Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF PROGRAM, 14.10.2004 (3749 bralcev)
Četrtek, 14. 10. 2004
cigor



...Kambodža ima novega kralja...
...Makedonci pa so še vedno brez tovarne kečapa...
...izšla je knjiga Človekove pravice žensk...
...tožba proti županji Mestne občine Ljubljana...


Koliko politične scene je pravzaprav odvisne od samovolje vrhovnih ali ex-vrhovnih državnih uradnikov, ki pred nastopom mandata, še bolj verjetno pa po njegovem zaključku zasedajo ključne pozicije v podjetjih, ki krojijo usodo ameriške zunanje politike, je težko oceniti. Gotovo ne malo. Obrambni gigant Carlyle Group ima kot svetovalca za Azijo na plačilni listi Georga Busha starejšega. Tudi James Baker III., ki je zadolžen za odpis iraškega dolga, je zaposlen pri istem podjetju. James Baker III. se tako v procesu lobiranja za odpis iraškega dolga hkrati ubada s sklenitvijo pogodbe s kuvajtsko vlado.

V kompleksnih zakulisnih transakcijah bodo pooblastila za izterjavo dolga, vrednega kar 27 milijard dolarjev, iz kuvajtske vlade prepisana na skupino, v kateri imata vodilno vlogo podjetji Carlyle in Albright. Slednje vodi nekdanja zunanja ministrica v Clintonovi administraciji Madeline Albright. Nagrada za deal znaša 2 milijardi dolarjev, ki bi jih kuvajtska vlada vložila v privatni sektor, od česar bi polovico denarja šlo skupini Carlyle.
(http://www.alternet.org/waroniraq/20160/)

Poleg denarja ameriško volilno mašinerijo rolajo tudi mediji. O tretji predvolilni debati med liderjema edine možne opcije je spregovorila naša ameriška dopisnica:

OFF PRILOGA

732-člansko telo evropskih pastirjev bo danes v Bruslju sklenilo tako imenovano mini zasedanje. Evroparlamentarci osrednjo pozornost namenjajo ratifikaciji ustavne pogodbe, ki bo podpisana 29. oktobra v Rimu. Parlament bo države članice pozval, naj uskladijo urnik za nacionalne ratifikacije ustave, ki je bila po trdih pogajanjih dogovorjena na vrhunskem zasedanju Evropske unije junija letos. Prav tako se bo beseda sukala okoli oblikovanja PR - komunikacijske strategije, ki bi ustavno pogodbo v procesu ratifikacije, za katerega ima EU na voljo dve leti, približala državljanom. Okoli 10 držav članic bo o sprejetju ustave odločalo na referendumu, propad kateregakoli od njih bi lahko odpeljal ustavo rakom žvižgat.

Medtem ko sta nemški kancler Schroeder in italijanski premier Berlusconi na srečanju v Rimu izrazila prepričanje, da se morajo pogajanja o vstopu Turčije v Evropsko unijo začeti "brez odlašanja", pa francoski parlament današnje srečanje namenja razpravi o članstvu Turčije v Evropski uniji. Kakor smo že poročali v jutranji oddaji OFFROPA, so v francoski javnosti in politiki stališča glede vstopa Turčije v EU deljena. Predsednik države Jacques Chirac začetek pogajanj z Ankaro podpira, njegova stranka, Zveza za ljudsko gibanje, ob njej pa tudi največja opozicijska stranka, socialisti, pa ne kaže posebnega navdušenja nad turškim vstopom. Tu si je politika ena s francosko javnostjo, saj kar trije od štirih Francozov nasprotujejo vstopu Turčije v Unijo.
Lizbonski strategiji trda prede. Evropska unija nima prav veliko možnosti, da doseže zadani cilj, namreč da bi do leta 2010-ega postala najbolj konkurenčno svetovno gospodarstvo. Njena gospodarska rast je v primerjavi z azijsko regijo, ki na krilih kmalu največjega zmaja svetovnega gospodarstva – Kitajske - pridno galopira boljšim časom nasproti, milo rečeno kisla. Tudi ZDA Evropo prekašajo po skoraj vseh bistvenih kriterijih.
A vse le ni tako črno. Po ugotovitvah Svetovnega gospodarskiega foruma je, kakor tudi že leto poprej, najbolj konkurenčno svetovno gospodarstvo še vedno finsko. Slovenija je med 104 državami zasedla 33. mesto.

Političnega lenivca, donedavna še kamboškega kralja Norodoma Sihanuka, ki je v svoji dolgoletni vladavini preživel spremembo štirih različnih političnih sistemov, je zaradi šibkega zdravja prejšnji teden dočakal konec politične kariere. Princ Norodom Ranariddh je objavil, da je bil za naslednika njunega očeta izbran njegov brat Sihamoni. Norodoma Sihamonija je na prestol postavil devetčlanski Kraljevi svet. Ta novega monarha sicer formalno ne imenuje po dedni liniji, kljub vsemu pa imenovanje ni prišlo kot posebno presenečenje.

Kje najdemo najboljši »duvan« na svetu, je jasna stvar. Malo manj ljudem pa se svita, da Makedonija slovi tudi kot pridelovalka najboljšega paradajza na svetu. Hkrati pa izobilje paradižnika še ni porodilo niti kečap niti ajvar dinastije. Ali, kakor se je izrazil naš dopisnik iz Skopja Aleksander Temkov:

V ljubljanski Kresiji se je danes vpričo neurejenih razmerij v zvezi z ljubljanskim štadionom na tiskovni konferenci raztogotil Miha Jazbinšek, svetnik Zelenih Slovenije v Mestni občini Ljubljana. Povprašali smo ga, zakaj je sprožil sodni postopek proti ljubljanski županji Danici Simšić:

Že včeraj smo obširno poročali o dogodkih na parkirišču Fakultete za arhitekturo, ki se je čez noč prelevilo v avtonomno študentsko galerijo. Emil Jurcan nas je zato zgolj seznanil s trenutnim dogajanjem v coni:

Odpoved: nad OFF-om si je pete brusila in jih tudi s porcijo ženskih pravic začinila Anja.


Komentarji
komentiraj >>