Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
ponedeljek, 5.julij (3105 bralcev)
Ponedeljek, 5. 7. 2004
Lan



...Sadama bo branilo 21 odvetnikov...Pahor naskakuje Evropski parlament...spopadi v Jemnu...Afrika se posvetuje...

Jezike in zakonike že brusi ekipa 21-ih Sadamovih odvetnikov,ki se bo te dni podala v Irak, kjer bo na posebnem sodišču branila svojega klienta pred obtožbami za genocid, zločine proti človeštvu in uporabo kemičnega orožja. Zagovornika, ki bo v dvorani sedel ob Sadamu so prav tako že izbrali. Iraška zakonodaja zahteva, da mora biti ta iraškega porekla, njegovo ime pa iz varnostnih razlogov še ne bo obelodanjeno. Med imeni zagovornikov sicer najdemo tudi Moamerjevo hči Ajšo Gadafi.

Senat za vojne zločine beograjskega okrožnega sodišča je danes končal zaslišanje obtožencev, ki jih obtožnica bremeni sodelovanja v pokolu približno 200-tih hrvaških vojnih ujetnikov novembra 1991 na Ovčari pri Vukovarju. Vseh šestnajst do zdaj zaslišanih obtožencev je zanikalo vpletenost v zločin.

V predkrogu prvih demokratičnih predsedniških volitev v Indoneziji je 153-milijonsko volilno telo tretjino svojih glasov namenilo nekdanjemu ministru in generalu »Susilu Bambang Judojonu«. Indonezija je z demokratizacijo sistema začela leta 1998, potem ko je bil dotedanji predsednik Suharto prisiljen odstopiti s položaja in s tem končati več desetletij trajajočo diktaturo v državi.

V spopadih med jemenskimi vladnimi silami in privrženci skrajnega šiitskega verskega voditelja Huseina Badrudina al-Hutija, je od nedelje zvečer umrlo 35 upornikov, 60 pa je ranjenih. Od začetka spopadov 18. junija je umrlo najmanj 166 ljudi, med njimi 41 pripadnikov vladnih sil.

Več kot 40 voditeljev afriških držav se bo jutri udeležilo tretjega vrha Afriške unije v Adis Abebi. Na njem bodo voditelji poskušali rešiti krize v regiji Darfur na zahodu Sudana, v Demokratični republiki Kongo, Slonokoščeni obaliv Somaliji, Burundiju, Etiopiji, Eritreji in na Komorih. Na afriškem spisku problemov, ki povprečnega zahodnega bledoličnega občestva praviloma ne zanimajo preveč, je tudi začetek sojenja akterjem nedavnih spopadov v Liberiji. Nekdanji liberijski predsednik Charles Taylor pa medtem uživa v razkošnem izgnanstvu v Nigeriji, vojaki prav te države pa hkrati skrbijo za mir v Liberiji.

Borut Pahor, ki je dajal vtis, da se mu v Bruselj ne gre, ko pa ga je ljudstvo preferiralo, se je odločil, da bo iz zagatne situacije izstisnil maksimum. Danes bo poslanski skupini Stranke evropskih socialistov- po glasovalni moči drugi sili v evroparlamentu- predstavil svojo kandidaturo za položaj predsednika Evropskega parlamenta. Enako bodo storili tudi drugi trije kandidati za laskavi položaj. Da bo izbran prav Pahor, je sicer malo verjetno, saj gre za novinca v politični skupini, poleg tega pa prihaja iz nove članice povezave. Mu pa zato nihče ne oporeka lepote in negovanosti.

Za konec pa še napoved časa: še približno tri ure in pol nas ločijo od predvidene brce v Ruplovo zunanjeministrsko rit!!!


Komentarji
komentiraj >>