Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KR - OFF - ČETRTEK - 08 - 07- 2004 (3239 bralcev)
Četrtek, 8. 7. 2004
tomazza



... gospodarji Kosova, Taivana in ameriških svobodnih tal vihajo obrvi, v BiH, doma in celo na Švedskem pa so lahko zadovoljni ...

Neodvisno državno tožilstvo evropskega protektorata na Balkanu – Bosne in Hercegovine je danes v posebni izjavi upravičilo zaupanje svojih kolonialnih gospodarjev. Francoske kontrolorje poletov sil SFOR-ja na mostarskem letališču je opralo vsake krivde glede letalske nesreče, v kateri se je poslovil pokojni makedonski predsednik Boris Trajkovski. Obtožnic ne bo, krivdo pa so priročno pripisali v nesreči umrlima pilotoma makedonskega predsedniškega letala. In s tem je primer končan.

Manj pa so zadovoljni gospodarji drugega protektorata - Kosova. Ne glede na namrščena čela upravnikov iz vrst misije Združenih narodov v pokrajini – UNMIK-a je 85 albanskih poslancev kosovske skupščine, srbskih 22 jo bojkotira že od začetka leta, sprejelo nova ustavna dopolnila. Ta kakopak albanski vladi dajejo več pooblastil, mimogrede pa predvidevajo tudi razpis referenduma o končnem statusu pokrajini po koncu misije mednarodnih upraviteljev pokrajine. Veljavnost tudi tokratnih ustavnih dopolnil ponovno ne bo potrdil Varnostni svet Združenih narodov, pa tudi sama misija se sploh še ne poslavlja.

So pa zato bolj razmišljujoči Kitajci, ki se ne nameravajo kar tako odreči iluzije gospostva nad nepokornim otokom Taivanom. Ker pa po in ob njem vse bolj gospodarijo Američani, je bila hudih besed še vedno agilnega nekdanjega kitajskega predsednika Jiang Zemina deležna Busheva svetovalka za nacionalno varnost Condolezza Rice. Ameriško oboroževanje Taivana je po njegovem mnenju nesrečno, saj je namreč Kitajska glede tega zelo zaskrbljena.

Pravzaprav kar nekaj skrbi pa je ameriški administraciji povzročal 25-letni Šved, Mehdi-Muhammed Ghezali, ki je po vojaški aretaciji v Pakistanu dve leti preždel za rešetkami zloglasnega Guantanama na Kubi. Sreča za črnobradega Šveda in uspeh intenzivnega diplomatskega prizadevanja Stockholma je v tem, da so ga danes predali bolj človekoljubnim matičnim oblastem.

Na domačih tleh pa je končno zelo zaskrbljen postal vrhovni sodni gospodar - Ustavno sodišče. Na nesrečo prvopodpisanega slovenskega demokrata Branka Grimsa je namreč soglasno zavrnilo pobudo za preizkus odločitve državnega zbora o zavrnitvi četrte pobude za razpis referenduma o sistemskem zakonu o izbrisanih. Prikimalo je tudi volji koalicijske večine državnega zbora, da je bila pobuda vložena zgolj z namenom zavlačevanja zakonodajnega postopka.

Odpoved: Za današnji Kroff se je pobrigal Tomaž Z.


Komentarji
komentiraj >>