Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Kroff - naj vam tekne. (2975 bralcev)
Četrtek, 23. 9. 2004
Anja



Slo vlada: umik podpore hrvaškemu vstopu v EU - Koalicija SLO zahteva odstop Bohinca - Črnogorci zapustili neposlušni nacionalni svet za sodelovanje s Haagom - v BIH nova trupla in množičnega grobišča
Aretacija Janeza Podobnika in njegovih enajstih strankarskih kolegov je sprožila pravo poplavo odzivov – tako znotraj Slovenije, kot mednarodnih. Posledica Podobnikovega pohajkovanja ob meji je sklep slovenske vlade, da Slovenija do nadaljnega onemogoča podporo kandidatki Hrvaški za približevanje Evropski uniji. Dejanje hrvaške policije podalpska stran močno obsoja in meni, da ni v duhu dobrososedskih evropskih odnosov ter za nameček še v nasprotju z dolžnostjo izogibanja incidentnih dejanj po mednarodnem pravu. Zunanji minister Ivo Vajgl je sosede malo potolažil z zagotovilom, da jim Slovenija pri njihovi poti v EU polen pod noge ne bo metala, le podpirala je ne bo več.

Seja parlamentarnega odbora za zunanjo politiko pa ostaja za širšo javnost zaprta. Predsednik odbora Roman Jakič je zaprtje seje predlagal, ker nameravata minister za zunanje zadeve Ivo Vajgl in minister za notranje zadeve Rado Bohinc predstaviti nekatere zaupne podatke.

Vodo, katere izvir je včerašnji incident, pa je na svoj mlin že speljala Koalicija Slovenija. Dogodek sta Janez Janša in Andrej Bajuk izrabila za izražanje splošnega nezadovoljstva z delom vlade, ki se v štirih letih ni zoperstavila predrznim Hrvatom. Koalicija zaradi zavajanja javnosti glede incidenta deset dni pred volitvami zahteva odstop notranjega ministra Rada Bohinca. Da pa ne bi ostalo le pri nepotrebnem pozivu za odstop Bohinca, Koalicija zahteva tudi izredno parlamentarno zasedanje, na katerem bi lahko očrnila vlado.

Iz devetčlanskega nacionalnega sveta za sodelovanja z Mednarodnim sodiščem za vojne zločine v Haagu, ki deluje v Srbiji in Črni gori, so izstopili vsi trije črnogorski predstavniki. Trojica je demonstrativno zapustila ostale člane sveta, ker dvajset dni po njihovem zadnjem zasedanju Srbija in Črna gora še vedno ne izpolnjuje svojih obveznosti do Haaga.

V Bosni in Hercegovini so iz množičnega grobišča na severovzodu države, 90 kilometrov od Sarajeva, izkopali 249 trupel. Iz grobišča so odkopali večinoma muslimane, ki so jih v pokolu pri Srebrenici leta 1995 ubile srbske sile. Gre namreč za tako imenovano drugotno grobišče, kamor so Srbi trupla premestili, da bi prekrili svoje klanje. 25 tisoč ljudi v Bosni in Hercegovini še vedno pogrešajo.



Komentarji
komentiraj >>