Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
DOMA PEČEN KrOFF (570 bralcev)
Torek, 28. 2. 2012
Gregor K.



... v Iranu pred parlamentarnimi volitvami manj svobode izražanja ...
... Tunizija ponuja al-Asadu zatočišče ...
... v Južnem Sudanu ena uporniška skupina manj ...
... izsledki analize in ocene nacionalnega sistema integritete ...
... okrogla miza o prehranski samooskrbi na Biotehniški fakulteti ...

Amnesty international v danes izdanem poročilu navaja, da se je v Iranu v predvolilnem obdobju za parlamentarne volitve, ki bodo ta teden, močno povečalo zatiranje svobode govora. Oblasti v povečanem obsegu zapirajo tako pravnike, študente, novinarje, politične aktiviste in njihove družine kot tudi pripadnike etničnih in religioznih manjšin. Na kratko, vse za katere vlada meni, da so politično in družbeno nesprejemljivi.

V pogovoru, ki bo jutri objavljen v tunizijskem časniku La Presse, je tunizijski predsednik Moncef Marzouki dejal, da je njegova država pripravljena sirskemu kolegu Bašarju al-Asadu in njegovi družini, v kolikor bi bil dosežen dogovor o njegovem umiku s položaja, ponuditi zatočišče. Prejšnji teden na mednarodni konferenci v Tunisu se je Marzouki zavzel tudi za al-Asadovo sodno imuniteto. K spremembam v Siriji je medtem pozval iraški premier Nuri al Maliki, ki si brez njih stabilnih razmer ne predstavlja.

Razmere pa so se za odtenek spremenile v najmlajši državi na svetu. Južni Sudan je namreč sklenil prekinitev ognja z največjo od številnih uporniških skupin, ki niso zadovoljne z novonastalo republiko. V okviru dogovora med prestolnico Jubo in privrženci nekdanjega generala Georgea Athora se bo okoli 1800 gverilskih vojakov priključilo južnosudanski vojski. Athor je s svojo skupino začel z napadi na vojaške sile aprila 2010, ker naj bi zaradi prevar na volitvah nekdanji general izgubil mesto guvernerja v zvezni državi Jonglei na vzhodu Južnega Sudana. Zaradi napadov so ga na jugu obtožili tudi poskusa preprečitve referenduma o neodvisnosti.

Društvo integriteta - Transparency International Slovenija je predstavilo izsledke analize in ocene nacionalnega sistema integritete v Sloveniji. Pod drobnogled so vzeli trinajst tako imenovanih stebrov in sicer zakonodajno, izvršilno ter sodno vejo oblasti, javni sektor, organe pregona, organ volilnega upravljanja, državno volilno komisijo, varuha človekovih pravic, računsko sodišče, komisijo za preprečevanje korupcije, politične stranke medije, civilno družbo in zasebni sektor. Več o izsledkih predsednica društva Simona Habič:



Jutri ob osmih dopoldne bo v okviru gibanja Oskrbimo Slovenijo v prostorih Biotehniške fakultete na Jamnikarjevi 101 v Ljubljani priredila okroglo mizo z naslovom „Zagotovimo si varno hrano za jutri, državljanka, državljan aktiviraj se!“. Dogodek bo potekal pod organizacijo Slovenskega foruma socialnega podjetništva, Eko-civilne iniciative Slovenije in društva Inovacije za evolucijo. Na njem bodo med drugimi sodelovala tudi Lučka Kajfež Bogataj in Tomo Križnar.



Komentarji
komentiraj >>