Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
sklad Seva (4214 bralcev)
Sreda, 28. 7. 2004
outlaw



Odlična glasba za sklad SEVA, ki se ukvarja z varovanjem človekovih pravic in njegovega okolja. Ne preseneča, da so tovrstno ozaveščeni tudi ali prav ustvarjalci iz našega glasbenega vrtička.
seva.org
Radio študent
IZVEN ZAKONA
Zbirka SEVA
SREDA, 28. 7. 2004, 22.30 - 23.30
avizo trak IZVEN ZAKONA, 2
1. CD seva, 1 (oni,dylan) DON'T THINK TWICE, IT'S ALL RIGHT ramblin' jack elliott 5.32
VEDNO V PODLAGO, kadar je le mogoče: CD bill frisell, 8 (on) OUTLAWS bill frisell 4.19
Pozdrav v oddaji Izven zakona, tukaj sva Milko Poštrak in David. V uvodu ste že slišali vse, kar morate vedeti, da je šlo namreč za koncert, od katerega izkupiček je bil namenjen organizaciji Seva, ki je – mimogrede rečeno – lani obhajala četrt stoletja delovanja. V uvodu ste slišali, kako je humorist ali klovn Wavy Gravy ali Hugh Romney, napovedal Ramblina Jacka Elliotta, ki je nato izvajal pesem Don't Think Twice, It's Allright, za katero je, kot ste prav tako slišali, rekel, da jo je ukradel Bobu Dylanu. Ramblina Jacka Elliotta kajpak dobro poznamo, saj smo ga v tehle oddajah že večkrat poslušali. Vemo, da je izvajal še vrsto drugih Dylanov pesmi, pa pesmi drugih ameriških ustvarjalcev, znanih ali neznanih.
Naslednji je Charlie Musselwhite s pesmijo Darkest Hour.
2. isti CD, 2 (on) DARKEST HOUR charlie musselwhite 3.17
Poslušamo zbirko z naslovom Sing Out for Seva, ki je sicer izšla že 1999. leta, malo po dvajsetletnici organizacije Seva. Organizacija Seva deluje od 1978. leta, ko jo je ustanovil Ram Dass, med drugim pa se osredotoča na pomoč pri reševanju zdravstvenih in socialnih težav in stisk različnih etničnih skupnosti od Amerike do Afrike in Azije. Seva v sanskritskem jeziku pomeni nekaj takega kot usluga, servis, podporna dejavnost. Več o organizaciji lahko preberete na spletni strani seva.org.
Posnetki na zbirki Sing Out for Seva so zbrani s treh dobrodelnih koncertov konec devetdesetih v San Franciscu in okolici. Pravkar smo slišali Charlieja Musselwhitea, ameriškega pisca pesmi, ki je znan predvsem kot mojster ustne harmonike. Njegov vzornik je bil Paul Butterfield s svojim Blues Bandom. Sedaj šestdesetletni Charlie Musselwhite je začel s kitaro, nadal-jeval z ustno harmoniko, se pojavil na par ploščah raznih blues in folk ustvarjalcev, objavil več lastnih plošč, imel težave s pitjem, se jih rešil in še naprej, do dandanes, objavlja plošče.
Naslednja je Maria Muldaur s pesmijo Southland of the Heart.
3. isti CD, 3 (cockburn) SOUTHLAND OF THE HEART maria muldaur 5.29
Slišali smo Mario Muldaur, vendar ne z njeno pesmijo, temveč s pesmijo Bruca Cockburna Southland of the Heart. Maria Muldaur že dolgo čaka na temeljitejšo predstavitev v tejle od-daji Izven zakona. Mogoče bo jeseni dovolj časa, da povem več o njej. Pa tudi Danu Bernu se bom ob prvi priliki bolj posvetil. 1996. leta je v samozaložbi objavil prvenec Dog Boy Van, naslednje leto album z enostavnim naslovom Dan Bern, nato Fifty Eggs, dvojni album Smar-tie Mine in Fleeting Days. Več o njem torej ob prvi priliki, sedaj pa njegova izvrstna pesem Wasteland z enega od dobrodelnih koncertov za organizacijo Seva.
4. isti CD, 4 (on) WASTELAND dan bern 7.17
Naslednjega pisca pesmi pa gotovo ni treba posebej predstavljati. Mogoče celo kdo od bolj omejenih poslušalcev našega in vašega Radia Študent meni, da takim izvajalcem ni mesto na naši spoštovani ustanovi, a sem si kljub temu drznil, da vam zavrtim njegov posnetek. To je Arlo Guthrie, seveda sin Woodja Guthrieja. Še huje bo, če povem, katero pesem boste slišali: pop pesem Can't Help Falling in Love, znano tudi ali predvsem v izvedbi Elvisa Presleya. Nekaj, kar je za pravoverne folk izvajalce nedopustno. Za povrh je to pesem Arlo Guthrie izvajal na nekem skupnem nastopu s Petom Seegerjem v Evropi. Menda ga je Pete Seeger najprej pogledal postrani. Kaj se je dogajalo potem, vam bo povedal Arlo Guthrie sam. Can't Help Falling in Love.
