Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KUATEBRIGA: Bendi sodelavcev in sodelavk Radia Študent (8206 bralcev)
Sreda, 5. 5. 2004
polonap



Ob 35. obletnici našega in vašega Radia predstavljamo zasedbe, v katerih so godli/-e in prepevali/-e sodelavci/-ke Radia Študent. Med njimi Borghesio, U.B.R., 2227, Viseosex, Autodafe, Štiri prave dedce, Hic et nunc, Dicky B. Hardy in še mnoge druge ...

Če poznate še kakšno zasedbo, katere člani so bili sodelavci RŠ, bodo vaše informacije dobrodošle!
Tokrat se ne omejujemo na popularno godbo, ampak vrtimo vsakovrstne godbe, ki so jih ustvarjali ali jih še ustvarjajo sodelavci Radia Študent.

BOGDANA HERMAN, nekdanja špikerica RŠ, je bila v šestdesetih pevka protestniških pesmi in članica ansambla SALAMANDER (LADO JAKŠA, TOMAŽ PENGOV, JERKO NOVAK, MILAN DEKLEVA), nato pa se je posvetila interpretaciji slovenskih ljudskih pesmi, ki obstajajo v notnih zapisih, ne pa tudi v kolektivnem spominu. Poleg številnih nastopov po Sloveniji je gostovala v Argentini, na Islandiji, na Poljskem in v Grčiji, predstavila pa se je tudi na Drugi godbi leta 1996, večkrat na festivalu Okarina na Bledu na TV festivalu Euromusica 1997 v Trondheimu na Norveškem in na 20. EBU Folk Contemporary Festivalu 1998 v Portorožu.

EDI ŠTEFANČIČ je bil sodelavec glasbene redakcije in glasbeni urednik med letoma 1975 – 1979, igral je kitaro in ustvarjal eksperimentalno glasbo.

BOR TUREL je na Radiu Študent pripravljal oddaje o sodobni glasbi in afriški etnični glasbi Zvok sveta (1974-1978) in bil organizator prvega koncerta eksperimentalne glasbe v Ljubljani, Festivalna dvorana (1976). Med letoma 1977-1982 je bil član skupine za eksperimentalno glasbo SAETA (MILOŠ BAŠIN (tolkala in slovenska glasbila), ALEŠ GASPARIČ (flavta in piščali), LADO JAKŠA (pihala), BOŠTJAN PEROVŠEK (harmonika), JOŽE SLAK (tolkala) in BOR TUREL (klavir, sintetizator)).


V času glasbenega urednikovanja Slobodana VALENTINČIČA na prelomu sedemdesetih v osemdeseta so se začela tudi prva snemanja električnih, punk bendov. Med tehniki, ki so skrbeli za snemanja, so bili med drugim Miran DIVJAK (špiker, tonski tehnik, vodja TTRŠ, direktor; 1977 – 1997), Miran KLJUN Miran (tonski tehnik; 1977 – 1981) in Jurij TONI (tonski tehnik, fonotekar; 1978 – 1982).

Poleg številnih sodelavcev RŠ, ki so bili člani punk bendov, naj omenimo še to, da je bil sredi sedemdesetih radijski fonotekar TOMAŽ DOMICELJ, medtem ko se je s kitaro ukvarjal tudi JONAS ŽNIDARŠIČ, med letoma 1979-1985 tonski tehnik, špiker in vodja špikerjev, ki je kot kitarist sodeloval z Janijem KOVAČIČEM.


Član pank bedna D'PRAVDA je bil Iztok SAKSIDA-SAX, urednik družbene redakcije in odgovorni urednik (1982 – 1984), poznejši profesor na oddelku za sociologijo Filozofske fakultete v Ljubljani.

Vokalist BULDOGOV (prva punk skupina, ki je snemala v studiu RŠ) je bil MAČEK, med letoma 1988-1996 radijski špiker (in tehnik), pozneje član zasedb KOMAKINO, 2227 in VERYUSED ARTISTS. V 2227 je bil sprva na vokalu DAVID KRŽIŠNIK, sodelavec glasbene redakcije, v VERYUSED ARTISTS pa je pela nekdanja špikerica BRANKA SMODIŠ, ki jo poznamo tudi iz zasedb BABY CAN DANCE in BABY BLUE GUN. FRANCI RAINER je bil (kar legendarni) tehnik na RŠ-u in hkrati dolgo
časa soundman 2227 (produciral je tudi njihove plate.

BOJAN PODGORŠEK iz punk zasedbe KUGA, ki smo jo v KUATEBRIGA predstavljali prejšnji teden, je bil špiker Radia Študent, pri BERLINSKEM ZIDU pa je nekaj časa pela špikerica, kulturna urednica in fonotekarica ter vodja izvedbe programa NADA VODUŠEK, sodelavka RŠ med letoma 1978-1989.
BRANE ZORMAN, vodja zasedbe O! KULT (pozneje BEITTHRON) je bil sodelavec glasbene redakcije med letoma 1986-1992, pred radijski mikrofonom pa je sedela tudi ANJA RUPEL, vokalistka Videosexa.

