateljev organiziral protestni dogodek proti ukinitvi samostojnega ministrstva za kulturo. Ta bo prvi v nizu simbolnih dejanj, s katerimi naj bi kulturi začeli vračati njeno državotvornost. V duhu improvizacije bodo tako jutri razvili slovensko zastavo, čemur bodo sledili priložnostni govori in izjave, nazadnje pa se bodo zvrstili nastopi slovenskih pesnikov in pisateljev. S slednjim naj bi obudili literarne večere iz leta 1988, ki so se dogajali vzporedno z afero JBTZ. Predsednik Društva slovenskih pisateljev Veno Taufer je dejal, da literarni večeri ne bodo potekali vsak večer, kot pred 24. leti, pač pa enkrat mesečno ali takrat, ko bo potrebno reagirati.

Ob 16. uri se je na Brdu pri Kranju začela razširjena seja Ekonomsko-socialnega sveta, na kateri so socialni partnerji začeli pogovore o novem Socialnem sporazumu 2012 do 2017. Vlada je predstavila makroekonomsko in javnofinančno sliko Slovenije in širšega mednarodnega okolja ter izhodišča za socialni sporazum. Predstavniki delodajalcev so izhodišča ocenili kot sprejemljiva, bolj previdni pa so na sindikalni strani. Ponovno izpostavljajo svoja pričakovanja, da bremena krize ne bodo nosili zgolj delavci. Seje se udeležujejo tudi predstavniki parlamentarnih strank, predsednik Socialnih demokratov in bivši premier Borut Pahor, ki je že napovedal aktivno sodelovanje stranke v tem dialogu.


Kroff je spržil Matej Šebenik.


Komentarji
komentiraj >>