5. isti CD, 5 (peretti,weiss,creatore) CAN'T HELP FALLING IN LOVE arlo guthrie 7.04
Sedaj se vračamo v bolj pravoverne vode ameriških folk, country in blues pesmi. Tu je Jorma Kaukonen s svojim Triom, ki je na enem od koncertov za organizacijo Seva takole izvajal klasično pesem I am the Light of this World.
6. isti CD, 6 (davis) I AM THE LIGHT OF THIS WORLD jorma kaukonen trio 3.28
Jorma Kaukonen, svojčas v Jefferson Airplane, pa Hot Tuna in še kje, je pred leti sodeloval tudi v zasedbi Phila Lesha in prijateljev. To duhovno pesem Reverend Garyja Davisa I am the Light of this World smo par let nazaj slišali tudi v njihovi izvedbi.
Phil Lesh je kajpak basist preminule skupine The Grateful Dead, sedaj The Dead. Tudi Phil Lesh je sodeloval na dobrodelnih koncertih za organizacijo Seva konec devetdesetih let. Pos-lušajmo ga, kako je izvajal lastno klasiko Box of Rain, za katero je besedilo napisal Robert Hunter.
7. isti CD, 11 (lesh,hunter) BOX OF RAIN phil lesh 5.29
Kjer je Phil Lesh, tudi drugi člani Grateful Dead in nasploh deadheadovskega kulturnega kro-ga niso daleč. Na koncertih za organizacijo Seva je recimo nastopal tudi Bruce Hornsby, ki je nekaj časa igral klaviature v eni zadnjih postav The Grateful Dead v začetku devetdesetih. Njega, pa tudi Bonnie Raitt ter Davida Crosbyja in Grahama Nasha, ki so s koncertnimi pos-netki prav tako udeleženi na zbirki Sing Out for Seva, bomo zdajle – tudi zaradi pomanjkanja časa - preskočili in raje poslušali prispevka še dveh članov zasedbe The Grateful Dead, sedaj The Dead. Najprej kitarista Boba Weira, ki je takole izvajal klasiko KC Moan.
8. isti CD, 10 (trad) KC MOAN bob weir 4.10
tehnik, nastavi na 1.25!
KC Moan in Bob Weir. Pomagali so mu David Crosby, Graham Nash in Jeff Pevar s kitarami in spremljevalnimi glasovi ter James Raymond s klaviaturami. Tu pa je še en od dveh tolkal-cev Grateful Dead in The Dead, Mickey Hart, ki je delal tudi z zasedbo Planet Drum. Na enem od koncertov za organizacijo Seva je z zasedbo Planet Drum izvajal pesem Luna, ki jo je napisala Julia Butterfly, okoljevarstvena aktivistka, ki je od decembra 1997 več mesecev preždela v vrhu ene od sekvoj, da bi preprečila njeno sekanje. Njeno poemo so Mickey Hart in Planet Drum izvajali ob spremljavi svoje skladbe Endless River z albuma Supralingua. Luna.
9. isti CD, 7 (oni) LUNA mickey hart 9.44
V nocojšnji oddaji Izven zakona sem končno našel čas, da poslušamo pet let staro ploščo Sing Out for Seva, na kateri so posnetki z več dobrodelnih koncertov s konca devetdesetih za orga-nizacijo Seva. Naj povem še, da je pričujoča zbirka izšla pri založbi skupine Grateful Dead, v distribuciji Ariste.
Naslednji teden je prva sreda v avgustu, čas, kot vsako leto, za počastitev rojstnega dne in smrti enega največjih ameriških glasbenikov, Jerryja Garcie. Nedavno je izšla zbirka All Good Things z vsemi njegovimi studijskimi samostojnimi ploščami in z doslej neizdanimi posnetki s tistih snemanj, ob tem pa še trojna koncertna plošča ene njegovih zasedb iz sedemdesetih in osemdesetih. Naslednji teden bomo tako v posebni oddaji Moč pesmi v okviru Izven zakona poslušali doslej neobjavljene pesmi in poskusne ali drugačne različice objavljenih pesmi Jerryja Garcie. V izteku nocojšnje oddaje pa bomo z albuma Furthur Most, ki prinaša razne koncertne posnetke na deadheadovski kulturni krog vezanih ustvarjalcev, poslušali dolgo tež-ko dosegljivi posnetek Venutian Lady Paula Pene in njegove skupine, kjer je bil zraven tudi Jerry Gacia s pedal steel kitaro. Milko Poštrak vas lepo pozdravljam do naslednje srede!
10. CD furthur most, 7 (on) VENUTIAN LADY paul pena 4.40
avizo trak IZVEN ZAKONA, 3
Milko POŠTRAK


Komentarji
komentiraj >>