DJ in fonotekar Radia Študent konec osemdesetih GIGI KARPOV, danes voditelj oddaje Psihonavtika, je bil pred tem vokalist hard-core zasedbe U. B. R. (Uporniki brez razloga). Od hardcorovcev pa naj omenimo še četverico iz Laškega IT'S NOT FOR SALE, kjer je svoje čase glasilke matral današnji vodja službe za napovedovanje ARNOLD MARKO – ARNI, in APATRIDE, katerih član je bil GORAN IVANOVIĆ-GOC, back vokale pa je svoj čas pela sodelavka aktualno-politične redakcije GITA ZADNIKAR.

Tudi ALDO IVANČIĆ, nekdaj BORGHESIA, danes BAST, je bil sodelavec RŠ. V Borgesijinem komadu Selam Sarajevo pa je gostoval IČO VIDMAR na kitari, sodelavec glasbene redakcije od leta 1981 dalje, nekdanji glasbeni urednik in vodja izvedbe programa, danes eden od voditeljev oddaje Idealna godba.

Po delu z BORGHESIO je med drugim znan tudi BORUT KRŽIŠNIK, tonski tehnik, sodelavec glasbene redakcije med letoma 1987 – 1992, skladatelj klasične in gledališke glasbe in vodja zasedbe DATA DIRECT. KRŽIŠNIK je sodeloval tudi z PETROM GREENAWAYEM, tukaj pa izpostavljamo eno izmed njegovih številnih kooperacij, sodelovanje z ENZO FABIANI QUARTETOM v predstavi Questions (1997). Med člani ENZO FABIANI QUARTETA je namreč tudi nekdanji špiker RŠ SREČKO MEH.
SREČKO MEH je poleg tega sodeloval v sekstetu PAVEL VLASOV, ki je napisal in izvajal glasbo za neme filme (Mati, Sreča, Nanook), v sekstetu pa je najti še enega sodelavca RŠ, PETRA KUSA, ki je pri PAVLU VLASOVU igral klarinet in tenor saksofon, nekaj časa pa je bil aktiven tudi v zasedbah KAPELA LA CHATELIERE in KUČMA. Danes ga poznamo po igranju v zasedbi TOLOVAJ MATAJ, na RŠ pa vodi oddajo Zrno glasu Petra Kusa.

Koroški pesnik in pisatelj, nekdaj znan kot Dr. Voice, MATJAŽ PIKALO, špiker med letoma 1985-1990, je poleg plošče DR. VOICE for president deloval kot kot pevec in harmonikar skupine AUTODAFE.


Opreme je svoj čas dela kitarist ANE PUPEDAN BOŠTJAN POŽAR, nekaj malega oprem je naredil tudi TIBOR MIHELIČ, basist KATALENE.

BORUT SAVSKI, ki se je pridružil Radiu Študent leta 1983, se je z glasbenimi performanski ukvarjal v okviru Ministrstva za eksperiment. Vodi oddajo Huda ura.
http://www.radiostudent.si/projekti/mzx/

BRUNO SUBIOTTO, sedanji vodja izvedbe programa in vokalist HIC ET NUNC, znan tudi kot MR. TWISTER, je v preteklosti sodeloval z THE SPOONS, pazinsko zasedbo REBECCA, z BORGHESIO in RHYTHM THIEVES ter bil član zagrebške zasedbe MATCHLESS GIFT (1992-2000).

Prava RŠ-ovska zasedba je bil garažnorokovski kvartet ŠTIRJE PRAVI DEDCI, v kateri sodelovali kar trije sodelavci glasbene redakcije RŠ, vsi trije tudi glasbeni uredniki, in sicer IGOR BAŠIN-BIGOR, BORIS VELER in MATJAŽ MANČEK (danes občasno sodeluje z LOLITO.

NIKO NOVAK, sodelavec glasbene redakcije, je v devetdesetih prepeval pri garažnorokerski zasedbi DICKY B. HARDY, danes je frontman superskupine KIKS.

Od garažnih zasedb naj omenimo še RHYTHM THIEVES, ki smo jih v KTB že obsežno predstavljali v eni od prejšnjih oddaj in katerih člani so bili tesno povezani z RŠ.

Člana ŽOAMBO ŽOET WORKESTRAO sta IVO PODERŽAJ in GREGOR BELUŠIČ, ki na RŠ še vedno vodita oddajo Trta mrta.


Sodelavec glasbene redakcije ALEX VUČKOVIĆ je sodeloval s skupino PULZ, preden je ta začela uradno nastopati, SAŠA SERBLAN je gostoval na zadnji plošči DEŽURNIH KRIVCEV z didžiridujem, JURE VLAHOVIĆ je soundman črnomaljskih BROKENLOCK, NATAŠA BIVIC pa soundwoman zasedbe KRAMFID.
LUKA PRINČIČ slovi kot DJ NOVA, ki vodi oddajo Electrobluff, BORJA MOČNIK pa je znan kot DJ BORKA, ki dela muziko z MIHO ŠAJINO in vodi oddajo Breakbeat.



Komentarji
komentiraj >>